Skocz do zawartości
Papachris

X2483HSU / XB2483HSU

Rekomendowane odpowiedzi

wciskasz do oporu i przesuwasz drugą ręką ekran.

 

 

Dzisiaj sprawdziłem, że te iiyamy też są flicker-free tak jak reklamowane monitory BenQ.

 

Nie wiem dlaczego ale w trybie Gry - overdrive jest na 2 a dopiero ręcznie można ustawić na 3

Edytowane przez grudzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ronn!3T jaka jest u Ciebie odległość oczu od monitora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około 70 cm. Jedno jest pewne, ludzie mocno przesadzają w temacie pikselozy na 27" FHD. Żeby było widać piksele, musiałbym się zbliżyć do momentu, kiedy nie jestem w stanie ogarnąć całej matrycy wzrokiem. Generalnie jeśli chodzi o sam monitor, to nie widzę wad. Ostrzegano mnie przed smużeniem, ale naprawdę, nie ma się czego obawiać. Ja nie widzę różnicy względem mojej starej TN-ki. A głęboka czerń sprawia niesamowitą frajdę. Grałem w Outlast i różnica jest spora jeśli chodzi o oddawanie klimatu w grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników X2483HSU / XB2483HSU:

 

Czy funkcja overdrive działa Wam na innych rozdzielczościach niż 1920x1080? Na przykład na 1280x1024 (bez skalowania; bez rozciągania ekranu gry na boki). Dziękuję z góry za sprawdzenie - jest to dla mnie cholernie ważne info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funkcja Overdrive to już końcowe ustawienie na monitorze, więc rozdzielczość podawana z karty graficznej raczej tu nie będzie miała znaczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauważyłem, że w tym monitorze wyskoczyły mi 2 piksele. Bardzo ciężko to zauważyć i widać tylko na czarnym tle. Opłaca się wymieniać? Tzn. amazon nie ma dostępnych już, więc może tylko pieniądze zwrócić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funkcja Overdrive to już końcowe ustawienie na monitorze, więc rozdzielczość podawana z karty graficznej raczej tu nie będzie miała znaczenia

Dzięki za reakcję, aczkolwiek różnie z tym - na EIZO FORIS FS2434 patent nie działa przy innych rozdzielczościach. Z drugiej strony straszne przekłamania są na overdrive enhanced. Czytam właśnie, że to generalnie słaba strona Eizo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XB2783HSU dotarł do mnie, na razie wszystko ok:) Pierwsze wrażenia co do wielkości 27 cali jest akurat, nie za dużo, nie za mało :) PS: Ktoś zna profile do ustawiania kolorów?

 

Jedyne czego mi brakuje, to więcej wyjść hdmi, obecnie podłączyłem laptopa, laptopo schowany, klawiatura i myszka podlaczone poprzez usb i brak już miejsca na kabel hdmi od ps3....

Edytowane przez rafci00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauważyłem, że w tym monitorze wyskoczyły mi 2 piksele. Bardzo ciężko to zauważyć i widać tylko na czarnym tle. Opłaca się wymieniać? Tzn. amazon nie ma dostępnych już, więc może tylko pieniądze zwrócić.

No to bardzo mnie wystraszyłeś teraz... Widzę, że sprawa z martwymi pikselami coraz częściej się pojawia. Gdzie kupowałeś monitor i po jakim czasie Ci wyskoczyły? Zastanawiam się czy nie skorzystać jeszcze z 10 dniowego prawa zwrotu, gdyż boję się, że też mnie to złapie... A szkoda by było z niego rezygnować, bo bardzo mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michal86

Masz 10 dni na zwrot, ale pamiętaj, że Iiyama daje chyba 30-dni na wymianę jeżeli coś wyskoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, jest niby gwarancja 30 dni na bad pixele. Swoją drogą trochę się boję, zwłaszcza, że na moim 6 letnim hp w2228h (TN) nie ma ani jednego bad pixela (tydzień temu sprawdzałem). Jak to możliwe, że sprzęt z nowszej epoki jest jeszcze na to podatny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amazon.co.uk, niecały miesiąc.

 

Może jestem trochę przewrażliwiony przez telefon Note 3 (wyskoczyło mi parę), a na tym monitorze nie mogę teraz znaleźć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma reguły, miałem pare telefonów na żadnym nigdy nie było bad pixeli, mam laptopa dell n5050 i 4 bad piksele pojawiły się po 2 tygodniach, w różnych miejscach a gwarancja della tego nie obejmuje, niestety takie czasy....

 

 

Mam pytanko, czy warto przez 30 dni katowac monitor? W sensie czesto go włączać? Albo np puszczać jakiś film czy coś zapętlony gdy wychodzę do pracy, a monitor podłączony do lapka wyswietlał by film w tym czasie. Czy to ma jakiś sens? Czy dzięki temu szybciej ewentualne bad piksele się ujawnią w ciągu 30 dni?

