Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

również stawiałbym na LG G8S. Jest w zabójczej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten notch jest fatalny no i widzę, że ciężko to dostać w jakimś standardowym sklepie, a będę brał FV23% na telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te sklepy są złe:

https://m.ceneo.pl/83467834

 

Ja notcha już nie widziałem po kilku dniach i dla mnie to lepsza rzecz od dziury ale rozumiem, że to kontrowersyjny temat. Jak chcesz dobry aparat to musisz w takim razie kupić starego flagowca jak np. s9.

 

Ten notch jest team dlatego, że jest zestaw kamer i rzutnik IR do rozpoznawania twarzy. Działa w całkowitej ciemności i niezależnie od warunków, zastępuje hasła przy logowaniu, bo jest bezpieczne.

 

Mam g8s i nawet nie ma porównania z mi9t pro. Kupiłbym jeszcze raz nawet w pełnej cenie, bo płaciłem ponad 2 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, co będzie najlepszym pstrykaczem do ~2200 zł? Szeroki kąt musi być. Mi 9T Pro bez OIS wypada w nocy blado, Zenfone 6 też bez OIS, pozostaje Honor 20 Pro trochę ponad budżetem ale trochę boli mnie brak mini-jacka i niepewne aktualizacje, poza tym w tej cenie przydałoby sie już 4K@60.

 

A p30? 2200 np w MM

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie faktura to Mate 20 Pro by się łapał z jakiejś bestceny czy dragonist. Bo tak to widzę, że kosztuję 2499zł w sklepach pokroju ME.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A p30 nie spełnia wymagań? K980, 6/128GB, OLED z AO, Jack 3,5mm, NFC i bdb aparaty. Do tego kompaktowy, ma płaski ekran i mieści się w budżecie.

Jakie zdjęcia robi każdy wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P30 bardzo spoko, chociaż nie powiem że wolałbym więcej niż 6.1" ale no cóż, pewnie nie da się mieć wszystkiego (w takiej cenie zwłaszcza). Ale czy to będzie lepsze foty robić niż Honor 20 Pro? Na papierze Honor wygrywa specyfikacją, f/1.4 + OIS.

Edytowane przez Ard'aenye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie pozdrawiam idiotę z firmy Sony, który nazywa telefon w taki sposób, że znalezienie akcesoriów jest niemalże niemożliwe. Wyszukajcie Etui do Xperii 5 na allegro :lol2:

 

E5, Z5, Z5 Compact...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P30 bardzo spoko, chociaż nie powiem że wolałbym więcej niż 6.1" ale no cóż, pewnie nie da się mieć wszystkiego (w takiej cenie zwłaszcza). Ale czy to będzie lepsze foty robić niż Honor 20 Pro? Na papierze Honor wygrywa specyfikacją, f/1.4 + OIS.

 

Popatrz po porównaniach

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko znaleźć bezpośrednie

 

EDIT. Ok, jest na GSM Arena. Wygląda na to, że to to ten sam poziom co P30.

Edytowane przez Ard'aenye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6.1 cala przy proporcjach 19.5:9 jest jak 5.2 cala przy 16:9 albo 5.7 i 18:9. Nie lubię tych nowych proporcji, o ile 18:9 można jakoś uzasadnić tak 19.5:9 to porażka. Telefon jest wielki, a ekran mieści mało treści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgadzam. Dla mnie idealne to 18:9 ale co poradzić, łatwiej sprzedać telefon z ogromnym ekranem 6.4" który fizycznie jest taki jak 6.0" 16:9. Cyferki większe, koszty produkcji mniejsze.

 

Powierzchnia 6.4" 19.5:9 (100 cm2) = 6.0" 16:9 (99cm2) ale przy oglądaniu filmów/YT samo wideo na 6.4 19.5" będzie mniejsze niż na 6" 16:9 ze względu na pasy po bokach.

 

Mam w domu Honora 8X (6.5" 19.5:9), Mate 7 (6.0" 16:9) oraz Zenfona 5Z (ok, miałem :E - 6.2" 18.7:9) i dopiero Honor 8X ma wyświetlacz mniej więcej taki sam rozmiarowo jak Mate 7, fakt że dłuższy ale co z tego wynika? Strony www i tak się skroluje, YT ma czarne pasy a zdjęcia z aparatu 4:3 (bo tylko takie proporcje obsługują Huaweie) wyświetlają się na połowie ekranu.

