Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Skorup91

Prodigy HD2 - Instalacja nowych sterowników

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z zainstalowaniem najnowszych sterowników do karty dźwiękowej Audiotrak Prodigy HD2 pod Windowsem 7 64-bit.

Stare sterowniki działały, co prawda bez żadnych dodatków, ale było w miarę ok (nie działało ASIO).

 

Muzykę odtwarzam głównie na Foobarze 2000 dlatego zależy mi na wyjściu ASIO. Przydałby się też equalizer, dlatego postanowiłem zaktualizować sterowniki. Nie mam jednak pojęcia jak się je instaluje.

Po wypakowaniu paczka ze sterownikami zawiera plik INF i jeszcze kilka innych (w większości pliki rejestuów), i jak to zainstalować ... ?! Nie ma żadnego pliku setup, install ani nic podobnego.

 

 

Na początku próbowałem tak:

Komputer - właściwości -> menedżer urządzeń -> prawym na kontroler dźwięku -> aktualizuj sterownik -> z dysku (wskazałem plik INF)

 

Czasami przy tej metodzie wyskakuje mi niebieski ekran z błędem

(...) Less_EQUAL

(...) pdhd2.sys

 

Urządzenie za każdym razem instalowało się z jakimś błędem + brak konsoli i dźwięku.

 

W paczce znalazłem Pdhd2PAN (zaznaczone jako aplikacja). Klikam. Nie działa.

Następnie próbuję UnInstall_64. Działa, klikam UPDATE. Coś aktualizuje ... niebiesku ekran, restart i nic.

 

Jeszcze raz próbuje opcji update tym razem bez niebieskiego ekranu. Ale sterownik zainstalowany z błędem. Brak dźwięku i konsoli ;/

 

 

Macie może jakiś pomysł jak zainstalować ta kartę pod Windowsem 7 64-bit ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muzykę odtwarzam głównie na Foobarze 2000 dlatego zależy mi na wyjściu ASIO.

Polecam też WASAPI, jeden grzyb, dźwięk ten sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam też WASAPI, jeden grzyb, dźwięk ten sam.

 

Wolałbym jednak zainstalować najnowsze sterowniki, ale nie mam pojęcia z którego pliku to się instaluje ;/

Słyszałem że paru osobom udało się to na Win7, więc musi być na to jakiś sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz te sterowniki?

hd2qp2.jpg

 

czy te:

viaa.png

 

Edit: no odpisz w końcu to ci pomogę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te drugie.

(Były dołączone na płycie).

 

EDIT:

Aha, jakby co to jest to wersja ADVANCE made in Korea (przynajmniej tak jest napisane na instrukcji, ale nie mam pojęcia czym różni się od zwykłej wersji, bo OPApy tą identyczne jak w zwykłej wersji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc nie wiem co ty kombinujesz. Ściągasz stąd: http://audiotrack.net/downloads/ wersję v5.60a i po rozpakowaniu masz plik Setup.exe

 

EDIT:

Aha, jakby co to jest to wersja ADVANCE made in Korea (przynajmniej tak jest napisane na instrukcji, ale nie mam pojęcia czym różni się od zwykłej wersji, bo OPApy tą identyczne jak w zwykłej wersji)

zrób tak jak napisałem

 

Edit: a wcale nie ADVANCE: nie mój link

 

ADVANCE jest tutaj: teraz mój link

 

karty różnią się tylko kondensatorami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli złe. Te od VIA są lepsze, przynajmniej ciągle rozwijane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIAŁA !!! :)

Co prawda bez equalizera i ASIO, ale przynajmniej działają wszystkie opcje. Jeszcze raz dzięki za pomoc.

 

A tak w ogóle to co to były za sterowniki, które wcześniej próbowałem zainstalować i dlaczego nie działały skoro są przeznaczone dla tej karty ?

 

EDIT:

Equaliser też działa, ale po przełączeniu z 192kkb/s na 48 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa przeznaczone dla HD2 ale w wersji europejskiej ;) audiotraka stery sa bardziej pro wersja via podstawowe funkcje ciesz się że masz od razu via przynajmniej pogłasnianie z klawierki działa co jest super w grach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa przeznaczone dla HD2 ale w wersji europejskiej ;)

Dokładniej:
Firma Audiotrak rozbiła się na dwie frakcję, jedna obejmuje jedynie rynek azjatycki, opcję europejską wchłonęła firma ESI w związku z czym

nie ma już Audiotraka w Europie.

Odpowiedź od firmy SOUND IMPORT.

