Skocz do zawartości
Shark19

WIDESCREEN - Temat ogólny i zbiorczy.

Rekomendowane odpowiedzi

ktoś na mva.pl oferował nowe delle 24" A04 za 2750zł z roczną gwarą

 

i fotka w oryginale porównania samsunga 226BW kotra SIPS:

http://img252.imageshack.us/img252/9356/002apo6.jpg

samung ustawiony na WARM czyli ciepłe kolory

Dzieki za fajna fotke :) no ale czy jestes zadowolony ogolnie z tego samsunga? bo chyba na niego sie zdecyduje :) szkoda mi kasy na cos lepszego. A kolory zawsze mozna podpicowac. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za fajna fotke :) no ale czy jestes zadowolony ogolnie z tego samsunga?

ja nie mam tego samsunga :) chyba jeszcze nigdzie go nie ma w sklepach PL :)

termin najblizszej dostawy 05.03.2007

Edytowane przez =Grzegorz=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja nie mam tego samsunga :) chyba jeszcze nigdzie go nie ma w sklepach PL :)

termin najblizszej dostawy 05.03.2007

To moze inaczej :) Czy kupilbys go za 400 euro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To moze inaczej :) Czy kupilbys go za 400 euro?

400E to dobra cena ale dopóki go nie zobaczę na żywo to nie podejmę decyzji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ktoś na mva.pl oferował nowe delle 24" A04 za 2750zł z roczną gwarą

Trzeba byc szalonym, zeby zaplacic tyle za monitor na rocznej gwarancji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam maly problem bo zakupilem sobie kompika i teraz potrzebuje monitor mozecie mi polecic jakies 22" ? najlepiej do 1500 zl co sadzicie o

 

Acer 22" LCD AL2216Wsd ??

 

ale jak bedzie troszke wiecej to nie ma problemu z gory dzieki

 

PS:chcialbym jak najszybciej kupic wiec prosze o szybka odpowiedz z gory dzieki !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Na wstepie chcialem podziekowac wszystkim za recenzje i wypowiedzi.

Temat jest bardzo pomocny przy wyborze panoramicznego LCD.

Po przeczytani calego watku udalo mi sie zawezic wybor do 4 modeli z bardzo wyrazna przewaga pierwszych dwoch:

 

1) NEC MultiSync 20WGX2 Pro

 

2) ViewSonic VX2025wm

 

3) Dell 2007wfp

 

4) Philips 200W7CS

 

Dokladnie w tej kolejnosci, wybor Neca byl dla mnie oczywisty - przynajmniej tak bylo na poczatku jakies 2 miesiace temu, bo teraz rodza mi sie w glowie watpliwosci a mianowicie.

 

Ad1) Pojawily sie informacje o czestych bad pixelach i paprochach pod szyba co skutecznie mnie ostudzilo i zachwialo checia kupienia Neca, na korzysc ViewSonica.

Dodatkowo na niekorzysc Neca przemawiaja war gwarancji (w porownaniu z ViewSonic i Philipsem).

 

Ad2) Praktycznie nie mam sie czego czepnac, ale brakuje mi tego ostatniego kopa zeby sie na niego zdecydowac no i rozszerzone warunki gwarancji (36 miesiecy dodatkowej gwarancji na martwe pixele - bialy lub czarny)

 

Ad3) Dell, za wiele o nim nie wiem ale ta marka zawsze kojarzyla mi sie z solidnoscia i oczywiscie cena. Pozatym jest tu sporo pozytywnych opini na jego temat.

 

Ad4) Tu ogromnym plusem jest gwarancja na martwe pixele i to ze wymieniaja wtedy panel (o ile dobrze zrozumialem niektore wypowiedzi). Natomiast odstraszyla mnie iformacja na temat dokonanych zmian w tym monitorze wzgledem 200W6CS.

 

Ciezka sprawa, juz mialbyc Nec ale teraz nie wiem czy nie Viewsonic.

 

Chcialbym sie podpytac o 3 rzeczy:

Czy moze pojawilo sie cos ostanio z panoram 20"-21" godnego uwagi do 2,5k PLN do filmow i gier glownie

Czy znacie jakis sklep w Warszawie gdzie mozna zobaczyc ViewSonica i Neca (najlepiej obok siebie) ???

W co Wy byscie wlozyli kase na monitor panoramiczny z zalozeniem uzywania przez najblizsze 5-6 lat.

