Skocz do zawartości
antaeus

Huawei MateBook D 15.6" [~3500zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od kilku dni śledzę forum aby doczytać jaki będzie najlepszy wybór laptopa do 3500zł.

Ciekawi mnie opinia na temat laptopa, o którym rzadko albo wcale tutaj nie moglem przeczytać w propozycjach, a mianowicie https://www.x-kom.pl/p/476586-notebook-laptop-156-huawei-matebook-d-156-i5-8250u-16gb-480-win10-mx150.html#Specyfikacja

 

Co sprawia ze nie poleca się tej konfiguracji, gdzie jest haczyk?

 

Huawei MateBook D 15.6" przekonuje mnie do siebie z uwagi na, wbrew pozorom ważną rzecz, duże klawisze kierunkowe.. tylko nie wiem jak u niego z dźwiękiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i sam znalazłem haczyk, nawet dwa:

- dźwięk pozostawia wiele do życzenia (głośniki na spodzie)

- brak podświetlenia klawiszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie otrzymasz laptop z nowszym i5, szybszym dyskiem SSD 512GB, oraz podświetlaną klawiaturą.

 

Dokładnie. Alternatywnie do propozycji wyżej możesz mieć też świetnie wykonanego HP:

HP Pavilion 15 i5-8265U/16GB/480/Win10 MX150 IPS Gold - 3499 zł

 

Co prawda przyciski kierunkowe są małe ale jest za to pełnowymiarowa klawiatura numeryczna czego brakuje w MateBooku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • chcialbym tylko przypomniec ze kazda gra pc jest ustawiana z automatu na mozliwosci sprzetowe kompa wiec nie trzeba szukac w opcjach ustawien graficznych Poza tym sa tez presety w ustawieniach - jak masz dobry sprzet ustawiasz ultra, jak masz slabszy to konsolowe low/medium i grzebac w niczym nie trzeba
    • To, że kolesie co mają różne blachy gadają sobie o ustawieniach to ma być ten wielki dowód na to, że pc jest problemową platformą? Aha.  No tak anegdotyczny jak ms wydał kilka mlrd USD na naprawy tych rrod i omal nie skończyło się to wyjściem z rynku konsol o czym wspominał sam gates.Xd A pisałem też o one x, który miał jakąś wadę (z netu jak czytałem też dosyć częstą) a i jeszcze zwykły one miał rąbnięty napęd. Na konsolach od ps1, na kompach od Atari 64, ale gdzie mi tam do takiego wyjadacza jak ty mistrzu. Chyba dawno nie byłeś na żadnym forum konsolowym, bo w tej generacji to widziałem sporo pierdzielenia na innym forum właśnie o różnych trybach, rozdziałkach, klatkach, hdr, rt itd. Tak wkładają płytę, tylko wpierw ściągają day one pacza co ma z 20 GB, potem robią update systemu, a za kilka dni kolejne pacze.
    • Ja piszę to po ponad 25 latach grania na PC i około 15 na konsolach - można naginać rzeczywistość jak się chce i podawać jakieś dowody anegdotyczne, że "e bo ja miałem rroda", ale PC'ty w takiej formie jak teraz nigdy nie będą tak wygodne i tak bezproblemowe jak konsole, zwyczajnie nie jest to możliwe przy otwartości tej platformy. Dla większości graczy liczy się to, żeby włożył płytę/kupił grę w sklepie i grał, a nie to, że możesz przetrzepywać Reddita i macać coś w plikach by fixnąć problem - stąd całe clou tego co pisałem wcześniej - konsole mogą spokojnie istnieć bez exów, exy nie są konkurencją dla PC'tów, tylko dla innych konsol. Najlepszym dowodem na bezproblemowość PC'tów są tematy, gdzie PC'towcy wypowiadają się o grach, o jak na przykład tutaj - na Labie - większość postów to pytania o ustawienia, czy Wam też tam spadają klatki, jak ustawiliście HDR itp. itd., gdzie w tematach konsolowych po prostu gada się o grze, tylko PC'towcy wbijają tam ze swoimi analizami na DF i newsami czy jest planowana wersja PC'towa xD Kolejnym istotnym dowodem jest np. to co napisał Element Wojny - że jak umiesz to sobie ustawisz PC'ta tak, żeby działał dobrze... ale konsoli ustawiać sobie nie musisz - rozpakowujesz z pudełka, podłączasz 2 kable, robisz "konsolowy tutorial" i możesz grać. Różnica w wygodzie użytkowania jest tak ogromna, że takie gadanie jakby PC był co najmniej podobny do konsoli jest zwyczajnie kłamstwem i naginaniem rzeczywistości, można nabrać na takie coś kogoś, kto gra wyłącznie na PC, ale PC'towego power usera i konsolowca jednocześnie (nie takiego, co gra tylko w exy raz na rok) nie nabierzesz, sorry xD
    • Jakim wpływem? Romanowi ma po prostu awarię mikrofonu. Rano pokaże 0% w wydychanym na własnoręcznie wypełnionej kartce. Xd
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...