Skocz do zawartości
jagular

Luźne fotografów rozmowy

Rekomendowane odpowiedzi

swoja droga czemu nie ma rózowych lustrzanek? :/

Obklej sobie różowym futrem to będziesz miał. Swoją drogą to całkiem niezły pomysł, myślę, że target na to się znajdzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obklej sobie różowym futrem to będziesz miał. Swoją drogą to całkiem niezły pomysł, myślę, że target na to się znajdzie ;)

 

oh... juz widze "Sylwusie" z Teeeeeeele obiektywem w kolorze playboy rushofy *___*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, teleobiektyw MUSI być biały. A na korpusie dopuszczamy złote wstawki 1Ds :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, śmiejecie się a nawet nie wiecie że "różowe" aparaty ISTNIEJĄ!

 

Oczywiście pytanie: kto coś takiego produkuje, jest banalne - wiadomo że Sony:)

 

Złoty A300:

http://www.optyczne.pl/1006-nowość-Złoty_S...DSLR-A300_.html

Szampański A350:

http://www.optyczne.pl/index.php?news=983

 

Tak jakby leciutko to potwierdzało opinię jak w produktach Sony ważny jest design...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jakby leciutko to potwierdzało opinię jak w produktach Sony ważny jest design...

Mi się tam design soniaków nie podoba, bardziej toto przypomina jakąś tanią hybrydę niż porządny aparat. I jeszcze te "15763459 mpix" na obudowie :E Całkiem fajnie wylądał 300D w srebrnej wersji, podobał mi się ten kontrast elementów konstrukcyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też wygląd Sony, delikatnie mówiąc, nie podchodzi. Ale gdyby reszta cech tego sprzętu była inna, to czemu nie...(oczywiście dalej pozostaje takie a nie inne źródło technologiczne luster Sony i takie a nie inne doświadczenie na rynku lustrzanek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pamiętaj, teleobiektyw MUSI być biały. A na korpusie dopuszczamy złote wstawki 1Ds :E

Ja nie lubie białych tele. Zawsze jak widzę kogoś z białym obiektywem to mam odruch wymiotny. Przynajmniej z daleka wiem że używa szatańskiego systemu i nie podchodzę.

 

Co do Alfek to mam te same odczucia co do ich designu. Plastik fantasitk kicz i tyle. A napis z tymi pielami odrzuca na kilometr. Okropieństwo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie lubie białych tele. Zawsze jak widzę kogoś z białym obiektywem to mam odruch wymiotny. Przynajmniej z daleka wiem że używa szatańskiego systemu i nie podchodzę.

 

Co do Alfek to mam te same odczucia co do ich designu. Plastik fantasitk kicz i tyle. A napis z tymi pielami odrzuca na kilometr. Okropieństwo...

Białe lufy mają jedną zaletę. Można kupić za nieco ponad dwa kafle portretowego zoom'a z dobrą optyką, stałym światłem, uszczelnieniami i szybciutkim autofocus'em. U dużego EN takie rzeczy dopiero od sześciu kafli są :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Białe lufy mają jedną zaletę. Można kupić za nieco ponad dwa kafle portretowego zoom'a z dobrą optyką, stałym światłem, uszczelnieniami i szybciutkim autofocus'em. U dużego EN takie rzeczy dopiero od sześciu kafli są :E

 

Hmm, od Nikonowego 70-200 f2.8 VR tańszy odrobinkę jest nawet i Canonowy odpowiednik z podobnym światłem, choć przy takich cenach to są "groszowe" różnice...

 

Oprócz 70-200L f4, Canon ma też inną ciekawą "budżetową" eLkę - 17-40L f4. Jest na tyle popularna i stosunkowo niedroga (jak na L) że niektórzy określają ją jako zamiennik KITa.

 

Poza tymi dwoma, pewnie znalazły by się jeszcze jakieś inne przykłady...

 

Heheh, Igi zaczął liczyć bo szykuje się do zmiany systemu :P

Zdrada BigC będzie drogo kosztować :P

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm, od Nikonowego 70-200 f2.8 VR tańszy odrobinkę jest nawet i Canonowy odpowiednik z podobnym światłem, choć przy takich cenach to są "groszowe" różnice...

 

Oprócz 70-200L f4, Canon ma też inną ciekawą "budżetową" eLkę - 17-40L f4. Jest na tyle popularna i stosunkowo niedroga (jak na L) że niektórzy określają ją jako zamiennik KITa.

 

Poza tymi dwoma, pewnie znalazły by się jeszcze jakieś inne przykłady...

 

Heheh, Igi zaczął liczyć bo szykuje się do zmiany systemu :P

Zdrada BigC będzie drogo kosztować :P

Ano, docelowo na te dwa szkiełka chciałem wskoczyć. U Nikona mi się podoba 30mm tilt&shift, ale na podobaniu zapewne się skończy :E Za to pięćdziesiątke mają lepszą, no i ofkors 150 złota droższą! :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka obiektywów Tilt&shift jest też w ofercie Canona - najbliższe temu 30mm jest chyba 24mm. Oczywiście wciąż zapominamy o cenach tych specjalistycznych obiektywów :)

 

A "piędziesiątka"? A mają coś pokroju 50 f1.0 (wiem, podły przykład, ale jednak :P), albo 50 f1.2? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przynajmniej z daleka wiem że używa szatańskiego systemu i nie podchodzę.

A to niby tylko Canon białe szkła robi? :>

Edytowane przez witmann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi raczej o wykonanie 50mm f1.8 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak sobie oglądam stronki w poszukiwaniu cen nowego 1000D...

 

Trafiłem na stronkę Jessops.com - największa sieciówka na Wyspach - i znalazłem coś bardzo ciekawego:

http://www.jessops.com/Products/SearchResu...amp;PageSize=20

 

Proszę zwrócić uwagę na ceny 'body only' Canonów 1000D i 450D...Zawsze uważałem wyspiarzy za największych [autocenzura] jakichś świat widział, ale to jest już zabawne :)

 

Oto magia słowa Nowość!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę zwrócić uwagę na ceny 'body only' Canonów 1000D i 450D...Zawsze uważałem wyspiarzy za największych [autocenzura] jakichś świat widział, ale to jest już zabawne :)

A jak się kształtują ceny sugerowane? Canon udostępnia w ogóle takie info?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w UK zdaje się coś takiego jak 'price RRP' - to chyba odpowiednik "ceny startowej". Nie wiem jak oni się do tego odnoszą i co to tak naprawdę warunkuje.

 

Ale dalej...hmm...śmieszne jest to, co na tej stronce widać.

Sprawdziłem dla ciekawości inną popularną sieciówkę - Jacobs, tam też jest "dziwnie" - ceny 450D+KIT IS i 1000D+KIT IS są takie same...

 

Po prostu, Panie i Panowie, NOWOŚĆ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nowość tylko wasz kochany kanonik chce jak najwięcej kasy od naiwniaków wyciągnąć którym duże cyferki takie jak 1000 mydlą oczy :E...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że to nie kanonik, tylko kochane sklepiki...

Nie wierzę aby Canon sprzedawał te 2 body w tej samej cenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nie stalo... :whip::rotfl:

Edytowane przez Pablo300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
??

Luzny wrzut ta temat tekstu obwiazyjacego tego wieczora w wielu polskich domach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...