Skocz do zawartości
forumowicz-a55

Jak oceniacie Gigabyte RTX 4060 EAGLE OC 3x FAN? Będzie cicho?

Rekomendowane odpowiedzi

www prod.  Gigabyte GeForce RTX 4060 EAGLE OC wersja 3x FAN ---> w cenie 1050zł (outlet z Euro stan: doskonały) 3 L gwar.  Będzie podobnie jak WindForce czyli głośno i ciepło?

Edytowane przez forumowicz-a55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2xxx EAGLE były daremne, ale jak w seriach wyżej to nie wiem, i jak outlet to z jakiegoś powodu tam wylądował, może było głośno i ciepło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jak windforce nie będzie, chyba nie da sie w karcie 115w 82.5 stopnia przy 35db,  ale pewnie trochę też gorzej jak gaming oc, stawiam gdzie 60-61 stopni przy 35db jednak gorzej:

cooler-performance-comparison-gpu.png

Takie 10 stopni więcej jak asus dual wiec jednak słabo, 88 hotspot dochodzi:

https://www.alktech.co/articles/review-gigabyte-geforce-rtx-4060-eagle-oc-ice-8g-graphics-card

https://www.alktech.co/articles/review-asus-dual-geforce-rtx-4060-oc-edition-8gb-gddr6-graphics-card

Edytowane przez wrobel_krk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eagle jest wystarczająco dobra, nie masz co się martwić, to jest lepsze chłodzenie od windforce 3x fan (zazwyczaj 1 heatpipe więcej od WF) w dodatku przy "RTX 4060" nie masz wersji WF 3x i porównujesz do chłodzenia z dwoma wentylatorami więc różnica będzie sporo większa niż 3x WF vs eagle. Składałem rok temu pc z 4070 eagle i to chłodzenie ogarniało tą kartę bez żadnego UV przy dobrej kulturze pracy.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli sie zdecydujesz to przetestuj ja porzadnie pod katem temperatur. Outlet moze sugerowac ze kogos zawiodla w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wersję Gaming czyli lepszą i nie polecam jeśli chcesz używać trybu pasywnego, wentylatory wskakują na moment na 100% obrotów po każdym przejściu z tego trybu do aktywnego. Poza tym wentylatory na łożyskach ślizgowych, poziome ułożenie im nie służy, więc nie pożyją tak długo jak te na łożysku kulkowym.

Ostatnio pojawiają się wersje ASUS Dual EVO oraz MSI Gaming poniżej 1200 zł, to znacznie lepsze modele.

Edytowane przez Krisol
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta lepiej mieć kulkowe i się męczyć codziennie niż ślizgowe które jeżeli już padnie to po gwarancji karty którą już dawno wymieni :E to tak jak w zasilaczach co dają kulkowe i nie da się przy tym wysiedzieć no ale żywotność teoretycznie będzie dłuższa polityka nie ma co :D 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się, w trybie pół-pasywnym się nie kręci, przy obciążeniu i tak szum powietrza jest głośniejszy od łożyska, a pożyje ze 2x dłużej. Ślizgowe zaczyna się robić głośniejsze po czasie i nie jest przystosowane do pracy w poziomie.

BTW ktoś wie czy na rynku jest jakaś karta z wentylatorami na łożysku FDB albo magnetycznym poza wersjami ASUS x Noctua? Z tego co kojarzę większość topowych ma podwójne kulkowe.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale masz na myśli te chłodzenia na karcie czy ogólnie piszesz? bo jeżeli ogólnie to absolutnie tak nie jest, kulkowe w wentylatorach to jest dramat i w poziomie i w pionie względem ślizgowego jeżeli chodzi o kulturę pracy np w zasilaczach, trochę w życiu też luzem wentyli przerobiłem to coś tam miałem okazję usłyszeć :] 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli chłodzenia na karcie. W standardowych wentylatorach można na luzie dostać FDB, chociażby Fluctus, TL-C12C czy P12 Max v2.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliśmy się, ja się odniosłem do tego czy masz na myśli że kulkowe wentylatory są cichsze od ślizgowych na chłodzeniu kart graficznych czy ogólnie :] i nie mówię tutaj o FDB, przykład z przed paru lat z rodziny silentiumpc w tańszym prądowo gorszym vero l2 był wentylator na ślizgowym i zasilacz pracował przyjemnie w idle jak i pod obciążeniem a w lepszym droższym modelu (enduro) wsadzili wentylator z kulkowym i nie dało się przy tym wysiedzieć dosłownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kulkowe nie są cichsze od ślizgowych, nigdzie tak nie napisałem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...