Skocz do zawartości
OdekU

Ramy nie pasujące

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to jest mój zestaw

https://proline.pl/koszyk/fcbbbac8

 

Mam problem ponieważ gdy kupywałem ten sprzęt to na liscie wspieranych modeli był ten model F5-6000J3038F16GX2-FX5 ale koncówke miał inna

pytałem na forach w tym linus tech tips czy bedzie pasować skoro ma inna koncówke kazdy zażekał się że będzie pasował. Nie działaja dotąd na żadnym expo stabilnie 

czekałem do update biosu niestety nie pomogło. Teraz na stronie producenta Płyty głownej nie ma nawet tej nazwy bez końcówki czyli  F5-6000J3038F16GX2

beka czyli mam niedziałające ramy i zostaje kupno nowych ramów xd? ale czy warto

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz w odpowiednich slotach te ramy włożone?

6000cl30 to nie słyszałem żeby na 7800x3d nie działały?

Masz pewność że to ramy sa przyczyną niestabilności?

 

 

Możesz też podniesc napięcie na tym Expo z 1.35v na 1.4v może pomoże

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, OdekU napisał:

 

 

Mam problem ponieważ gdy kupywałem ten sprzęt to na liscie wspieranych modeli był ten model F5-6000J3038F16GX2-FX5 ale koncówke miał inna

 

 

Kupować... 

Jak końcówkę miał inną, to nie był na liście, nie sądzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AndrzejTrg Przecież te listy znaczą tyle ze odpalili te ramy na tej płycie co nie znaczy że nie powinny działać jak ich nie ma na liście. Popularnych Lexarów  6000cl30 nie ma nigdzie a dużo ludzi je montowało i śmigają. W drugą stronę zdarza się że są ramy an liście QVL i nie działają. Ale prawda obecność na QVL zwiększa szanse że będzie ok:)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to wiem, tylko jak ktoś pisze, że coś jest na liście, ale ma inną nazwę, to faktycznie tego nie ma na liście ;) 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A akcyzę i resztę podatków z ceny paliwa uwzgledniliscie? Przecież jak auta elektryczne się upowszechnia to państwo z tych podatków nie zrezygnuje. A kto zapłacie za modernizację infrastruktury i jej znaczą rozbudowę i potem znacznie wyższe koszty utrzymania? Teraz kalkulacja może wyglądać korzystnie, ale docelowo jeżdżenie na prądzie będzie dużo droższe, bo tak działa fizyka.  Ewentualnie za prąd do elektryków w swoich podatkach będą dopłacać też rowerzyści, piesi i ogólnie osoby które nigdy samodzielnie nie siądą za kółko.
    • https://lowcygier.pl/keyshopy/czy-mamy-flop-roku-unknown-9-awakening-juz-55-taniej-zaledwie-5-dni-po-premierze/
    • Wiesz, niektórzy tutaj lubią sobie na siłę tworzyć problemy  bo bez nich, chyba życie mają nudne, także ten tego  EOT
    • No ale w jaki sposób jest to nie wiem „uciążliwe” ja nawet tych aplikacji nie widzę „fizycznie” i mam ikony gier na pulpicie. Klikam co tam chcę i wszystko samo się odpala. Przecież nie włączam najpierw steam, następnie idę do biblioteki i szukam danej gry. Dalej odpalam apke Rockstara (jak wcześniej w apce steama wybiore RDR2) i w niej kolejno odpalam grę. 😅  No nie wiem może ktoś tak robi i wtedy faktycznie jest „problem” 🤷
    • Tutaj temat luncherów był niejednokrotnie poruszany, i szczerze sam tego nie rozumiem, choć starałem się. EGS mam dla darmówek(których chyba z 10 nazbierałem ale to nie miało sensu) i chyba tylko raz czy dwa z niego skorzystałem, dla Cursed Golf (fajny pixelart) i Aliena, mam origin/EA ale od kilku lat nawet nie zassany, ubi poszedł w odstawkę po AC Mirage. Jak dana gra w którą mam ochotę zagrać będzie na byle jakim luncherze to kupię i nie będę miał jakiś "dziwnych" powódek. Ludzi czasem boli to żeby odpalić grę musisz poprzez dwa lunchery, co jest trochę dziwne, no ale mnie taka sytuacja nie spotkała i nie spotka. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...