Edytowane przez Akki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

 

1) NEC MultiSync 20WGX2 Pro

 

2) ViewSonic VX2025wm

 

3) Dell 2007wfp

 

 

Ad1) Pojawily sie informacje o czestych bad pixelach i paprochach pod szyba co skutecznie mnie ostudzilo i zachwialo checia kupienia Neca, na korzysc ViewSonica.

Dodatkowo na niekorzysc Neca przemawiaja war gwarancji (w porownaniu z ViewSonic i Philipsem).

 

Ad2) Praktycznie nie mam sie czego czepnac, ale brakuje mi tego ostatniego kopa zeby sie na niego zdecydowac no i rozszerzone warunki gwarancji (36 miesiecy dodatkowej gwarancji na martwe pixele - bialy lub czarny)

 

Ad3) Dell, za wiele o nim nie wiem ale ta marka zawsze kojarzyla mi sie z solidnoscia i oczywiscie cena. Pozatym jest tu sporo pozytywnych opini na jego temat.

 

 

Ja porównywałem ze sobą Neca i Viewsonica - w moim odczuciu Nec odrobine lepiej pokazywał kolory, były one żywsze - ale to zasluga tej szyby, która nota bene mnie osobiści odsunęła od zakupu tego monitora. Już byłem prawie zdecydowany na Viewsonica lecz robiłem cotygodnowy obchód strony Della w poszukiwaniu promocji (nie pytaj dlaczego miałem wpisane w kalendarz aby w każdą środę do czerwca szukać promocji;) Ostatecznie kupiłem Dell'a.

 

Może trochę o nim napisze już na spokojnie. Zdołałem się z nim zapoznać.

 

Jestem raczej zadowolony - kolory niezłe, efekt bandingu koloru prawie niezauważalny (z wyjątkiem Adobe Photoshop - tam to masakra, lecz jest to winą programu bo w GIMP'ie i Corelu tego nie ma. Mam Photoshopa CS1 - teraz czekam aż mi w pracy kupią CS2 i zobacze czy to poprawili). Gorszą rzeczą od bandingu jest migotanie podświetlenia - przy jasności poniżej 50% można zaobserwować migotanie jak w CRT, powyżej 50% jasności jest OK. Ja obchodze to dająćw monitorze 50% jasności i zmniejszając to na karcie. Wtedy nie ma tego efektu. Poczekam, aż mój monitor bedzie miał 2,5 roku i oddam go na gwarancje. W snach marzy mi się oddanie lepszego modelu ;)

Kolejna rzecz to nierównomiernie podświetlona matryca - widać to jak uruchamiam komputer na ekranie POST - potem niezauważalne.

No i cecha charakterystyczna matryc S-IPS - patrząc z boku czerń przechodzi w granat. Jednak im dalej od monitora tym lepiej ;)

 

Poza tymi czterema niuansami to monitor jest jak brzytwa. Innego bym nie wybrał.

 

Moja ostatnia rada - kup co Ci bedzie najbardziej odpowiadało i nie patrz na innych, bo zawsze jest tak, że sąsiad ma lepszy i tylko sobie humor popsujesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gorszą rzeczą od bandingu jest migotanie podświetlenia - przy jasności poniżej 50% można zaobserwować migotanie jak w CRT, powyżej 50% jasności jest OK.

 

a czy nie jest to wina jakiegoś zewnętrznego zakłócenia np od anteny TV, moze masz cos podłączone pod wejscia wideo itp

 

 

na allegro gosciu sprzedaje te delle po 1750zł, podobno nowszy revision bez problemow z bandingiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy moze pojawilo sie cos ostanio z panoram 20"-21" godnego uwagi do 2,5k PLN do filmow i gier glownie

21" Samsung 215TW

 

W co Wy byscie wlozyli kase na monitor panoramiczny z zalozeniem uzywania przez najblizsze 5-6 lat.

20WGX2 Pro vs VX2025wm - NEC ma sporo lepsza charakterystyke katowa, ale w przeciwienstwie do ViewSonica problemy z bandingiem.

Swoja droga gdzie sprzedaja 200W7CS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy nie jest to wina jakiegoś zewnętrznego zakłócenia np od anteny TV, moze masz cos podłączone pod wejscia wideo itp

na allegro gosciu sprzedaje te delle po 1750zł, podobno nowszy revision bez problemow z bandingiem...

