Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

raul_ole

Pro Evolution Soccer 2014

Rekomendowane odpowiedzi

@samuel666 Ale z tego co pamiętam to byłeś jedną z tych osób które były zachwycone demkiem :) A tak poważnie, to moim zdaniem chcieli uniknąć narzekań na to, że ludzie grają na szybkich napastników zdobywając w ten sposób łatwo bramki gdzie ciągle są narzekania na to jak nie w fifie to w pesie (zresztą chyba słusznie). Zresztą po rozpędzeniu się zawodnika są różnice tylko nie takie jak tego można by oczekiwać, w fifie jest zdecydowanie lepiej pod tym kątem (przynajmniej w 13, nie wiem jak w 14).

 

Tak bylem zachwycony ale z czasem mi zaczelo przechodzic. Gameplay do wczoraj podobal mi sie mimo wielu baboli. Jednak zagrywka z szybkoscia zawodnikowchyba calkowicie odepchnie mnie od tej gry. Przez taki zabieg gra traci najwiekszy atut - tzw. individuality ktore bylo od zawsze w pesie. Jezeli chodzi o fife to mi sie ona po prostu przejadla . Gralem z bratem 1vs1 przez ostatnie lata. W tym roku myslalem ze pierwszy raz od kilku lat pes zachwyci to swoja nieprzewidywalnoscia ktora mial zawsze + nowymi lepszymi animacjami i fizyka. Niestety, ale Konami strzela sobie w kolano. Wyglada na to ze w tym roku nie bedzie w co grac :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie bez spiny i żadnego 'fanboystwa', jak można w to grać mając obok do wyboru FIFĘ?

 

Analogowy sprint, w FIFIE można nawet chodzić tempem jak na spacerze, lepsze animacje, jak dla mnie lepsza grafika choć większość się nie zgodzi, świetny tryb multi, bardzo dobry tryb menadżerski, w końcu prawdziwy drybling 360 stopni, perfekcyjny strzał, licencje, dopracowanie, ścieżka dźwiękowa, wygląd menu, naprawdę chcę znaleźć JEDEN argument przemawiający za PESEM i nie mogę.

 

Odpowiem tak jak w recce na euroga....

 

Nie da się ukryć, że tegoroczny PES nie przedstawia piłki nożnej na poziomie telewizyjnego widowiska. Brak w nim interesujących, zróżnicowanych przedmeczowych animacji i smaczków, których nie brakuje u konkurencji. Produkcja Konami to tytuł właściwie skierowany do osób znudzonych serią FIFA i szukających nowego doświadczenia. Z takim podejściem rozgrywane mecze nabierają ciekawego blasku, a zabawa staje się bardzo przyjemna.

 

I dlatego w to gram. Kolejne lata spędzone z Fifą mnie znużyły (jak widać nie tylko mnie), a PES, mimo że momentami frustruje to jednak dla jednej, wspaniałej akcji warto się przełamać i dać mu szanse, a wtedy wszystkie "żale" odchodzą w niepamięć.

 

P.S W kwestii szybkości zawodników. Wkurza to jak cholera, gdy dostajemy prostopadłą piłkę przed bramkarza i mamy przewagę odległości nad obrońcami, a Ci dopadają nas momentalnie i szarpią za bark, a wtedy z naszego sam na sam robi się strzał rozpaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy w temacie PESA. Otwieram plik settings i mam 2 problemy z tym. Otóż nie mogę zmienić jakości grafiki na inną niż niska bo nie wykrywa mi dedykowanej karty tylko zintegrowaną. Po drugie nie wykrywa mi pada. W fifie nim gram normalnie. O co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C o do grafiki spróbuj sposobem który kolega podał stronę wcześniej

 

(1) Rename your current d3d9.dll (from the game folder) to "d3d9orig.dll"

(2) Copy our d3d9.dll to the same folder (the game folder)

(3) Open NVidia control panel, and explicitly add your game's EXE file

(which is pes2014.exe here) to the list of "high-GPU-requirement" programs.

(4) That's it!

 

A z padem nie wiem jaki model ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z padem sobie poradziłem.

 

 

(1) Rename your current d3d9.dll (from the game folder) to "d3d9orig.dll"

Ale... Ja nie mam takiego pliku u siebie ani w folderze głównym ani w data :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z padem sobie poradziłem.

 

 

(1) Rename your current d3d9.dll (from the game folder) to "d3d9orig.dll"

Ale... Ja nie mam takiego pliku u siebie ani w folderze głównym ani w data :hmm:

 

Ściąg go z neta, bo to zwykły .dll z directx-a http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?d3d9 (kliknij w download zip-file)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@turs0n

Bo nie wgrałeś jeszcze sweetfx?

 

@Up

Co drugi to jeszcze lepszy tok myślenia ;] głowa boli ;) Z żadnego dll-files masz go nie ściągać. Jest w paczce sweetfx, masz go podmienić na ten z linka co wkleiłem w tamtym poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rename current to ten oryginalny, ale że go nie miał to może sobie pobrać. Proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra jest genialna. Po wgraniu sweetFX i pesedit patcha gra sie miodnie. Tempo idealne, trudna rozgrywka miód malina po prostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra jest genialna. Po wgraniu sweetFX i pesedit patcha gra sie miodnie. Tempo idealne, trudna rozgrywka miód malina po prostu

Żeby tylko jeszcze były jakieś ciekawe tryby gry :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie się nie podoba. Czekam na Fifę

Po co ? masz 13, to to samo, kolejny kotlet od EA, oczywiście na siłę ktoś znajdzie "nowości" i powie, że to nie to samo, ale nie ma to jak oszukiwać samego siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ? masz 13, to to samo, kolejny kotlet od EA, oczywiście na siłę ktoś znajdzie "nowości" i powie, że to nie to samo, ale nie ma to jak oszukiwać samego siebie.