 

I jedno pytanko, do portów usb mozemy podłaczać zwykłe klawiatury i zwykłe myszki które nie wymagaja sterowników? Bo mojego gryzonia SideWinder x3 nie wykrywa

Edytowane przez rafci00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michal86

nie ma reguły, miałem pare telefonów na żadnym nigdy nie było bad pixeli, mam laptopa dell n5050 i 4 bad piksele pojawiły się po 2 tygodniach, w różnych miejscach a gwarancja della tego nie obejmuje, niestety takie czasy....

 

 

Mam pytanko, czy warto przez 30 dni katowac monitor? W sensie czesto go włączać? Albo np puszczać jakiś film czy coś zapętlony gdy wychodzę do pracy, a monitor podłączony do lapka wyswietlał by film w tym czasie. Czy to ma jakiś sens? Czy dzięki temu szybciej ewentualne bad piksele się ujawnią w ciągu 30 dni?

 

I jedno pytanko, do portów usb mozemy podłaczać zwykłe klawiatury i zwykłe myszki które nie wymagaja sterowników? Bo mojego gryzonia SideWinder x3 nie wykrywa

 

Oczywiście, że warto. Katuj go głównie przez te 10 dni przez, które możesz go oddac bez podawania przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, znalazłem. 1 pixel jest wypalony, ciemno szary, a pozostałe to był kurz. Ten jeden jest na pewno. Jeszcze mam parę dni żeby zwrócić tylko co ja wezmę zamiast niego :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma reguły, miałem pare telefonów na żadnym nigdy nie było bad pixeli, mam laptopa dell n5050 i 4 bad piksele pojawiły się po 2 tygodniach, w różnych miejscach a gwarancja della tego nie obejmuje, niestety takie czasy....

 

 

Mam pytanko, czy warto przez 30 dni katowac monitor? W sensie czesto go włączać? Albo np puszczać jakiś film czy coś zapętlony gdy wychodzę do pracy, a monitor podłączony do lapka wyswietlał by film w tym czasie. Czy to ma jakiś sens? Czy dzięki temu szybciej ewentualne bad piksele się ujawnią w ciągu 30 dni?

 

I jedno pytanko, do portów usb mozemy podłaczać zwykłe klawiatury i zwykłe myszki które nie wymagaja sterowników? Bo mojego gryzonia SideWinder x3 nie wykrywa

A podłączyłeś monitor z komputerem kablem USB?

 

 

Możecie polecić jakiś film do katowania monitora? :)

 

Last minute :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki teraz gryzoń działa :)

 

Co do filmu... to zbyt katujący film... jeszcze calkiem matryca padnie przez wspaniała grę aktorską.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się ktoś jeszcze z użytkowników XB2483HSU / XB2783HSU wypowiedzieć co do bad pixeli? Ile macie swoje monitory i czy macie jakieś bad pixele?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem w lutym 2014 i nie mam bad pixeli do dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem trochę ponad miesiąc temu. 10 dni nie działał wcale bo byłem na wakacjach, a poza tym to 8-10 godzin dziennie. Odpukać jeszcze nic nie wyskoczyło poza tym, że mi go muchy zdążyły już na matrycy okupcyć :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem 2 dni temu, zero bad pixeli ;)

Z ciekawości jakie ustawienia kontrastu, jasności używacie na codzień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak grudzio. Monitor mam od lutego 2014 i również żadnych bad pixeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Aktualnie rozglądam się za nowym monitorem. Aktualnie mam 6 letniego benq fp73g 4:3

Od wczoraj przejrzałem ten temat i stwierdzam że nadal nie wiem czy brać go czy nie.

Początkowo na monitor chciałem przeznaczyć do 650zł ale trafiłem na ten temat i trochę

się nakręciłem. No właśnie trochę zamieszaliście w temacie przynajmniej niektórzy ;)

 

Z własnego rozpoznania mogę powiedzieć że monitor:

- kąty widzenia ma bardzo dobre

- trzeba go wykalibrować

- martwi mnie podstawka

- czas reakcji matrycy/smużenie znak zapytania

- w różnych porównywarkach cen ma wysokie oceny

- brak porządnej recenzji w wersji PL tylko jakieś ochłapy

- dopisek B1 to kod producenta

- nie używać HDMI pogarsza czerń

 

różne linki

http://forum.purepc.pl/topic/358964-iiyama-x2483hsu-b1-czyli-monitor-do-800z%C5%82-warto/

 

Rozpakowywanie

 

Szybki przegląd

http://www.youtube.com/watch?v=2KtXjlQ268g#t=128

 

Recenzja rosyjska (translator) kilka stron na końcu zalety i wady

https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=ru&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fwww.overclockers.ru%2Flab%2F58197_2%2FRekomendovano_k_priobreteniju_obzor_i_testirovanie_monitora_Iiyama_ProLite_X2483HSU.html

 

Ogólnie jeszcze się nie zdecydowałem.

Edytowane przez Ron_C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety wszędzie teraz jakieś testy z dupy telefonów i tabletów a testów monitorów nie ma.

 

Osobiście uważam, że będziesz zadowolony o ile nie trafisz na okaz z bad pixelami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...