Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Langley

Lista polecanych obudów komputerowych

Rekomendowane odpowiedzi

Storm Stryker to rewelacyjna buda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałeś obudowy, które świetnie wyglądają. Ja bym wybrał SilverStone - jest śliczna.

Z wyciszonych zdecydowanie Anteca P280. Bardzo ładny i wyższy od R4. Wizualnie także moim zdaniem ciekawszy.

Jeśli jednak podoba Ci się R4 to wziąłbym Define XL R2.

 

W przypadku budowy WC w przyszłości Zalman może okazać się najodpowiedniejszy.

 

Dzięki

 

 

Zaktualizowałem i dodałem do swojej listy jeszcze jedną budę silverstone.

 

1. Fractal Design Define XL R2

2. SilverStone SST-TJ04B-E

3. Antec P280

4. Silverstone Fortress FT01B

Może ankietę zrobię ?szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ sam mam XL R2 i jakoś szału na mnie nie zrobiła wielkiego dziś chętnie wybrałbym 1 z tych 2 od Silverstone:

http://proline.pl/?p=SST+FT01B+FORTRESS+B

http://proline.pl/?p=SST+TJ04B-E+USB30

 

Bardziej podoba mi się

Silverstone TemJin SST-TJ04B-E USB 3.0

 

Jednak Silverstone Fortress SST-FT01B Black jest większa.

 

Z wyciszonych wybrałbym Anteca P280

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto kupić Cooler MAster HAF 912 za 220zł???

Oczywiście nówka sztuka ze sklepu. Tylko nie wiem czy brać czy nie. Areocool Rs-9 jest trochę mały i generalnie ciasny. I zależy Mi też na dobrej wentylcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez 2 zdań bierz Hafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam obudowy ATX z oknem a przy tym żeby była w stanie pomieścić Macho B & W do około 200 pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi za mną wymiana mojej CM...

 

Nosiło mnie w kierunku Fractal Design ARC Midi R2...ale dziś trafiłem na to :cool: :

 

http://www.coolermaster.com/product/Detail/case/mid-tower/cm693.html

 

I wersja z oknem jest jak najbardziej dla mnie. Poprawili to co mi brakuje w obecnej CM 690 II Adv.

 

Ciekawe ile będzie kosztować... :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi za mną wymiana mojej CM...

 

Nosiło mnie w kierunku Fractal Design ARC Midi R2...ale dziś trafiłem na to :cool: :

 

http://www.coolermaster.com/product/Detail/case/mid-tower/cm693.html

 

I wersja z oknem jest jak najbardziej dla mnie. Poprawili to co mi brakuje w obecnej CM 690 II Adv.

 

Ciekawe ile będzie kosztować... :hmm:

 

Fajna ta nowa wersja. Bardz fajna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i fajny ten nowy CM 693, ale spodziewałem się szczerze mówiąc czegoś lepszego po nim. CM 690 i CM 692 miały w sobie fajne nowości, a ten CM 693 wygląda jak stary model. Obudowa została poszerzona i ma 230mm szerokości, a maksymalna wysokośc chłodzenia na procesor wynosi tylko 171mm. Nic specjalnego imo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak wygląda przeciętnie - też tak uważam. Czy ja się nie mylę, czy teraz dolny koszyk nie jest demontowany, i już chłodnica 2x120 gruba na dół nie wejdzie? Jak dla mnie to lekki krok w tył. Tak samo nie lubię tak dużych wentyli w obudowach, a tym bardziej jak nie ma opcji w razie problem z nim podmiany na 2x120/2x140 - a tutaj chyba nie ma. Na plus na pewno szerokość + wreszcie normalnie demontowany filtr na dole.Wszystko zależy od ceny - jak będzie ok. 250 zł będzie hit, jak 300-350 zł kolejna spoko buda w swoim przedziale cenowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem, wygląda lepiej jak poprzedniczka. Aczkolwiek rozważany przeze mnie FD arc r2 wygląda lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo nie lubię tak dużych wentyli w obudowach, a tym bardziej jak nie ma opcji w razie problem z nim podmiany na 2x120/2x140 - a tutaj chyba nie ma. Na plus na pewno szerokość + wreszcie normalnie demontowany filtr na dole.Wszystko zależy od ceny - jak będzie ok. 250 zł będzie hit, jak 300-350 zł kolejna spoko buda w swoim przedziale cenowym.

 

Może najpierw zapoznaj się ze specyfikacją tej budy zanim radośnie ją ocenisz.