 

 

Ja mam Rev. A03 Made in Czech Republic. Banding jest tylko przypadłością Photoshopa ... inne programy są super. W sumie to teraz chyba się przemogę i podłączę mój monitor do makówki. Plansze testowe z kolorami też wychodzą super. Linuks też ekstra. Tylko PS CS :)

 

 

A migotanie - zarówno na VGA jak i na dwóch kablach DVI jest widoczne. Migotanie to jest widoczne (szczególnie widoczne)tylko na kolorach szarych. Z tego co czytałem to mają to głównie modele z Czech. Ale ja się nie załamuję :) Za 2,5 roku mam nadzieję, że go zmienię na coś lepszego z oferty Della. Tak sobie marzę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Samsunga 215 TW, to troche sie obawiam tego input laga, o ktorym napisano na poczatku tematu.

 

20WGX2 Pro vs VX2025wm - NEC ma sporo lepsza charakterystyke katowa, ale w przeciwienstwie do ViewSonica problemy z bandingiem.

 

Katy az tak mnie nie interesuja, przewaznie nie ogladam filmow w grupe powyzej 2 osob, szklo tez mi nie przeszkadza a nawet byloby pozadane gdyz czesto pale przy kompie a moja panna ma nawyk wskazywania palcem ;)

Jeszcze prosba o wyjasnienie pojecia "binding" bo nie wiem czym to sie moze objawiac.

 

Swoja droga gdzie sprzedaja 200W7CS?

 

Cos chyba zle napisalem. Chodzilo mi o tego Philips 200WP7ES bo z tego co sie doczytalem tu na forum to nastepca Philipsa 200W6CS (albo cos pomylilem).

Gdzie go sprzedaja to jeszcze nie szukalem.

Edytowane przez Akki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze prosba o wyjasnienie pojecia "binding" bo nie wiem czym to sie moze objawiac.

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=co...banding&lr=

 

Glownie objawia sie przy ogladaniu filmow i edycji grafiki.

 

Cos chyba zle napisalem. Chodzilo mi o tego Philips 200WP7ES bo z tego co sie doczytalem tu na forum to nastepca Philipsa 200W6CS (albo cos pomylilem).

200WP7ES jest na tej samej matrycy, co VX2025wm - sam jestem ciekaw jak wypadlby w bezposredniej konfrontacji.

Edytowane przez Afterglow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam maly problem bo zakupilem sobie kompika i teraz potrzebuje monitor mozecie mi polecic jakies 22" ? najlepiej do 1500 zl co sadzicie o

 

Acer 22" LCD AL2216Wsd ??

 

Moja recenzja TU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych monitorem Gateway 21' FPD2185W, C-net nagrał krótki film:

 

reviews.cnet.com/Gateway_FPD2185W/4505-3174_7-31563945.html?tag=prod.txt.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki :)) ej a sprawa jeszcze mala grales w jakies szybsze strzelanki ? nie smuzylo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W co Wy byscie wlozyli kase na monitor panoramiczny z zalozeniem uzywania przez najblizsze 5-6 lat.

 

Ja wlozylem w Gatewaya FDP2185W: matryca PVA, swietne kąty, zero smuzenia w grach, 36 miesięcy gwarancji w systemie D2D, niezwykle korzystna cena 1800zł - zaoszczedzone 700 wlozylem w nowy zasilacz ATX i obudowe PC, doskonale kolory: czarny jest czarny, biały jest biały, wszystkie wyjścia jakie będą potrzebne w ciagu najblizszych 5 lat - także HDMI, obraz ostry jak zyleta. Jestem bardzo zadowolony, a mialem kupic Samsunga 215TW...

Byłem nastawiony bardzo sceptycznie do firmy Gateway i jej monitorów, ale jak zobaczyłem obok siebie pracującego Gatewaya i wymienionego wyżej Samsunga to juz wiedziałem że nie wybiore Samsunga. Potem poczytałem różne recenzje na obcojezycznych forach komputerowych i wszyscy wyrażali sie o nim (Gatewayu) w superlatywach lub conajmniej określali jako bardzo dobry, a w tej klasie cenowej bezkonkurencyjny.

Minus zauważyłem tylko jeden: dla uzytkownika który miał wcześniej Samsunga a ja miałem CRT, za dużo jest klikania w menu by wejsc w opcje ustawionych fabrycznie zmian kolorów i kontrastu np do gry, czyli tzw Magic Bright... ale jakos da sie to przeżyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja się lekko wyleczyłem z 226BW, zobaczyłem porównanie usera ktory ma della 20" na SIPS i kupił samsunga 226. Stwierdziłem ze monitor za drogi, jesli cena 226BW będzie na poziomie 1500zł to TAK ale jesli nadal będzie 1800zł to warto dołozyć np NECA na SIPS.

Za duzo niebieskiego, jak na wszystkich 22" TN.

 

A zapytaj sie amerykanina o firme Dell... zareaguje tak jak wiekszość z nas reaguje na firme Acer :) w sprawie notebooków.

