Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

TargonTM

Problem z i5 750 jak i z komputerem.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam komouter i5 750,8gbramu 1333,gtx 570,płyta główna Gigabyte GA P55 US3L i tymczasowy zasilacz Power Lc6600gp2 (miałem OCZ500XSX ale przestał tam kręcić wiatrak), chłodzenie procesora boxowe). Kiedyś system pokazywał że procesor ma 2.2ghz, a nie 2.66 myślałem że może przez to mam mniej FPS w cs go dlatego przeinstalowałem system ale dalej było to samo. Przesiadłem się z win10 na win i pobrałem stery do płyty głównej w tym Smart6. W tym programie podkręciłem procesor do 3ghz i nagle komputer zaczął swirowac (jakie ciągle dźwięki biosu, włączał się i wyłączał), system pokazywał już nie 2.2 tylko 1.2. Zresetowałem bios ale i tak łapie on zaraz ustawiania z Smart6. Co z tym zrobić by procesor no i cały komputer pracował jak kiedyś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób reset ustawień biosu (zworka albo wyciągnięcie baterii + czekanie).

Olej jakieś smart6.

 

Jakie masz taktowania przy profilu zasilania maks wydajność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przywróciłem default w Smart 6,dalem max wydajność +zresetwoalem biosa i mam max czyli 2.65ghz. Tylko że komputer dalej od razu się wyłącza albo nawet nie dochodzi do startowania Windowsa. Tak patrzę na cooler CPU i mam włamane aż 3 push piny, myślisz że może być przez to za wysoka temperatura CPU i komputer się wyłącza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chłodzenie trzyma się tylko na jednym to wtedy znaczy, że nie ma żadnego docisku. A brak docisku to brak chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pushpiny można wymienić czy lepiej kupić nowe chłodzenie? Widziałem jakieś tanie do 20zloty (z polecanych był za 60 ale tymczasowo jestem totalnie bez pieniędzy). Te tanie dadzą radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 20zł to można chłodzenie lepsze od boxowego czasem trafić...

Jeżeli jest je jak zamocować to możesz kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...