 

Samsung w serii A pcha już 20:9 a i pierwsze 21:9 się pojawiają. Lepiej nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie przy 19.5:9 w aplikacjach gdzie treści się przewija gdzieś tak 1/3 jest bezużyteczna, bo i tak wygodniej przewinąć. Nie byłoby problemu, bo zawsze lepiej mieć większy ekran niż za mały ale te ekrany w gigantycznie długich telefonach są wąskie, a tylko od szerokości ekranu zależy skalowanie. Robiąc aplikacje na Androida też interesuje nas tylko szerokość i tylko od szerokości zależy ui i skalowanie aplikacji.

Wydłużenie proporcji było sensowne kiedy wchodził notch, a 18:9 było w sam raz, bo po uwzględnieniu paska stanu albo jego pozostałości i przycisków ekranowych pozostawało dla użytkownika 16:9. Teraz nie ma przycisków ekranowych, a w telefonach bez notcha robi się 21:9.

 

Mi9t pro nie wspiera qc 4.0 zwanego przez Xiaomi turbo charge. Mam dwie ładowarki zgodne z pd 3.0/qc 4.0 i na żadnej z nich nie działa turbo charge. Kupiłem oryginalną i telefon ładuje się prądem 4.5-4.6 A przy napięciu poniżej 6V czyli nie zgodnie ze standardem, bo ładowanie powyżej 15W powinno odbywać się przy 9V. Maksymalne prąd jaki można puścić pasywnym kablem usb to 3A, jedynie kabel aktywny zwiększa ten limit do 5A. Ładowarka Xiaomi puszcza prawie 5A kablem pasywnym co nie jest bezpieczne. Ładowarka z pudełka 18W ładuje prądem 3.5-3.6A i nie powinna dostać certyfikatu CE, który ma. Ta ładowarka nie jest zgodna z qc 3.0 ale do tego nie można się przyczepić, bo nigdzie nie napisali, że obsługuje. Xiaomi dodaje ten syf do wielu telefonów. Ciekawe czy komuś udało się ten telefon zmusić do współpracy z akcesoryjną ładowarką w trybie qc 4.0 ale śmiem wątpić. Inna sprawa, że może coś być zwalone w sofcie - na Xiaomi to normalne. Po podłączeniu Pixela do ładowarki Xiaomi zaczyna migać ekran po czym telefon się zawiesza więc nie zamierzam ryzykować i używać tej ładowarki nawet w celu testów.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Z tego też powodu u11 na ładowarce asusa lub huawei resetowal się na potęgę ;)

Co było podstawa zwrotu kasy

 

Tu się zgadzam. Dla mnie idealne to 18:9 ale co poradzić, łatwiej sprzedać telefon z ogromnym ekranem 6.4" który fizycznie jest taki jak 6.0" 16:9. Cyferki większe, koszty produkcji mniejsze.

 

Powierzchnia 6.4" 19.5:9 (100 cm2) = 6.0" 16:9 (99cm2) ale przy oglądaniu filmów/YT samo wideo na 6.4 19.5" będzie mniejsze niż na 6" 16:9 ze względu na pasy po bokach.

 

Mam w domu Honora 8X (6.5" 19.5:9), Mate 7 (6.0" 16:9) oraz Zenfona 5Z (ok, miałem :E - 6.2" 18.7:9) i dopiero Honor 8X ma wyświetlacz mniej więcej taki sam rozmiarowo jak Mate 7, fakt że dłuższy ale co z tego wynika? Strony www i tak się skroluje, YT ma czarne pasy a zdjęcia z aparatu 4:3 (bo tylko takie proporcje obsługują Huaweie) wyświetlają się na połowie ekranu.

 

Samsung w serii A pcha już 20:9 a i pierwsze 21:9 się pojawiają. Lepiej nie będzie.

 

A że mnie się śmieją, że preferuje klasyczne 5,5" 16:9 ;)

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że ładowarka nie działa zgodnie ze standardem, który podobno obsługuje. Huawei ma swój standard i potrzebuje aktywnych kabli z przekrojem przewodów prawie jak do betoniarki. Jak ładowarka przez pasywny kabel puszcza 5A i nie podnosi napięcia jak zakłada qc 4.0/qc 3.0 to nie jest zgodna ze standardem i wg. lokalnych regulacji prawnych powinien być zakazany obrót tymi akcesoriami.

