Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

beza101

Obliczenie obwodu koła i wprowadzenie danych do licznika..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam rower KROSS Hexagon V3 (z kolekcji 2006) i kupiłem do niego licznik.. I tu zaczynają się problemy - nie wiem jaki obwód koła mam wprowadzić - zamieszczam obrazek żeby zweryfikować czy obwód koła sprawdza się tak jak przy niebieskiej lini czy tak jak przy czerwonej, i dodatkowo był bym wdzięczny za informację jak mogę sprawdzić jaki jest ogólny rozmiar mojego roweru, nigdzie to nie jest napisane, a ja się praktycznie na tym nie znam... Przy okazji w instrukcji od licznika jest napisane że obwód koła w milimetrach mnoży się przez 3.1416 i wynik wpisuje się w liczniku (czyli załóżmy jak jest 57cm to mam mnożyć 570 x 3.1416 ?) Za instrukcję będę wdzięczny.. Piszę ten temat bo wprowadziłem dane 1759 (z tabeli pomocniczej instrukcji licznika i i było napisane tak:obwód koła 22" - faktor koła:1759) Myślałem że chodzi o ilość cali koła, a teraz nie jestem pewny, jak jadę to mi wyświetla że jadę 20km/h, a jak na maxa rozpędzony z górki jechałem to było zaledwie 35.9km/h.. To coś chyba jest nie tak, za pomoc naprawdę będę wdzięczny !!

kolo.jpg

 

Edit: Dodam że na kole mam napisane 26 x 1.95 (50-559) Może to coś pomoże w obliczeniu obwodu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żartujesz, prawda? :hmm:

Metoda nr 1. Google i obwód koła. Następnie bierzesz średnicę całego koła, a nie obręczy, podstawiasz do wzoru i masz.

Metoda nr 2. Do pomiaru potrzebujesz sznurek, którym obwijasz koło, następnie mierzysz (dlatego nie rozciągliwy) i voilla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz tą instrukcję bo coś mi nie pasuje, ze tam by chcieli znowu przez pi mnożyć. No ale jeśli faktycznie tak jest to przede wszystkim mierzysz promień koła razem z oponą. Promień - od środka osi do samej ziemi. Podstawiasz do wzoru 2*3,14*promień no i to niby jeszcze raz *3,14, co wydaje się dziwne, ale jak tak chcą ...

 

edit, chyba tam powinno być średnica a nie obwód jak napisałeś? tak mnie natchnęło :E

 

Zobacz czy rozmiar ramy nie jest napisany na rurze ramy pod siodełkiem, powinno tam być coś w stylu "Size".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oponie masz napisane chyba ;)

Mniej więcej jest dobrze, ja przy oponie 2.1 mam obwód coś ok 2170 z tego co pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może mi też pomożecie? Bo ja mam zamontowany magnes w połowie koła :/ I nie wiem, też podawać obwód koła gdzie promieniem będzie czerwona linia, czy promieniem ma być zielona linia?

 

dsc01256p.jpg

 

Tzn. czerwona linia będzie do końca opony, źle mi się narysowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podajesz dla całego koła. Nie robi też różnicy to, gdzie ten magnes zamocujesz. Jeśli będzie on przy samej piaście czy przy obręczy, to i tak wykona pełny obrót w tym samym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie zdałem sprawę, że to nie ma znaczenia. Mimo wszystko dzięki za odzew ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...