Skocz do zawartości
megamas

Procesory LGA 771 w plytach LGA 775

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo i tak nie podkręcisz a tym biosem są duże szanse że uwalisz płytkę, na dodatek w opisie jest tylko odblokowany RAID. Może spróbuj programowo, msi ma chyba jakąś aplikację do kręcenie z pod windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim. Chyba jednak daruję sobie to OC. Z g**** się bata nie ukręci:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, super:)

Mam jeszcze pytanie odnośnie temperatur. Gdzieś przeczytałem, że niektóre programy zawyżają wartości ze względu na źle ustawiony Tj Max. I tak w HWMonitor podczas grania mam do 70 stopni podczas gdy w Real Temp po ustawieniu Tj Max na 85 (podobno Xeony E****, X**** takie mają) mam ~55 stopni. Jak to w końcu jest?

Dobrze czytałeś : LINK.

Źródło : LINK.

Właściwe temperatury na powyższym screenie pokazują AIDA64 oraz SpeedFAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko jeszcze, czy napięcia przy 3.5 ghz 1.35V w biosie i FSB Termination Vol - 1.30V, to za dużo ?

Od czasu do czasu zdarzały się freezy ekranu przy ustawionym 1.25V.

Po ustawieniu na powyższe jest ok, ale czy aby to nie za dużo ?

Płyta ma V dropa i napięcie w stanie w spoczynku pokazuje 1.29-1.30, a pod obciążeniem w occt 1.18V nawet.

Wstawiam też link do screenów, z testu.

 

http://imgur.com/a/lgZWx

Edytowane przez Simon24121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w biosie ustawione 1,22V przy 3.4GHz a pod obciążeniem dropi nawet do 1.136V i działa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.35V to jest zdecydowanie za dużo jak na 3.5ghz, tym bardziej że twój xeon robi na 1.4 te 4.5GHz. Nie możesz ustawić pośrednich napięć? To samo vtt, możliwe że jak na 3.5ghz wystarczyło by default. Zrób sobie testy linxem, też kiedyś na starym procku OCCT robiłem ale miarodajność, szybkość wykrycia niestabilności jest jakaś śmieszna - linx wywala się po 5 minutach a OCCT kilka godzin i nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich odpowiedzi potrzebowałem ;)

Dzięki, dzisiaj więc będę się bawił napięciami.

Dodam że to 4.5 ghz zrobił, ale na 1.48V.

 

Zmieniłem też ustawienia cpu gtl reference i nb gtl reference na auto.

Możliwe że to nie przez napięcia, a właśnie przez to tak się działo.

Podobno Asus nie lubi sztywnych ustawień w tych zakładkach.

Edytowane przez Simon24121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może próbuj 4Gzh, okrągłe FSB będziesz miał - 444 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też jest jakiś pomysł :D, ale szczerze mówiąc nie zużyję takiego zapasu mocy.

Kupiłem ten procek głównie do GTA V, a tam przy 3,4 ghz miał zużycie około 70%.

Dlatego teraz muszę jakoś ogarnąć stabilne ustawienia na tym 3.5 ghz i świat Ameryka, zmiana na nową platformę znowu została odłożona ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co sugerować tylko procentowym zużyciem CPU. Wzrost wydajności może być. Optymalizacyjnie nie zawsze jest możliwe osiągnięcie pełnego zużycia, ale uzysk z częstotliwości owszem i jest.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też racja, ale teraz zastrzyk wydajności to by przyniósł dysk ssd.

W porównaniu z E8400, wydajność ogólna systemu jest moim zdaniem taka sama, nie odczułem pod tym względem przesiadki na xeona.

W grach oczywiście to już inna bajka.

 

Linx wywalił błąd na napięciach vtt i cpu default na 7 min i 36 sek testu.

W idle mam napięcie na auto procesora 1.28, więc podejrzewam że ustawił sobie coś w okolicy 1.33V.

 

PS

Mnożnik lepiej na stałe ustawić na 9 ?