 

Tylko, że ja nie gustuje w klasycznym wyglądzie, chociaż mi on specjalnie nie przeszkadza. I zamiast 5.5 wolę co najmniej 6 i 16:9. Szlag mnie tylko trafia jak telefon ma tak wyprofilowane boki, że ma tendencję do wysuwania się na zewnątrz z ręki przez ścianki boczne nachylone w stronę tylnej części ale na szczęście iPhone 11 jest dobrze zrobiony więc w przyszłym roku tak będą robione wszystkie telefony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi Ci o zagięcia pleców do środka? Dla mnie to najlepsze co zrobili, między innymi dzięki temu idzie duże telefony jedną ręką obsługiwać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w jednej ręce nie da się ich trzymać.

 

Nie pleców ale boczne ramki,które nachodzą na polecy pod bardzo łagodnym kątem przez co boczna ramka nie daje możliwości chwytu.

 

Niue chodzi mi o to,żeby było jak w Sony z ale Apple robi to dobrze, Samsung spartaczył s8 ale s9 była poprawna, a s10 jest już całkiem ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kumpel z pracy kupił sobie Mi 9T. Jak dla mnie leży w dłoni dobrze, fajnie się go używa, chodzi bez zajęknięcia. Głośnik zewnętrzny jest donośny, jakość jest średnia - ani zła ani dobra. Ekran jak to przy tych proporcjach beznadziejnie długi, poza tym jasność maksymalna OK. Generalnie pierwsze wrażenie bardzo dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Honor 20 Pro: https://cdn.dxomark.com/wp-content/uploads/medias/post-33362/FlashAutoSeineMusicale_Honor20Pro_DxOMark_05-00.jpg

P30 Pro: https://cdn.dxomark.com/wp-content/uploads/medias/post-33362/FlashAutoSeineMusicale_HuaweiP30Pro_DxOMark_05-00.jpg

 

Nie wiem jakim cudem H20 Pro wypada tak słabo, f/1.4 + OIS + 1/2" vs f/1.6 + OIS + f/1.7", na papierze - powinno być podobnie. Albo H20 celowo dostał gorszy soft, żeby nie zagrażać P30 Pro albo nie wiem :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Waszym zdaniem Honor 10 będzie zauważalnie szybszy od Mi 9 SE? W Mi 9 SE kusi mnie szerokokątny aparat, ale boję się, że może czasem przyciąć (przesiadam się z iphona). Honor 10 mogę mieć nowego za ok 950 zł, mi 9 se za ok 1150. Przywiązuję dużą wagę do płynności działania, więc co wybrać, Waszym zdaniem? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedaje graty (szajsomi i starego Pixela) i biorę Pixela 4 XL. Bardzo mi się podoba, że nie dali czytnika w ekranie faktycznie pozbawiając telefon biometrii. Jak mam telefon z czytnikiem w ekranie to nie używam żadnego zabezpieczenia, a na telefonie bez blokady ekranu nie działa Google pay, paypal, a nawet zarządzanie hasłami jest ograniczone. Bardzo dobrze, że Google stara się upowszechnić bezpieczne odblokowanie twarzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie zawsze ciekawi co kieruje taka firma jak google wypuszczajac tak drogi telefon ktory niestety ale zawsze ma jakies problemy, dla mnie to po prostu za droga zabawka ktora u mnie nie zarabia na siebie wiec koszt nowego 1+ w granicy 2200-2400 to max co moge wydac raz na 3 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Google ma kompleks Appla. Konkurencja na prawie gotowe telefon ze Snapdragonem 865 i wyprzedaje starocie na Snapdragonie 855 po już 5 przecenach, a Google upiera się na wydawanie Pixeli jesienią tylko po to aby dostosować się do Apple. Pixel w chwili premiery jest droższy od konkurencji, a za chwilę nim stanieje będzie też przestarzały. Mi to wszystko jedno, bo soc nie jest najważniejszy ale marketingowo rozgrywają to fatalnie. Biorąc pod uwagę jaki szajs dostarcza Xiaomi za 2000 to Pixel jest i tak za tani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...