 

karty różnią się tylko kondensatorami

Gwoli ścisłości, i opampami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha. Jeszcze ostatnie pytanko.

Czy istnieje możliwość uruchomienia na tych sterownikach (VIA) sprzętowego sterownika ASIO, czy pozostaje mi tylko wgranie kodeka ASIO4all ?

Niestety foobar na tych sterownikach nie wykrywa oryginalnego wyjścia ASIO, a szkoda bo to jednak przydatny gadżet (WASAPI działa mi tylko przy 44,1k) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uruchom sobie KS podobno działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uruchom sobie KS podobno działa

 

,,Unrecoverable playback error: KS output error: error opening device"

 

Podobnie jak WASAPI. Działa tylko przy 44,1kHz ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak ma działać po co niby zwiększasz sr ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak ma działać po co niby zwiększasz sr ?

 

Bo niektóre płyty zripowane z SACD, czy DVD Audio są w formacie 96kHz/24bit. Czy przy zwykłym CD wykorzystywane są częstotliwości powyżej 44,1k ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam taki problem jak kolega tylko mi reinstalacja tych starych sterowników i zainstalowanie tych co podał SYLAR nic nie dała dalej po resie kompa mam te same stare gow..ane, czemu ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wczoraj wieczorem trochę pograłem ale z tego co widzę to jesteście sporo dalej wnosząc po czasie spędzonym przy tym tytule. Geralnie sam nie przepadam za spacerniakami bo zazwyczaj to są bardziej produkcje do oglądania niż grania ale tutaj podoba mi się cała ta otoczka i realia w jakich została osadzona fabuła. Podchodzę do tego nie jak do typowej gry bo tej zwyczajnie tutaj jest mało a bardziej jak formy sztuki która wykorzystuje najnowsze technologie do poruszenia trudnego temu oraz opowiedzenia historii. Podobnie jak część pierwsza jest to słaba gra ale ciekawe doświadczenie z dobrą wizją artystyczną.  Gameplay jest tutaj szczątkowy ale zdecydowanie ma swoje momenty i jak zaczyna się już coś dziać na ekranie to jest to widowisko którego nie powstydziłby się niejeden film.  Inna kwestia że to w dużej mierze demo technologiczne i benchmark do testowania GPU oraz słuchawek. Podobnie jak w The Order 1886, chcieliście grafikę? No to macie... Traktować to należy jako ciekawostkę co można osiągnąć na Unreal Engine 5. Jak ktoś lubi takie klimaty to wciągnie to dla fabuły i uczy audiowizualnej testując przy okazji sprzęt. Reszta obejrzy na YouTube jak film lub oleje do czasu jak nie wpadnie za darmo w Epic Games Store 😁. Na koniec jeszcze taka "złota myśl". Nie wiem jak Wy? Wychodząc na spacer z domu nie mam takich masakrycznych widoków, przygód ani schizofrenii więc takich sytuacji nie doświadczam poza "grą" ba nawet jak się dobrze ktoś upali to wątpię żeby miał takie jazdy 😅.  
    • Na PC w Iron Harvest. Klon Company of Heroes, trochę drewniany, ale są polskie klimaty, mechy, ładna grafika, nawet ujdzie. Na Steam Decku w Black Book. Karcianka z elementami przygodówki inspirowania słowiańskimi mitami, była za darmo na Epicu. Na razie jest dobrze, czuć, że czerpie z podobnych źródeł co nasz Wiedźmin, choć to inny gatunek. Akcja dzieje się w carskiej Rosji gdzieś na dalekiej północy, do tego włączyłem sobie rosyjski dubbing, jest klimat. Ale widać, że gra będzie długa i powolna, dobre kilka godzin nabite a ja nadal w pierwszym akcie (chyba z sześciu). 😄
    • A nie przeszkadza Ci, że kursor na HDR ma pomarańczowy fringing? A może na QD-OLED nie ma? Bo na WOLED widać to wyraźnie.  Co do dwóch monitorów, to pokombinowałbym w CRU, usunął HDR z EDID dla tego gorszego monitora i potem przełączał ALT-WI-B, który to skrót powinien wtedy działać tylko na ten właściwy monitor.  
    • Przyznam że śledzę temat dla memów  @kadajo zmień nazwę tematu: Assassin’s Creed Shadows [MEMY]
    • Nie nic dodtakowego nie robiłem , tylko aktualizacja systemu. Zrknij na to ISO Garuda Linux - Browse /garuda/dr460nized-gaming/240428 at SourceForge.net
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...