Przeciez tam Dell'e to jak iPody - kazdy musi miec ;)

 

Ja wlozylem w Gatewaya FDP2185W: matryca PVA, swietne kąty, zero smuzenia w grach, 36 miesięcy gwarancji w systemie D2D, niezwykle korzystna cena 1800zł - zaoszczedzone 700

1800+700=2500,- to co Ty zamierzales kupic? :hmm:

 

Byłem nastawiony bardzo sceptycznie do firmy Gateway i jej monitorów, ale jak zobaczyłem obok siebie pracującego Gatewaya i wymienionego wyżej Samsunga to juz wiedziałem że nie wybiore Samsunga. Potem poczytałem różne recenzje na obcojezycznych forach komputerowych i wszyscy wyrażali sie o nim (Gatewayu) w superlatywach lub conajmniej określali jako bardzo dobry, a w tej klasie cenowej bezkonkurencyjny.

Jeden z uzytkownikow przyjal ten model z duzo mniejszym entuzjazmem. Musi byc spory rozrzut w jakosci tych paneli, albo wymaganiach coponiektorych osob.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki :)) ej a sprawa jeszcze mala grales w jakies szybsze strzelanki ? nie smuzylo ?

Jeśli pytanie jest do mnie to jeszcze nie mam monitora LCD. W marcu sobie sprawię.

 

ej a gdzie mozna dostac tego gatewaya w polsce ?

W proline.pl oraz Komputronik.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zamówiłem w ostatnim czasie monitor SAMSUNGA 215TW. Zrobiłem to dosyć pochopnie i kierując sie dosłownie kilkoma opiniami. Mam mozliwość oddania monitora bez podawania przyczyn. Monitor ma być u mnie jutro.

 

Nie jestem grafikiem, nie pracuje w fotoszopie czy innych programach graficznych. Monitor miał by mnie służyć do ogladania filmów, prfzeglądania stron, do grania np w q3, ProEvolution Soccer 6, czasami doom... chcę zazcaczyć, że zaczne grać przez internet,,,

 

Wyczytałem, że wystepuje w tym modelu dosyć wysoki input lag, widziałem również kilka filmików na google i youtube, rzeczywiście IL jest dosyć wysoki i to mnie martwi. Czy jesteście w stanie pomóc mnie w doborze monitora do 1800-1900pln bron boze nie na matrycy TN. Zastanawiałem sie powaznie nad viewsonic'em 2025wm poieważ wyczytałem kilka fanych recenzji na jego temat. Problemem jest ten 1 cal różnicy..

 

Czy w viewsonicu występuje tez tak duzi IL?

 

Jeżeli nie viewsonic to jaki monitor? może być większy ale nie mniejszy.

 

Proszę o pomoc w tej sprawie.

Edytowane przez ramboszcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje czekac na te Gatewaye, skoro takie rewelacyjne to warto, martwi mnie to ze na allegro jest wysyp uszkodzonych 2185W z paskami, sprzedają je po 500-600zł :(

http://www.allegro.pl/search.php?string=ga...1&country=1

pierwszy raz widzę zeby matryce samsunga tak padały...

 

Ja się lekko wyleczyłem z 226BW, zobaczyłem porównanie usera ktory ma della 20" na SIPS i kupił samsunga 226. Stwierdziłem ze monitor za drogi, jesli cena 226BW będzie na poziomie 1500zł to TAK ale jesli nadal będzie 1800zł to warto dołozyć np NECA na SIPS.

Za duzo niebieskiego, jak na wszystkich 22" TN.

 

ten samsung 226 na fotkach porównawczych jest ustawiony na WARM czyli ciepłe kolory:)

 

 

Czy w viewsonicu występuje tez tak duzi IL?

 

W viewsoniku będzie 3x mniejszy inutlag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...) martwi mnie to ze na allegro jest wysyp uszkodzonych 2185W z paskami, sprzedają je po 500-600zł :(

pierwszy raz widzę zeby matryce samsunga tak padały...(...)

:hmm: No to chyba zmieniam typ. Cóż, najwyraźniej to jakieś odpady wypuścili na polski rynek. Poczekamy jeszcze na sprawozdanie kolegi Dugi po wymianie Gate'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:hmm: No to chyba zmieniam typ. Cóż, najwyraźniej to jakieś odpady wypuścili na polski rynek. Poczekamy jeszcze na sprawozdanie kolegi Dugi po wymianie Gate'a.

dziś został wysłany więc jutro postaram się napisać jakie cudo przysłali mi z serwisu Gateway'a...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...