Edytowane przez Simon24121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o tym w innym temacie lecz skierowano mnie tutaj. :) Jako, że niedawno lekko zmodernizowałem mojego starego "złomka" na coś lepszego, dziś zastanawiałem się czy można z niego wycisnąć coś jeszcze.

Gdy na których mi zależy, śmigają na wysokich / średnich bez zarzutu (CS:GO, czy Anno 2205). Jednak kieruje się do Was z pytaniem, czy z tego zestawu można wycisnąć jeszcze więcej?

Chłodzenie CPU nie jest BOXowe, lecz dokupione, Coolermaster'a. Myślałem o podkręceniu dodatkowo CPU, czy kartę również jestem jeszcze w stanie podkręcić? Oraz kluczowa kwestia czy będzie to w jakikolwiek sposób odczuwalne? Prosiłbym o pomoc, gdyż nigdy nie bawiłem się w podkręcanie CPU w starszych typach biosu.

 

AKTUALNA SPECYFIKACJA:

 

MOBO: ASUS P5Q-E

CPU: Intel Xeon E5440 @ 2.83GHz

RAM: 6GB, 2 komplety Kingston (2x1GB oraz 2x4GB)

GPU: ASUS GeForce GTX 650

PSU: Cooler Master G750M 750W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie znaki na niebie wskazują że twój zestaw jest dobry do OC, i owszem możesz wyciągnąć z niego więcej, jeżeli potrzebujesz lepszej wydajności.

Kartę graficzną owszem też się podkręca.

Czy będzie to odczuwalne? , ciężko stwierdzić.

Teraz jest masę poradników odnośnie OC, możesz zwiększyć tylko FSB, resztę zostawić na auto i sam się przekonać, czy lekkie zwiększenie taktowania, wpłynęło na wydajność systemu czy też gier.

Asus ma bardzo prosty bios, więc z łatwością powinieneś się połapać co i jak.

Myślę że na początek mógłbyś spróbować wjechać na 3.2-3.3 ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem pastę z jakiegoś gluta na srebrną Accura Premium Heat Absorber 8 gray z kompuszrotnika :E i tempy niebo ziemia, nie dość że każdy rdzeń ma podobne (wcześniej było nawet 10 stopni różnicy) to teraz na 4Ghz, napięciu 1.325V i minimalnych obrotach wentylatora ledwo 70 stopni robi, wcześniej było nawet ponad 80 z wentylem rozkręconym. Może jutro powalczę o wyższe fsb, choć trochę obawiam się o sekcję zasilania płyty (msi p35 neo2 - jedna faza nie jest wcale chłodzona i nie da się przykleić radiatorów bo koszyk chłodzenia procka przeszkadza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, tak, a mama się dziwi czemu kompresora nie ma w lodówce :D

A tak btw, to polecam do sprawdzania możliwości sprzętu, parapet przy -10 :D.

Edytowane przez Simon24121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Raven18 Możesz w sumie kontrolować temperaturę na sekcji jaka będzie pod obciążeniem, i jeśli ludzie osiągali już wcześniej na tej mobo podobne wartości, to dla bezpieczeństwa jeszcze nawiew z jakiegoś wentylatora może załatwić sprawę. Np. przykrecany na bocznej ściance obudowy. Tylko sprawdź czy to aby coś daje tej sekcji, choćby organoleptycznie.

A termopady jakieś nie zdały by egzaminu na mosfety, panowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylator na boku może kiedyś przykręcę, ale co najwyżej może mieć wpływ na kartę graficzną, i to może kolidować z chłodzeniem karty. W stosunku do sekcji zasilania mobo byłby zbyt nisko umieszczony i zbyt daleko (obudowa fulltower thermalteka). Już wcześniej sprawdzałem to radiator na sekcji zasilania mocno się grzał, przynajmniej byłem pewien że dobrze spełnia swoją rolę ... Na forum purepc w temacie tej płyty polecają przy podkręcaniu dać profilaktycznie 1.55V na NB, niby nic się nie dzieje przy takim napięciu :E

Oglądam teraz zdjęcia to może i jakiś niski radiatorek by wszedł na te gołe mosfety:

Neo2-FR.jpg

Ale takich niskich raczej nie znajdę w gratach, więc pewnie tak zostanie ...

