Skocz do zawartości
Alejajca

ForceWare - czyli oficjalny wątek o sterownikach pod GeForce

Rekomendowane odpowiedzi

GeForce Game Ready Driver 561.09

Game Ready for FINAL FANTASY XVI & God of War Ragnarök

This new Game Ready Driver provides the best gaming experience for the latest new games supporting DLSS 3 technology including FINAL FANTASY XVI and God of War Ragnarök. In addition, this driver supports the launch of EA SPORTS FC 25 and Frostpunk 2.

 

https://us.download.nvidia.com/Windows/561.09//561.09-desktop-win10-win11-64bit-international-dch-whql.exe

https://us.download.nvidia.com/Windows/561.09/561.09-notebook-win10-win11-64bit-international-dch-whql.exe

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz instalowałem stery przez Nvidia app, ciekawe czy będą jakieś kwiatki ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 561.09 kwiatków nie ma. 4 wersje wstecz, przynajmniej u mnie, nie było za bardzo stabilnie. Czasami (rzadko, ale jednak) obraz gasł na mniej niż sekundę (dwa szybkie gaśnięcia). Po kolejnej aktualizacji sterów problem ustąpił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi bardziej o to, że pierwszy raz nie robiłem przez DDU  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość ludzi nie czyści i wgrywa jedne stery na drugie nawet bez deinstalacji starych, ile razy tak miałem że gram z typem rozmawiamy i nagle mówi o z/w wyskoczyła aktualizacja sterowników :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tak to powinno działać i z reguły nie ma problemów z automatyczną aktualizacją. Niestety raz na jakiś czas są więc większość kumatych korzysta profilaktycznie z DDU by oszczędzić sobie ewentualnych dziwnych numerów.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja czyszczę co jakiś czas, ale przez odinstalowanie, DDU używam tylko jak mam jakieś problemy itp. Teraz zainstalowałem przez Geforce Experience, sam ściągnął, wybrałem ekspresowo i heja, a potem nvidia profile inspector, bo za każdym razem trzeba dodawać od nowa profile typ (E) DLSS, czy rBAR, do gier które tego nie mają. 

Czasem czekam kilka dni od pojawienia się nowych sterowników, zaglądam też na temat sterowników na reddit-nvidia.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak można używać sterów z GFE i innym syfem w tle działa tyle syfu, że głowa mała.

DCH stery nawet po skrojeniu i wywaleniu telemetrii nadal są mulaste.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sideband a kiedy jakąś paczuszkę zrobisz? :P już chyba z więcej niż pół roku niczego nie zapodałeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.09.2024 o 13:30, sideband napisał:

DCH stery nawet po skrojeniu i wywaleniu telemetrii nadal są mulaste.

Jestem w stanie w jakikolwiek sposób zauważyć jakieś zmiany po instalacji Twoich sterów? 

W sensie coś przyspieszy, czy to jedynie pozbawia nvidie dostępu do jakichś tam danych? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panel jest żwawszy i cały syf nie działa w tle + daje za darmo więc nie ma co marudzić, dawno temu wydajność też była na + ale teraz na to nie licz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie śledzę tematu one się nadają do 3090  czy tylko do serii 4xxx ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się boję: KLIK. Czyli co, będzie jedno wielkie coś? Nie będzie dało się jakby samego panelu zainstalować i tyle?

Aż wypada pilnować, która wersja będzie ostatnią "normalną" po staremu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy pierwszej becie NV App była mowa, że jest to rozwiązanie, które ma zastąpić klasyczny CP i GFE. Idea jest ok, jedna aplikacja do zarzadzania ficzerami i sterami NV jest lepsza niż fragmentacja. 

ALE(!), jak już zostało wspomniane, brakuje opcji wyboru co chcemy mieć zainstalowane i NV app przyjmuje najlepsze dziedzictwo GFE, jest ciężka, wolna i uruchamia dodatkowe procesy które nam są nie potrzebne (ale potrzebne NV xD)

 

Edytowane przez Dagedy
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu zrezygnowałeś ze zwykłych nie da już rady? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wykluczone, że da radę musiałbym poświęcić trochę czasu i wprowadzić duże miany w infie. Na szybko wywala błąd błąd wej/wyj ;)

Od 560.xx i tak NV coś popsuła niezależnie czy Standard czy DCH i nie da się usunąć całkowicie Ansela, ponieważ w najstarszych grach z obsługą Ansela może wywalać błąd od DirectX ze względu na brak NvCamera32/64.dll.

