Skocz do zawartości
Jesse PinkMan

Lenovo Tiny M75q1 Ryzen 5 PRO 3400GE zamula

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio zdecydowałem się na zakup komputera Lenovo Tiny M75q1 w komplecie z monitorem Lenovo TiO, gdzie jednostka komputera jest wsuwana w tylny slot monitora (zależało mi, żeby zaoszczędzić przestrzeń na biurku).

Parametry komputera:

  • Procesor: AMD Ryzen 5 PRO 3400GE
  • Pamięć operacyjna: 16GB DDR4 (2x 8GB)
  • Dysk twardy: Nowy 512GB SSD NVMe

Ponieważ przesiadałem się z już leciwego procesora Intel Pentium G4560 (16 GB ramu) liczyłem, że teraz praca będzie płynna i nie będę doświadczał zbyt częstego zamulania. W swojej pracy zdarza mi się pootwierdzać po 20-40 zakładek i w momentach takiego obciążenia komputer zaczyna zamulać. Poniżej screen z monitora wydajności w momencie dużego obciążenia:

image.thumb.png.5391d7f0bf5644c9e0605686f53f6c69.png

 

Czy w waszej opinii zdecydowałem się na zbyt słabą jednostkę? Czy, żeby oczykiwać płynnej pracy powinienem celować w coś o lepszych parametrach np. z procesorem i5-10400T? Zależy mi, żeby to było coś z serii Lenovo Tiny. A może wystarczyło by dołożyć Ramy do 32 GB? 

 

Będę wdzięczny za pomoc :-)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos za bardzo obciaza ci procesor. Pewnie system zle skonfigurowany, zasmiecony albo Chrome wariuje (albo wirus). Wrzuc screen z zakladki Procesy, kiedy obciazenie procesora bedzie bardzo duze i zrob tak, zeby lista posortowana byla wg. kolumny gdzie jest obciazenie CPU.

PS. Ten PC spokojnie powinien sobie poradzic z twoim workflow.

Edytowane przez daerragh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...