Edytowane przez raven18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do 435 FSB i wywaliło, przy napięciu 1.35V, nie wiem co, może proc a może pamięci bo zmieniłem 2 kości w między czasie (szybciej pamięci ewentualnie NB), nie chce mi się już sprawdzać :E , i tak do normalnego użytkowania jadę na 400FSB i 1.25V. Sprawdziłem radiator sekcji zasilania, przy zamkniętej budzie letni, przy otwartej parzy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno warto kręcić na jednej kości, fajnie że możesz dać mu 1.55V.

Od czasu e8400, u mnie ta opcja nie działa :(

Edytowane przez Simon24121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie - czy płyta z wgranym BIOS pod Xeona obsłuży dowolnego C2D/C2Q czy jest wybór albo Xeon albo C2D/C2Q? Płyta to Gigabyte P35-DS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta nadal będzie wspierać c2d/c2q plus dodatkowo xeony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z Warszawy i okolic na sprzedaż E5450 lub e5440 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @Kelam komuna pełną gębą. Nie mamy Pana płaszcza. Rynek GPU się nieodwracalnie zepsuł i taką rzeczywistość widzimy dzisiaj.
    • Mam takiego co robi 5.2 na 1.32V, kupiłem go kiedyś na tym forum. Dalej siedzi w kompie syna.
    • Witam, nie będę zakładał nowego tematu bo mam podobny dylemat czyli co kupić   Obecnie mam podobnie jak Autor GTXa 1060 6GB który po zmianie monitora na 3440 x 1440 przestał sobie radzić w grach które mnie interesują na wysokich/max detalach (m.in RDR2, Kingdom Come, w dalszej perspektywie chciałbym zakupić CP2077 i pograć z RT, do tego PUBG).  Początkowo myślałem o 4070 ale jednak wydawanie 2.5k zł na kartę graf to lekka przesada więc stonowałem wymagania. Pytanie: czy lepiej kupić nową 4060, używkę 3070 czy może pogrzebać jeszcze dalej w historii i szukać 2080 Super czy czegoś podobnego?  Co do 3070 i 2080 i pochodnych to zastanawiam się czy zasilacz by uciągnął? Jest to be quiet! Pure Power 11 600W. CPU To Ryzen 3900X więc o bottleneck bym się nie martwił, ale o wymagania względem zasilacza jak najbardziej  PC używam głównie do pracy w programach które lepiej radzą sobie z Nvidią stąd AMD odrzucam acz bardzo miło wspominam ich Radka 9000 Pro lata temu  
    • Mogę również wymienić nową ASUS Prime B450M-A II na płytę itx w dobrym stanie.  Byle jaką, byle niezbyt zużytą  W sumie pewnie taniej będzie kupić inną obudowę. Na oko myślałem że H310M-HDV to itx ze względu na kwadratowy kształt, a to jednak 19.1 cm x 18.8 cm i nie wejdzie do metis plus. Zasilacz SFX może być byle jaki, byle z zabezpieczeniami i tani, a adapter ma robić dystans od strony wentylatora, aby oddalić zasilacz od płyty głównej. Mogę przyjąć taki adapter z drukarki 3D, a znam sprawdzone zasilacze do 45 zł, więc mogę kupić sam adapter, Pewnie aktualne do poniedziałku, gdy zdecyduję się kupić inną obudowę lub coś  
    • Na razie misje poboczne to same fetch questy, idź po coś, znajdź kogoś, a jeszcze gorsze są te tablicy ogłoszeń np. ze znalezieniem kogoś. Biegnie się do lokalizacji 500m, aby znaleźć ciało i koniec zadania. Dużo takich śmieciowych questów.  Plus tylko taki, że szybko się to robi i można zarobić trochę kasy. Mam już 12k.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...