Top: 120/140mm fan x 2, or 200mm fan x 1 (optional)

● Front: 200mm fan x 1 (installed), or 120/140mm fan x 2 / 180mm fan x 1 (optional)

● Rear: 120mm fan x 1 (installed)

Side: 120mm fan x 2 or 180/200mm fan x 1 (optional) – for CMS-693-KKN1

● Bottom: 120mm fan x 1 (optional)

● HDD cage: 120mm fan x 1 (optional)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to przepraszam, nie doczytałem. Jednak trzeba tak ostro?;)

 

Mimo to dla mnie obudowa to raczej kolejna wariacja, a nie wyraźny krok w przód - podobnie jak z Arc R2 (może troszkę lepiej);)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam ostro - radośnie to nie ostro ;)

Buda całkiem ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.alibaba.pl/obudowy/cooler-master-obudowa-komputerowa-693-ii-advanced-usb-3-0-%28bez-zasilacza%29-cms-693-kkn1/p-c7630573

 

Jeśli faktycznie będzie w takiej cenie to będzie całkiem, całkiem...tylko to jest raczej ta wersja bez okna...domyślam się drogą dedukcji, bo na stronie CM trudno na razie o oznaczenia dla wersji bez okna i z oknem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest w tej budzie z klatkami na dyski bo jakoś na stronie milczą, na zdjęciach niby ta górna część na 2,5 cala da się zdemontować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno bez okna o masz w nazwe KKN1 , obudowy z oknem mają W w nazwie ;)

 

Cena 330 zł nie zrobi z tej budy hitu, taka kolejna ciekawa propozycja nie wiele się wyróżniająca ;) Arc R2 czy Corsair 400R/500R dla mnie fajniejsze pod względem wyglądu, a funkcjonalność ciekawszą ma X80 w tej cenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Corsair bardziej podchodzi mi 300R i Vengeance...:) Jak wyżej wspomniałem, FD ma ładniejszy design...ale top mnie nie podchodzi.

 

@Todis, cholera wie jak tam w tej nowej CM jest z koszykami...ale mam nadzieję że poszli w tę stronę co chociaż wspomniany FD i można demontować i montować jak się chce...bo jeśli coś zwalili to mocno się zastanowię nad zakupem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na zdjęcia wygląd to tak, że możesz odkręcić jak by dwa ramiona, które tworzą górny koszyk. Jedno z nich idzie też na sam dół obudowy. Po wyjęciu masz wtedy miejsce na chłodnice. Dolny na oko wygląda jak by był na "stałe", i nigdzie na zdjęciach nie pokazują , że można go zdemontować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na zdjęcia wygląd to tak, że możesz odkręcić jak by dwa ramiona, które tworzą górny koszyk. Jedno z nich idzie też na sam dół obudowy. Po wyjęciu masz wtedy miejsce na chłodnice. Dolny na oko wygląda jak by był na "stałe", i nigdzie na zdjęciach nie pokazują , że można go zdemontować.

 

No właśnie tak to zrozumiałem ze zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa co ciekawe, możesz z tego górnego koszyka SSD, zrobić pełny koszyk 3,5 - sanki są "rozsuwane", a jedno ramie można przekręcić dalej ;) Śmiesznie rozwiązane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zmieszczę Macho i jakąś 2 slotową kartę graficzną na płycie Asrock Z87M Extreme4 w tej budzie: Ace Ecco 220? Niby wyczytałem gdzieś, że buda mieści coolery do 180 mm, więc Macho powinien wejść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kompa, który ma służyć tylko do internetu, muzyki, od czasu do czasu jakieś filmy. Obudowa ma być mała. Mój wybór padł na Corsair Obsidian 350D. Czy ktoś może widział ją na żywo, dotykał? Jeśli tak, to prosiłbym o kilka słów na temat tej budy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zmieszczę Macho i jakąś 2 slotową kartę graficzną na płycie Asrock Z87M Extreme4 w tej budzie: Ace Ecco 220? Niby wyczytałem gdzieś, że buda mieści coolery do 180 mm, więc Macho powinien wejść?

 

Buda bez sensu. Taniej można u nas kupić FD Core1000.

 

ps No, chyba, że chodzi CI o to chłodzenie. Do Core1000 zbyt dużej wieży nie zapodasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buda bez sensu. Taniej można u nas kupić FD Core1000.

 

ps No, chyba, że chodzi CI o to chłodzenie. Do Core1000 zbyt dużej wieży nie zapodasz.

 

Budę już mam i kupiłem za cenę Core1000. IMHO ta buda jest lepsza od Core1000. Poza tym front productu FractalDesign mi nie odpowiada, ale to kwestia gustu.

 

Tak, chodzi mi o to chłodzenie. Zmieszcze do "tej budy" Macho?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...