Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dawidwlkp

Wake up i Shutdown o określonych godzinach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam komputerki(kioski multimedialne) Chciałem, aby się wyłączały o godzinie 18:00, a włączały o 7:30). Ponadto po włączeniu logowanie do określonego użytkownika i włączanie wskazanego programu. Nie wiem jak się za to zabrać, w biosie mam funkcję wake on lan (fixed time.. wskazuje godzinę 7:30 i nie ma reakcji. Mógłby ktoś mi w tym pomóc z góry bardzo dziękuję. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wake on Lan służy do budzenia komputera przez inne urządzenie z sieci przez wysłanie tzw. Magic Packet - określonego pakietu, który powoduje uruchomienie komputera, jeśli ten wspiera taką technologię.

Co do włączania i wyłączania to nie każdy BIOS to wspiera, więc możesz podać co to za sprzęt, lub bawić się w wysyłanie sygnałów z jakiegoś serwera budzących komputery.

Co do wyłączania to masz zadanie z harmonogramu zadań (windows) lub crona (linux), które zamknie ci komputer. Shutdown i odpowiednie parametry.

Automatyczne logowanie jest dostępne zarówno pod linuksem jak i windowsem, można wygooglać.

Uruchamianie skryptu także.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuję wysyłać sygnał z wake on lana i też nie reaguje. Muszę wymyślić coś, aby same się włączały i wyłączały. Dzięki za światełko w tunelu już szukam skryptu, który mi wyłączy. Pewnie jak będę włączał muszę odliczyć czas w sekundach "ile ma być włączony". Nie wiem tylko czy w harmonogramie istnieje możliwość ustawienia uruchamia się programu/aby to rozbić czasowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego masz te komputerki (model itd)? z kolegą robiliśmy kioski informacyjne jakieś 2 miesiące temu, wykorzystaliśmy komputery HP 260 Mini 2957U (obsługują aplikację i ekran dotykowy), same wstają przez ustawienie harmonogramu w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego masz te komputerki (model itd)? z kolegą robiliśmy kioski informacyjne jakieś 2 miesiące temu, wykorzystaliśmy komputery HP 260 Mini 2957U (obsługują aplikację i ekran dotykowy), same wstają przez ustawienie harmonogramu w biosie.

INFOBOX 15 V2

Specyfikacja techniczna:

System procesora

CPU Intel® Celeron™ processor J1900 4x

2.42GHz 2MB Cache

CPU FSB 1066 MHz / 1333 MHz

Pamięć Ram 4 GB DDR3 (max 8GB)

Dysk 64 GB SSD / 500 GB Sata 2.5

Sieć Lan

1xRTL8111G-CG 10/100/1000 Mbit/s

Dostępne porty

(opcjonalnie)

- 2x USB 3.0

- 2x USB2.0

- 1x LAN RJ-45

- 2x Audio

- 1x HDMI

- 1x VGA

Porty rozszerzeń

(opcjonalnie)

- 1x LPT

- 2x RS232

- Mobile SATA SSD

- 5x USB 2.0

Bus Expansion

1x mini-PCI Express full size

1x mini-PCI Express half size

1x PCIe

Specyfikacja środowiskowa

Temperatura pracy 0 ~ 50° C (32 ~ 122° F)

Wilgotność względna 10 ~ 95% @ 40° C non-condensing

Zasilanie urządzenia

Pobór mocy 40 Watt

Napięcie wejściowe DC 19

Specyfikacja techniczna:

System procesora

CPU Intel® Celeron™ processor J1900 4x

2.42GHz 2MB Cache

CPU FSB 1066 MHz / 1333 MHz

Pamięć Ram 4 GB DDR3 (max 8GB)

Dysk 64 GB SSD / 500 GB Sata 2.5

Sieć Lan

1xRTL8111G-CG 10/100/1000 Mbit/s

Dostępne porty

(opcjonalnie)

- 2x USB 3.0

- 2x USB2.0

- 1x LAN RJ-45

- 2x Audio

- 1x HDMI

- 1x VGA

Porty rozszerzeń

(opcjonalnie)

- 1x LPT

- 2x RS232

- Mobile SATA SSD

- 5x USB 2.0

Bus Expansion

1x mini-PCI Express full size

1x mini-PCI Express half size

1x PCIe

Specyfikacja środowiskowa

Temperatura pracy 0 ~ 50° C (32 ~ 122° F)

Wilgotność względna 10 ~ 95% @ 40° C non-condensing

Zasilanie urządzenia

Pobór mocy 40 Watt

Napięcie wejściowe DC 19 V

 

BIOS jest rozbudowany, ale nie wiem jak je mogę poustawiać. W jakiej zakładce powinienem szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurdę, przydały by się screeny z biosu

w ostateczności możesz zapytać producenta, czy jest taka możliwość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurdę, przydały by się screeny z biosu

w ostateczności możesz zapytać producenta, czy jest taka możliwość

OK

post-291833-14998604402213_thumb.jpg

post-291833-14998604481737_thumb.jpg

post-291833-14998604543968_thumb.jpg

post-291833-14998604605726_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK

 

na drugim sreenie masz coś takiego RTC S5 Wake Settings- zajrzyj tam, prawdopodobnie będzie możliwość włączenia tej funkcji (enable)

prawdopodobnie jeśli jej nie uruchomisz to nie zadziała ustawienie ze screena numer 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na drugim sreenie masz coś takiego RTC S5 Wake Settings- zajrzyj tam, prawdopodobnie będzie możliwość włączenia tej funkcji (enable)

prawdopodobnie jeśli jej nie uruchomisz to nie zadziała ustawienie ze screena numer 4

Po wejściu do RTC S5 Wake Settings jest menu ze screena 4. Naprawdę nie wiem co zrobić brr. Męczę się z tym od jakiegoś czasu nie mogę tego opanować. Nawet nie mogę wybudzić go wake on lanem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wejściu do RTC S5 Wake Settings jest menu ze screena 4. Naprawdę nie wiem co zrobić brr. Męczę się z tym od jakiegoś czasu nie mogę tego opanować. Nawet nie mogę wybudzić go wake on lanem.

 

zajrzyj tu

https://communities.intel.com/thread/41184

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem instrukcję od płyty głownej:

http://resources.mini-box.com/online/MBD-I-Mitac-PD10BI-Celeron-MT/MBD-I-Mitac-PD10BI-Celeron-MT-manual.pdf

Zaczynam tłumaczyć, dam znać czy udało mi się coś wskórać

Niby robię wszystko z zgodnie z opisem lecz funkcje nie działają. Ustawiłem z Biosie funkcję Restore AC Power State na POWER ON, próbowałem również na LAST STATE i po wyłączeniu się nie włącza. Czy ta funkcja działa po agresywnym odłączeniu zasilania i włączeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby robię wszystko z zgodnie z opisem lecz funkcje nie działają. Ustawiłem z Biosie funkcję Restore AC Power State na POWER ON, próbowałem również na LAST STATE i po wyłączeniu się nie włącza. Czy ta funkcja działa po agresywnym odłączeniu zasilania i włączeniu?

 

Ok zrobiłem nieco inaczej: Zadziałała funkcja power on - czasowy wyłącznik/włacznik.. i o 18 mi sie zamyka kiosk o 20 prąd się wyłącza - Rano się włacza prad podnosząc kioski. Jakby ktoś miał podobny problem to jest wyjście. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj poniższego programu, używałem go kiedyś jako budzika i działa dobrze

https://www.dobreprogramy.pl/Free-Alarm-Clock,Program,Windows,24929.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...