Nie zgodzę się z tym. Gram w Fifę od jakichś 10 serii i widzę sporą różnicę między 13 a 14.

Zagrałem z ciekawości w PESa i nie podeszło mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wył v-sync z poziomu karty działa cuda!Nie ma już żadnego opóźnienia względem podania\strzału zupełnie inna gra!

Wiele osób skreśliło pesa po piewszym kontakcie...Ja sam po 15 latach grania w FIFE bym tak zrobił (i robiłem tak wcześniej) jednak byłem cierpliwy i powiem jedno że fifa przy tym to sztywniak straszny!Zagrałem w 14 i jak by drewno po boisku biegało...Nigdy nie myślałem że to powiem ale tak jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@turs0n

Bo nie wgrałeś jeszcze sweetfx?

 

@Up

Co drugi to jeszcze lepszy tok myślenia ;] głowa boli ;) Z żadnego dll-files masz go nie ściągać. Jest w paczce sweetfx, masz go podmienić na ten z linka co wkleiłem w tamtym poście.

Wgrałem sweetfx do pesa, podmieniłem plik dll i co dalej? Mam ustawione, że ma korzystać z karty nvidia ale grafika dalej lipna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił patche z logami i kitsami pod Xboxa 360, ale narzędzie mi do tego niezbędne nie współpracuje z edit.bin z tej wersji gry. Kur :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie grałeś zbyt dużo w 13 ja w nią przegrałem z 1000 meczy i jak się gra w 14 to jest po prostu nuda dalej to samo a pes daje odskocznie chodź dalej jest porządnie zbugowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegrałem około 2000 meczy w 13 i po uruchomieni 14 od razu odczuwam roznice. Wszystko jest inne, poczawszy od animacji, schematycznosci ktorej w 14 nie ma, oraz gameplayu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepis na nextgenową kopankę ? Silnik UT3 + fizyka piłki Konami + netcode speca od CPMA. Proste. Będzie ładnie, realistycznie i miodzo gra ON-LINE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, że zmiany w pesie 14 są, tylko szkoda, że w parze ze zmianami nie idzie jakość gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakosc gry jest bardzo dobra, tylko błedy i bugi przeszkadzaja odrobine... Mysle ze daloby się to jeszcze dopracować patchami i gra bedzie za miesiac super grywalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejmy taką nadzieje że grę jeszcze połatają bo ma potencjał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej boli online, jak imputlaga można było zlikwidować i nadać grafice głębie przez sweetFx + patche już regularnie wychodzą to myślę że jeśli gra przez internet zostanie poprawiona to będzie miodnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra nie bedzie w pelni grywalna jezeli po wydaniu patcha nadal kazdy zawodnik bedzie biegal z taka sama szybkoscia mimo duzych roznic w statystykach. Dochodzi do tego ball control ktory jest taki sam przy graczach wybitnie technicznych jak u drewnianych obroncow. Ktos pamieta jak za czasow pes5 gralo sie Ronaldinho i jak blisko nogi prowadzil pilke ? w tym roku nawet Terry i kolega Andy Carroll tak potrafi :mad2: Kiedys to ze kazdy gracz w pro evo ,,smakowal'' inaczej nazywano dusza tej gry. Niestety w tym roku stracil dusze i pod tym wzgledem jest bardzo podobny do gry od EA gdzie raczej przedmeczowa opcje ,,squad'' sie pomija bo ma malo przeklada sie na to jak i co sie dzieje na boisku. Przynajmniej rozgrywka nadal jest nieprzewidywalna ale co z tego skoro Neymar jest klonem Lamparda , pomijajac sylwetke i twarz. Wychodzi ze w tym roku znaczenie ma tylko wzrost zawodnika , czyli mamy takie individuality jak w SWOS gdzie roznica byla tylko w szybkosci.Siedzac i robiac testy z roznica pomiedzy zawodnikami(klonami) po kilka godzin w treningu sam nie moglem uwierzyc ze zrownanie statystyk graczy jest mozliwe w pes, fatalna zagrywka Konami.

Dochodzi do tego catch up bug ktory jak sie domyslam ma niejako zwiazek z wyzej wymienionym problemem.

Fizyka i animacje sa bardzo ok.Nawet potrafili poprawic gk po tylu latach ale co to daje skoro na boisku mam 22 klony ? Polecam Vidica i Terrego zamiast Messiego w ataku , silni i wysocy. Messi ma przeciez taki sam drybling i szybkosc wiec ... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up Odnośnie fify to polecam ją przetestować wnikliwiej. Wpuść sobie Giovinco najlepiej na 2 połowę w roli Jokera na lekko podmęczonego rywala, zobaczysz jak z piłką!... odjeżdża obrońcom. To samo z trickami, nie zrobisz 5 gwiazdkowego tricku na byle jakim graczu więc nie wiem skąd to przyrównywanie do gry EA (z przyzwyczajenia?), bo w tym elemencie ciężko coś jej zarzucić. Najgorzej w pesie nie jest odwzorowana sama szybkośc biegu a raczej przyspieszenie gdzie każdy się rozpędza jak by miał na sobie 50kg worek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...