Skocz do zawartości
kacpi278

wymiana i7 10700f [upgrade[

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

myślę o jakimś upgrade pc 

w planach mam wymiane gpu z obecnego rtx 3070 na 4070 ti super lub cos z serii 5000 po nowym roku.

 przed wymianą GPU chciałem odświeżyć reszte kompa tzn wymiana mobo ramu i cpu

 

CPU: Intel i7 10700f 

Mobo: MSI 490-A PRO

GPU: Rtx 3070 Suprim

 RAM: crucial ballistix RGB 4x8gb 3600mhz CL16

CORSAIR RM750E 750W 80 PLUS GOLD

 

prosiłbym o polecenie mobo cpu i ramu tak w cenie 2000-2500

myślałem o i7 12700k ale zastanawiam się czy jest sens brać teraz 12 generacje jak zaraz wychodzi 15

ale z kolei słyszałem że 13 i 14 generacja intela miały jakieś problemy i lepiej unikać?

a może coś od AMD jest warte uwagi? napewno chciałbym żeby ram był już na ddr5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14600K + 2x16GB DDR5 6400C32 + MSI Pro Z790-A MAX Wifi i miescisz sie w budzecie a pecet bedzie rakieta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz max wydajności pod gierki wyciągnąć to weź Ryzen 7 7800X3D:

https://proline.pl/koszyk/214fbd68

Z takim CPU masz spokój na długo, ale budżet trochę przekroczony. Taniej można dać Ryzena 7 7700 i też będzie spoko: https://www.ceneo.pl/151628126

 

Ta i5 14600K też nie głupi pomysł bo już za ~ 1200 zł lata, ale tam masz martwą platformę więc upgarde nie zrobisz.

 

 

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14600K aktualnie w owocowym za 1099zl. I jest to bardzo dobry all-around procesor. W tej cenie to ez wybor. Plyta, ktora podalem ma wifi 7 i inne bajery najnowsze. Zestaw na kolejnych pare lat.

Edytowane przez amsztel
uzupelnienie informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, amsztel napisał:

14600K aktualnie w owocowym za 1099zl. I jest to bardzo dobry all-around procesor. W tej cenie to ez wybor. Plyta, ktora podalem ma wifi 7 i inne bajery najnowsze. Zestaw na kolejnych pare lat.

ten procki nie miały jakichś problemów? jestem troche nie w temacie ale ostatnio coś mi migło ze któreś procki intela miały jakis problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko seria i9 i czesciowo i7. Z reszta teraz to juz bez znaczenia gdyz poprawki mikrokodu zostaly juz wprowadzone wiec przy zakupie nowego procka to i tak nie ma znaczenia nawet przy i9. i5 to w ogole nie dotyczylo. Nie ma sie czego obawiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, amsztel napisał:

Tylko seria i9 i czesciowo i7. Z reszta teraz to juz bez znaczenia gdyz poprawki mikrokodu zostaly juz wprowadzone wiec przy zakupie nowego procka to i tak nie ma znaczenia nawet przy i9. i5 to w ogole nie dotyczylo. Nie ma sie czego obawiac.

ten 14600 wydaje się spoko i teraz mam pytanie - jest sens czekać do premiery nowej generacji? ma być w październiku z tego co czytałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi ale moja szklana kula jest w naprawie wiec nie odpowiem Tobie na to pytanie. Generalnie przyrost z generacji na generacje nigdy nie jest duzy. Oczekiwany miedzy 14th a 15th gen to max 10% a cena bedzie duzo wyzsza. 

4070Ti Super taki 14600K ogarnie na spokojnie.

Rzecz jasna Twoje pieniadze i decyzja czy warto czekac czy nie.

Edytowane przez amsztel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, amsztel napisał:

Przykro mi ale moja szklana kula jest w naprawie wiec nie odpowiem Tobie na to pytanie. Generalnie przyrost z generacji na generacje nigdy nie jest duzy. Oczekiwany miedzy 14th a 15th gen to max 10% a cena bedzie duzo wyzsza. 

4070Ti Super taki 14600K ogarnie na spokojnie.

Rzecz jasna Twoje pieniadze i decyzja czy warto czekac czy nie.

z płyt głownych po ten i5 14600 tylko chipset z790 pasuje czy jeszcze jakiś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI Pro Z790-A MAX Wifi to aktualnie najlepiej wyceniona plyta (mozna wyrwac w promocjach za ok 1050zl). Stosunek cena/jakosc jest nie do przebicia.

Chyba, ze chcesz swiatelka to wtedy doplata +300zl. Za logo ROG kolejne +300zl :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, amsztel napisał:

MSI Pro Z790-A MAX Wifi to aktualnie najlepiej wyceniona plyta (mozna wyrwac w promocjach za ok 1050zl). Stosunek cena/jakosc jest nie do przebicia.

Chyba, ze chcesz swiatelka to wtedy doplata +300zl. Za logo ROG kolejne +300zl :E 

pytałem bardziej z powodu czy np b760 obsłuży ten procek, budżet jest ale jeśli jest opcja urwać 3 stówki na zakupie  mobo to bardzo chętnie ;) oc itp nie robie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie obsluzy w praktyce to nie ma sensu. Zadnego. Nie ma sensu stawiac nowego peceta na kolejne lata na biedaplycie oskalpowanej w polowy funkcji, ze slabym VRM. Nie warto.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak urywać na płycie to można dać https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z790-gaming-plus-wifi-13120242/

 

Z drugiej strony za 950 zł masz Ryzena 7 7700 + jakaś płytka B650 za 6-7 stówek, więc to wychodzi taniej i jest opcja na ewentualny upgarde w przyszłości. Nie wiem czy nie uderzałbym w tym kierunku, bo jednak taniej.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...