Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

giez

Poziom tuszy w drukarce

Rekomendowane odpowiedzi

jak sprawdzić? w sterownikach nie ma takiej zakładki bo drukarka jest starsza i sterowniki do win 7 nie mają takiej zakładki, istnieją jakieś programy do obsługi drukarek, które potrafią takie rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam wage gramowa, kartke i dlugopis i zwazyc pelny pojemnik i pozniej przyjac przelicznik okolo 1g=1ml. Ewentualnie jesli to drukarka Brother lub ktorys z wysokich modeli Canona (iP-3xxx i wyzsze, MP-5xx i wyzsze), to wyjac pojemnik i spojrzec :)

 

Poza wysokimi Canonami i Brotherami, wszystkie drukarki KLAMIA, bo nie maja fizycznie zadnej metody sprawdzenia poziomu tuszu i bazuja jedynie na zaprogramowanej charakterystyce zuzycia tuszu wzgledem ilosci "strzalow" z glowicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysl z wazeniem, wlasnie mialem zakladac podobny temat. Zamowilem tzw. wieczny chip do drukarki Samsung CLP-310n i zastanawialem sie skad bede wiedzial kiedy i ktory toner jest wyczerpany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wieczny chip do drukarki Samsung CLP-310n

Mam nadzieje, ze bedzie dzialac, bo jeszcze takich, ktorych drukarki nei odrzucaja nie widzialem jak na razie...

 

skad bede wiedzial kiedy

Jak wydruk w danym kolorze bedzie blady :)

i ktory toner jest wyczerpany

Ten, ktorego an wydruku bedzie brakowac ;)

 

Ogolnie metoda wagowa w przypadku laserow wyglada troche inaczej, szczegolnie w kolorach, bo toner do kolorow jest inny niz do monochromow. Na ogol jest troche lezejszy. Najlepiej zwazyc sobie pelne kasety, wychechlac je do konca (tj ktorys kolor i carny, bo czarna na ogol jest wieksza - bardziej wydajna - od pozostalych) i zwazyc puste i to stosowac jako skale odniesienia. W atramentach tez daje to najlepsze efekty, chociaz z racji natury pojemnikow atramentowych wkradaja sie bledy z powodu odpoarowywania nosnika z tuszu i pozostawania pigmentu. W efekcie w pojemniku moze byc mniej tuszu niz wskazywalaby na to jego waga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieje, ze bedzie dzialac, bo jeszcze takich, ktorych drukarki nei odrzucaja nie widzialem jak na razie...

 

No ja tez mam nadzieje, ze bedzie. Przynajmniej raz w miesiacu musze kupowac zestaw kolorowych tuszy, troszke to kosztuje. No nic, zobaczymy.

 

ak wydruk w danym kolorze bedzie blady smilies/smile.gif

 

Jak zwykle nie pomyslalem o najprostszym rozwiazaniu hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wydruk w danym kolorze bedzie blady :)

no właśnie u mnie jest dziwny objaw, drukuję znaki graficzne w rzędach i pierwszy rząd jest ok, ale drugi i każdy kolejny gorszy... out of tusz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to wyglada. Ogolnie tusz ma to do siebie, ze do glowicy dziala na niego przedewszystkim grawitacja. Gdy tuszu jest malo, to przerwy w druku (2-5min) daja plynowi dosc czasu by ten w pewnych malych ilosciach splynal nad dysze drukujace. Gdy zaczynasz drukowac, to co zebralo sie nad dyszami zostaje zuzyte, ale swiezy tusz nie splywa juz do glowic tak szybko jak powinien (bo jest go za malo). W przypadku pojemnikow z glowicami (nowe tanie Canony, HP-ki, Lexmarki serii P, Z i X) i checi ich napelniania jest to ostatni gwizdek, bo glowica juz zaczyna chodzic na sucho, co spodowuje jej uszkodzenie (przegrzanie i zapieczenie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z nowych modeli domowego użytku tak żeby bez problemu śmigały pod 7 (wszystkie udogodnienia w stylu poziomu tuszu) jaką drukarkę kupić, tanio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka... Jak czesto i w mniej wiecej jakich ilosciach bedziesz drukowal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka... Jak czesto i w mniej wiecej jakich ilosciach bedziesz drukowal?

kolorowo zadrukowaną stronę dziennie :P ale jakość musi być w miarę dobra, bo grafika to będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanio... Jak chcesz tanio kupic drukarke, wez w kieszen 200zl i idz po perwszego lepszego Canona :) Drukowac bedzie ladnie, na pewno i bedzie cykac bez problemu pod W7. Niestety, jesli chcesz trzaskac druki kolorowe relatywnie czesto i relatywnie duze, to szybko sie okaze, ze powiedzenie "oszczedny traci dwa razy" opanowales :) Ogolnie, jesli potrzebujesz naprawde fest jakosci druku i zeby eksploatacja nie byla koszmarem, szukalbym czegos z wyzszych canonow na oddzielnych tuszach, niestey to juz jest wydatek >400zl. Moze byc tez cos z Brothera, chociaz Canon z racji konstrukcji podawania papieru lepiej radzi sobie z b.grubym papierem foto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canon sobie radzi lepiej z bardzo grubym papierem fotograficznym? Dobrze wiedzieć, bo właśnie jestem na kupnie takiej drukarki. To znaczy, jakiejkolwiek drukarki, byle nie Lexmark, bo tam z tym tuszem to są same problemy. Nie znalazłam jeszcze sklepu, gdzie można by kupić tańsze zamienniki, bo to ustrojstwo akceptuje tylko oryginalne, a to trochę drogo wychodzi. No i poziomu tuszu też nie ma jak sprawdzić, trzeba się domyślać, czy jeszcze jest, czy już go nie ma. Aż w końcu się kończy, w najmniej oczekiwanym momencie. Ech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canon radzo sobie z grubym papierem lepiej, bo ma do tego lepiej przystosowana sciezke prowadzenia papieru - zagina papier pod relatywnie malym katem, w porownaniu do HP/Brothera, ktore zawijaja papier o 180* po pobraniu go z podajnika, co w przypadku bardzo grubych papierow moze prowadzic do pomarszczenia/zakleszczenia tego papieru. W Canonach jest to tylko kolo 40*, wiec z nawet brubym papierem nie bedzie problemu.

 

Co do poziomu tuszu, drukarki klamia. Zreszta, pisalem to kilka postow wyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maly update odnosnie drukarki Samsung CLP310n, moze komus przyda sie takie info. "Wieczny chip" dziala (przynajmniej u mnie). Moja drukarka ma nowsza plyte glowna (data produkcji pazdziernik 2009). Zamontowany chip jest kwadratowy z naklejka "New version". Poczatkowo drukarka wywalila mi blad "Invalid toner", z informacji ktore znalazlem wynika, ze dzieje sie tak gdy przed instalacja chipa w drukarce znajduje sie zuzyty toner. Pomaga napelnienie tonerow, lub zasloniecie chipow zamontowanych na tonerach. U mnie pomoglo i wszystko smiga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...