Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Składam moje pierwsze LC. Co myślicie o tych podzespołach?

360 mm

420 mm

Blok CPU

Pompa+rez

Filtr

Złączki

Złączki 90

Złączki male-male

Złączki male-male obrotowe

Korki

Splitter

Zawór

Docelowo dojdzie blok na GPU

Jakie polecacie przewody i płyn (nie musi być kolorowy).

Na chłodnicę 420 mm pójdą 3xNoctua które mam w obudowie.

Mayfriendy już pakują.

Gdzie najlepiej zamontować filtr?

Edytowane przez Chomik911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci ten filtr i w jaki sposób chcesz go wyczyścić jak się zapcha? Zbędna rzecz. Poszczególne podzespoły musisz odpowiednio przygotować przed zalaniem i tyle. Takich filtrów się nie stosuje.

 

Zamiast złączki male-male obrotowej masz szybkozłączkę, opis jest zły. To jest złączka male-male obrotowa. Po Co Ci złączka male-male zwykła?

 

Co do płynu to Aquacomputer DP Ultra. "Przewody" rozumiem, że chodzi Ci o węże - Mayhems Ultra Clear są spoko.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwotnie chciałem wkręcić splitter do wyjścia pompy, ze splittera puścić wąż na block CPU i wkręcić zawór właśnie na zwykłą złączkę male-male, ale później zorientowałem się, że nie będę miał możliwości przekręcenia zaworu i zamówiłem obrotową (jak widać nie). Trudno najwyżej zostaną, koszt kilku złotych (zamawiane z darmowymi kuponami) a zawór połączę złączkami i wężem. Filtr planowałem wkręcić w reza na topie na powrocie za pomocą male-male. 1 litr płynu wystarczy na to wszystko?

Planuję zakup jednej z trzech obudów. Phanteks P600S (lub poczekam na P500A), Phanteks 719 lub Lian Li O11 Dynamic XL tylko nie wiem czy do niej na dole zmieści się chłodnica 420 mm. 280 mm wchodzą, 420 mm ma tą samą szerokość tylko długość jest z tego co widziałem na styk, może jakaś drobna przeróbka i wejdzie. Mile widziana opinia kogoś kto ma tą obudowę czy to się da zrobić.

Edytowane przez Chomik911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 litr może być mało przy tym układzie, weź sobie 2 litry na zapas i ewentualne dolewki.

 

Jak graty przyjdą to jest dokładnie wypłucz (najlepiej wodą destylowaną / demineralizowaną) - zwłaszcza chłodnice, bo w nich często jest syf.

 

Złączkę obrotowa male-male tak czy siak przyda Ci się przy przykręcaniu zaworu - najlepiej przykręc go po prostu bezpośredni odo tego rozdzielacza, właśnie za jej pomocą. Dzięki temu, że jest obrotowa będziesz mógł sobie ustawić rączkę zaworu w dowolnej orientacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bykski na pokładzie ;) Bardzo fajnie zrobiony blok. Więcej fotek u mnie w temacie :)

 

img_20200313_1610230njsw.jpg

 

img_20200313_155821kyj6i.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fusion

Bo w sigu masz klamoty lc miedziane i nie zalecane jest mieszanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fusion

Bo w sigu masz klamoty lc miedziane i nie zalecane jest mieszanie ;)

ok, dzięki za info, tylko dziwne, bo fabryczny blok na cpu zalmana jest.. miedziany :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarł 6cio pak, wyglądają OK. Za 93 zł zamiast 160 chyba dobry deal.

 

 

img_20200316_103402s7jse.jpg

 

img_20200316_104224wfju7.jpg

 

img_20200316_105251q4jka.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki za info, tylko dziwne, bo fabryczny blok na cpu zalmana jest.. miedziany :E

 

Hmm podobno to anodowanie ma zapobiegać korozji

A blok ma miedzianą podstawę i aluminiowy top :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowa obudowa silverstona i LC ... to nie moglo sie udac :D ale jest w tym materiale wiecej kwiatkow :D ciekawe czy ktos wylapie epic faila :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna konstrukcja: Ściana. Wentyle 2x200 średnie na chłodnice bez push-pull. Ściana.

 

Układ suchej pompy przed rezerwuarem też jest jakiś posrany. No ale jak dają sprzęt gratis, to można nie myśleć co i jak się składa :)

 

Ten gruby wentyl to EK? On na pewno się "mieści" za front panelem :hmm:

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczę, że to moje pierwszy Custom Loop.

Ja od września mam monoblok EKWB na X470 pod nim Ryzen 3700x.

Na Zotacu GTX1080ti mini blok Bykski pod nim ciekły metal. Komp z dużymi uptimemami generalnie, mało wyłączany.

Niedawno podczas czyszczenia układu dałem też ciekły metal na CPU.

Jestem w lekkim szoku, że po 7 miesiącach od nowości już węże z konkretnym osadem - zrobiły się żółte, po otwarciu bloków lekko zielono i śmierdzi...

Wszystkie inne komponenty Alphacool w tym płyn chłodzący. Rezerwuar 2x 5,25" z pompką VPP755, chłodnice 280mm x 45mm + 120mm x 45mm.

 

Temperatury szczególnie na GPU rewelacja. GPU chodzi na 2000-2025MHz, VRAM na 6GHz.

CPU z racji posiadania tylko jednego CCXa umiejscowionego niesymetrycznie nie ma dramatu, ale też liczyłem na lepsze temperatury.

 

Poczyściłem wszystko porządnie, skręciłem poużywam z tydzień i znowu wymienię płyn by reszta syfu zeszła.

Jedzie do mnie jeszcze chłodnica XSPC 240mm slim, którą chce dołożyć by jeszcze zejść z prędkościami wentylatorów.

