Skocz do zawartości
Naqqur

Windows 10 kilka licencji na jednym koncie Microsoft

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam nietypowe pytanie czy można posiadać kilka kluczy na 1 koncie Microsoft? Obecnie mam aktywowany klucz OEM home, planuje zmienić płytę główną zakupiłem niedawno nowy klucz OEM w wersji pro, czy mogę aktywować ten klucz na tym samym koncie Microsoft ? Nie będzie się to jakoś gryzło? szukałem informacji na ten temat jednak nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi a infolinia nie istnieje pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć kilka licencji przypisanych do jednego konta MS, bo one wtedy wiążą się z danym sprzętem i tak są rozróżniane. Jak mam laptopa i stacjonarkę, to mam oba sprzęty osobno i do każdego z nich jest przypisana osobna licencja. 

Zatem możesz użytkować w ten sposób bez problemu.

Jedyne o czym musisz wiedzieć na przyszłość to to, że problem może wystąpić wtedy gdy zmieniasz urządzenie a chcesz przenieść licencję. Jak do obydwu licencji masz osobne klucze to spoko, aktywujesz kluczem i przenosisz. Jak masz licencje cyfrowe lub pochodzące z uaktualnienia z win7 lub 8, to wtedy system licencyjny może zgłupieć, bo nie będzie wiedział którą licencję przenieść. Wtedy trzeba podejmować ryzyko usunięcia sprzętu z konta MS i próbę przypisania nowego sprzętu do licencji która powinna wtedy wisieć jako wolna na Twoim koncie. Z reguły powinno się udać w praktyce nie zawsze się póki co udaje. Wiem, trochę zakręcone, ale tak jest. 

Jeżeli jedną licencję masz z uaktualnienia, a do drugiej masz normalny klucz, to w razie czego przeniesienie tej z kluczem nie stanowi problemu, bo wpisujesz po prostu klucz przy instalacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersje oem home mam z aktualnienia z win 7 ale to wszystko pomieszane, czyli lepiej założyć nowy e mail pod ten nowy klucz? Nowy e mail to pewnie nowy numer telefonu żeby dodać do nowego konta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz klucz do tego nowego systemu, to nie ma problemu, w razie czego po prostu ponownie wpisujesz klucz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...