Skocz do zawartości
xm700

problem z rtx 4070s

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, skunRace napisał:

Po za tym piałeś, że masz  "temp 69, a hot do 85 stopni" w Furmark a w Quake 2 RTX gpu temp: 69,3 hot: 87.

racja, wyniki nie są identyczne

Niektórzy zalecają "grzanie" w furmarku nawet kilka godzin, podobno to jest ważny test zaraz po zakupie nowej karty. Ja zrobiłem test godzinny. Po około 10 minutach temperatura i obroty się już ustabilzowały i były takie same od 10 do 60 minuty. Uznałem że dłużej nie ma sensu. Skaner artefaktów też nic nie wykrył. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Furmarka to sobie można odpalić na szybko jak się nie ma nic innego pod ręką, kupując używaną kartę, nie będąc pewnym co się kupiło. Pałowanie nowej karty w Furmarku w ogóle, już nie mówiąc przez godzinę, czy kilka godzin jest bezsensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie żadne z tych testów nie uzasadniają tak szybkiej degradacji pasty.  I jak widzę po komentarzach nikt nie zauważył u siebie takiej dużej zmiany w tak krótkim czasie.

 

Edytowane przez xm700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy test fumarkiem Ci wygrzał pastę i masz teraz co masz :E ... 21 wiek i ludzie dalej fumarka używają... Tam gdzie czytałeś że fumark to ważny test dla nowej karty to nie wracaj tam już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, AndrzejTrg napisał:

Pierwszy test fumarkiem Ci wygrzał pastę i masz teraz co masz :E ... 21 wiek i ludzie dalej fumarka używają... Tam gdzie czytałeś że fumark to ważny test dla nowej karty to nie wracaj tam już.

Jak wygrzał jak od od 10 do 60 minuty karta nie zmieniła temperatury?  Poza tym PO furmarku robiłem testy gier na pełnej mocy przez kilka dni (nie że całe dnie ale ze 2h/dzień) i hot spot był bez zmian.

poza tym teraz ten quake bardziej cisnął kartę niż furmark.

Bo to nie jest ten sam furmark co kiedyś, ja nie robiłem testu z "futrzakiem". Tylko ten z kółkiem przypominjącym sonar, co wykrywa ewentualne artefakty. Karta jest nieco mniej obciązona niż w grach.

Edytowane przez xm700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...