Z DCH i tak mi zeszło trochę czasu.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co za różnica ? Pykam na tych DCH i jest cool. Ogrywam właśnie starszą gierkę Tiny Tinas Wonderlands i działa OK. To się też tyczy 24H2 które ma się wysypywać w niebieskich ekranach. Na razie jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W różnica jest w działaniu NVContainer i CP działa wolniej ;)

Poza tym w DCH nvui.dll i tłumaczenie nviur.dll są powiązane ze sobą także wczytuje obydwa pliki pomimo, że jest wbity ENG.

Poza tym bez różnicy z pkt widzenia normalnego użytkowania.

Edytowane przez sideband
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GeForce Game Ready 566.03

Game Ready for Dragon Age: The Veilguard and Alan Wake 2: The Lake House

This new Game Ready Driver provides the best gaming experience for the latest new games supporting DLSS 3 technology including Dragon Age: The Veilguard, Alan Wake 2: The Lake House, Call of Duty®: Black Ops 6, Horizon Zero Dawn™ Remastered, No More Room In Hell 2, Red Dead Redemption, and The Axis Unseen.

Fixed Gaming Bugs

  • N/A


Fixed General Bugs
 

  • Digital Vibrance custom setting does not persist on reboot or wake from sleep [4801216]

https://www.nvidia.com/en-us/drivers/details/235801/

Edytowane przez bourne2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety już potwierdzone, że ten sterownik jak i poprzedni ma buga który uniemożliwia grę w Fortnite, Gra się zawiesza po jakimś czasie, często kilka razy w ciągu godziny.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na nowe sterowniki od @sideband. Wgrałem poprzednie i są git, nie będę już od NVIDII wgrywał z telemetrią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za takie stery to trzeba zabulić 500zł piękny kawalerze:E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A akcyzę i resztę podatków z ceny paliwa uwzgledniliscie? Przecież jak auta elektryczne się upowszechnia to państwo z tych podatków nie zrezygnuje. A kto zapłacie za modernizację infrastruktury i jej znaczą rozbudowę i potem znacznie wyższe koszty utrzymania? Teraz kalkulacja może wyglądać korzystnie, ale docelowo jeżdżenie na prądzie będzie dużo droższe, bo tak działa fizyka.  Ewentualnie za prąd do elektryków w swoich podatkach będą dopłacać też rowerzyści, piesi i ogólnie osoby które nigdy samodzielnie nie siądą za kółko.
    • https://lowcygier.pl/keyshopy/czy-mamy-flop-roku-unknown-9-awakening-juz-55-taniej-zaledwie-5-dni-po-premierze/
    • Wiesz, niektórzy tutaj lubią sobie na siłę tworzyć problemy  bo bez nich, chyba życie mają nudne, także ten tego  EOT
    • No ale w jaki sposób jest to nie wiem „uciążliwe” ja nawet tych aplikacji nie widzę „fizycznie” i mam ikony gier na pulpicie. Klikam co tam chcę i wszystko samo się odpala. Przecież nie włączam najpierw steam, następnie idę do biblioteki i szukam danej gry. Dalej odpalam apke Rockstara (jak wcześniej w apce steama wybiore RDR2) i w niej kolejno odpalam grę. 😅  No nie wiem może ktoś tak robi i wtedy faktycznie jest „problem” 🤷
    • Tutaj temat luncherów był niejednokrotnie poruszany, i szczerze sam tego nie rozumiem, choć starałem się. EGS mam dla darmówek(których chyba z 10 nazbierałem ale to nie miało sensu) i chyba tylko raz czy dwa z niego skorzystałem, dla Cursed Golf (fajny pixelart) i Aliena, mam origin/EA ale od kilku lat nawet nie zassany, ubi poszedł w odstawkę po AC Mirage. Jak dana gra w którą mam ochotę zagrać będzie na byle jakim luncherze to kupię i nie będę miał jakiś "dziwnych" powódek. Ludzi czasem boli to żeby odpalić grę musisz poprzez dwa lunchery, co jest trochę dziwne, no ale mnie taka sytuacja nie spotkała i nie spotka. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...