 

Generalnie blok Bykski na moje oko deklasuje jakością wykonania monoblok EKWB co mnie dość zaskoczyło.

 

Teraz baniak 5litrów wody demineralizowanej - kosztuje takie grosze, że chyba zostawię tylko to wymieniając go co 2 miesiące.

Bez żadnych udziwnień znanych firm.

 

Kilka fotek monobloku po otwarciu...

imgur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz coś kopnąć chemii do układu aby nie kwitło w nim życie.

 

Węże gumowe tracą zawsze kolor i metnieja z czasem. Taki ich urok że raz na dwa lata warto wymienić. Ale to chwila roboty w porównaniu do rurek.

 

Po za tym po dwóch latach i tak często przychodzi coś w kompie do wymiany więc luz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lej samej destylki, bo ci algi w środku wyrosną. Kup porządny płyn jak DP Ultra. Węże szybko mętnieją tak to już z nimi jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie coś z Angela.pl

 

Mayhems Ultra Clear Tubing (3/8 - 5/8) 10/16mm 2x - 37,04zl

EK Water Blocks EK-CryoFuel Solid Cloud White (Premix 1000mL) 1x - 68,70zl

 

Kupione i zalane około 8 miesięcy temu (2019-07-11).

 

Płyn pastelowy biały. Zero problemów z osadem. Wężę ciągle wyglądają rewelacyjnie. Głównie jest zasługa pastelowego płynu a nie przezroczystego, gdzie dużo bardziej w oczy rzuca się utrata przejżystości/mętnienie i zółknięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Węże Mayhems to chyba najlepsze co jest obecnie dostępne na rynku. Płynów EK bym teraz unikał - wcześniej robił je Mayhems i były super, teraz EK robi to na własną rękę i można znaleźć sporo narzekań na necie na to, że syfią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się martwię o syf Ale w Angeli przekonywali mnie, że nie ma z tym problemów. No i ja nie mam. Chyba że teraz niedawno się coś zmieniło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie coś z Angela.pl

Mayhems Ultra Clear Tubing (3/8 - 5/8) 10/16mm 2x - 37,04zl

EK Water Blocks EK-CryoFuel Solid Cloud White (Premix 1000mL) 1x - 68,70zl

Kupione i zalane około 8 miesięcy temu (2019-07-11).

Płyn pastelowy biały. Zero problemów z osadem. Wężę ciągle wyglądają rewelacyjnie. Głównie jest zasługa pastelowego płynu a nie przezroczystego, gdzie dużo bardziej w oczy rzuca się utrata przejżystości/mętnienie i zółknięcie.

Płyn po spuszczeniu z układu wyglądał OK. Gorzej jak już pisałem z wężami i blokami.

No nic doczytam jaka chemia się sprawdza, czy też czym to płukać.

Edytowane przez handrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Węże się wymienia. Bloki możesz rozebrać i fizycznie wyczyścić. Chłodnice chemia. Tak jest najlepiej. Możesz też czysta woda próbować przepłukać układ i obserwować czy to coś pomaga szczególnie na blokach.

 

 

Ja zawsze chłodnice czyszcze w wannie pod wodą z sieci. Podkrecal słuchawkę z prysznica i leje wodę raz w jedna raz w druga aż przestanie syf wpływać. Jeszcze lepiej dziala na pełnienie układu wodą A następnie wykonanie jej pod ciśnieniem sprężonym powietrzem z kompresora. Tak wzbuzona wodą wyrywa cały syf że środka.

 

 

Sry za słownik SAMSUNGA z telefonu. Nie wiem jak go zmienić na inny.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 splitery za 5 zł z aliexpress dla łącznie 20 wentylatorów pwm z zasilaniem z MOLEXA zamiast dwóch adapterów akasa flex wartych 40 zł każdy dla łacznie 10 wentylatorów.

 

Świetne rozwiązanie i jaka oszczędność miejsca, wiązka od akasy miała razem grubość tej do ATX24 z zasilacza.

 

Fajne rozwiązanie do sterowania PWM z płyty bez obciążania złącza na mobo.

 

Kupione już na przyszłość pod łącznie 12 wentylatorów p&p na chłodnicach 420 i 360

 

89938370_142482827116688_8774862247244595200_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_sid=b96e70&_nc_ohc=y21632XCFXkAX8On4am&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&_nc_tp=7&oh=61a69e92ea957fdb89e87c4a8e68ddca&oe=5E996322

 

89853527_2863945770350854_8674020332144689152_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_sid=b96e70&_nc_ohc=o2KSKhHSU5IAX_uKzb9&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&_nc_tp=6&oh=86a17a7d476a51c94f10b4569770ad27&oe=5E973039

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanko. Od wieli lat leży mi w szafie cooler Thermalight Ultra 120. Jednakże używam na co dzień Fery 3 v2. Pytanie. Czy ta Ultra 120 jest chłodzeniem wydajniejszym od Fery 3, czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to zwykłe Ultra, a nie Ultra Extreme, to wydajność będzie na podobnym poziomie co Fera 3. Jeśli to Ultra Extreme, to będzie trochę wydajniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to zwykłe Ultra, a nie Ultra Extreme, to wydajność będzie na podobnym poziomie co Fera 3. Jeśli to Ultra Extreme, to będzie trochę wydajniejsze.

Zwykła Ultra.

Edytowane przez PCFan1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to zwykłe Ultra, a nie Ultra Extreme, to wydajność będzie na podobnym poziomie co Fera 3. Jeśli to Ultra Extreme, to będzie trochę wydajniejsze.

 

A kupno Prolimatecha Armageddon się kalkuluje przy zmianie z mojej Fery 3? bo mogę go mieć za stówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...