Skocz do zawartości
Papachris

X2483HSU / XB2483HSU

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy :( Gdzie znaleźć te predefiniowane ustawienia wyświetlania dla tego monitora? Przeleciałem przez całe menu i nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michal86

Jestem już prawie przekonany do tego monitora. Tylko nie wiem 24 czy 27 cali? Czy wesja 27 cala jest wolniejsza czy rownie szybka jak 24?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do właścicieli monitorów od iiyamy. Jak kupowałem mojego obecnego Samsunga to była zabawa w szukanie monitora z odpowiedniej serii. Bo jedne pochodziły od Samsunga z trochę lepszymi matrycami a inne od podwykonawcy i jakość byłą gorsza. Można było zidentyfikować takie coś po kodzie na monitorze. Czy Iiyama też ma jakieś takie cuda ? czy jaki nie kupię to jakość będzie ta sama ?

 

 

-edit-

Jestem już prawie przekonany do tego monitora. Tylko nie wiem 24 czy 27 cali? Czy wesja 27 cala jest wolniejsza czy rownie szybka jak 24?

 

Część graczy jest zdania że 1080p na 27" to za mało i że widać pikselozę ;) ale to tylko subiektywna opinia cześci graczy, to jak Ty to będziesz odbierał to kwestia indywidualna. Prędkość powinna być taka sama.

Edytowane przez Akozz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka osób ma ten monitor (w tym i ja) i póki co chyba wszyscy są zadowoleni z matrycy.

Edytowane przez THX1138

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozpaczliwie szukam opini z pierwszej ręki na temat iiyama prolite GB2488HSU-B1. Nic nie moge znaleźć. A wszędzie gdzie zapytam o coś 120hz to ludzie mi jak z automatu wypalają Benq czy Eizo jak by tylko Counter Strike się liczył :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michal86

Teraz zasadnicze pytanie

 

Czy... a jeżeli tak dlaczego warto dopłacić 200 zł do Iiyama X2783HSU w stosunku do BenQ GW2760HS ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zasadnicze pytanie

 

Czy... a jeżeli tak dlaczego warto dopłacić 200 zł do Iiyama X2783HSU w stosunku do BenQ GW2760HS ??

 

Wydaje mi się że nie warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michal86

A dlaczego Ty dopłaciłeś do wersji IIyama ProLite XB2483HSU? Bo nie ze względu nw pivot raczej :)

 

EDIT: Sory, pomieszały mi się 27 z 24 calami u Ciebie :)

Edytowane przez Michal86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michal86

Iiyama różni się tym od BenQ, że o wiele niżej mozna ustawić jasność. Wg testów jest niby delikatnie szybsza. Czymś jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardzo zadowolony z mojej iiyamy i myślę, że Ty byłbyś również zadowolony. To bardzo uniwersalny i ergonomiczny monitor jednak wydaje się, że ten BenQ jest równie dobry a jednak sporo tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 24" wersję bez Pivota od kilku tygodni i muszę powiedzieć, że (odpukać) jestem zadowolony. Nic nie grzebałem w ustawieniach, tak jak przyszedł tak działa, podłączony przez DVI. Również miałem wybór pomiędzy nim, a wspominanym wcześniej kilkukrotnie Dellem. Wybrałem IIyama, ponieważ nie gram w szybkie FPS'y i bardziej liczyła się dla mnie jakość filmów i nie bijących po oczach kolorów (spędzam przed monitorem z 10 godzin dziennie z czego 8 to praca można powiedzieć biurowa). Podświetlenie jest równomierne, w grach (głównie RPG) nic mi nie przeszkadza. Jeśli jakieś smużenie jest to pewnie nawet na nie uwagi nie zwracam. Czerń jest super, kąty widzenia też bardzo dobre, rozmiar 24" całkiem spoko. Jakość wykonania fajna, przede wszystkim monitor jest bardzo lekki, poprzedni ważył ze dwa razy tyle ;)

 

Mam jednak jedno pytanie. Jak odpalam kompa to logo startowe od płyty (MSI) nie jest jak na poprzednim monitorze rozciągnięte na cały ekran lecz jest takie jakieś pomniejszone, po kilka centymetrów z każdej strony ekranu widać czarne pasy. Dalej ekran ładowania Windowsa itp już jest wszystko ok. Niby mi to jakoś nie przeszkadza, ale może można jakoś przestawić, aby logo było widoczne na całym ekranie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jednak jedno pytanie. Jak odpalam kompa to logo startowe od płyty (MSI) nie jest jak na poprzednim monitorze rozciągnięte na cały ekran lecz jest takie jakieś pomniejszone, po kilka centymetrów z każdej strony ekranu widać czarne pasy. Dalej ekran ładowania Windowsa itp już jest wszystko ok. Niby mi to jakoś nie przeszkadza, ale może można jakoś przestawić, aby logo było widoczne na całym ekranie?

 

Mam to samo w modeli 27 cali. System stawiałem na monitorze o mniejszec rozdzielcości, myślałem że być może to jest przyczyną.

 

Mniejszy widok (logo biosu, bąrdz niebieskiego ekranu z napisem rozbudzanie z hibernacji) reszta normalnie.

 

Również mi to nie przeszkadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie przesiadłem się z monitora o mniejszej rozdzielczości 1680:1050. Pewnie to jest przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość b_k

Kilka dni temu kupiłem dwa prolity xb2483hsu. Ogólnie fajne monitory, ale zauważyłem, że jest różnica w kolorach pomiędzy nimi - na jednym kolory są bardziej żywe niż na drugim. Oba monitory mają te same ustawienia. Ten co ma lepsze kolory połaczony jest przez DVI-HDMI, a drugo przez DVI. Prawdopodobnie matryce są od różnych producentów. Czy to "normalne", że występuje różnica w kolorach pomiędzy tymi samymi modelami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawości zamień kable od monitorów i sprawdź czy wtedy czasem nie zamieni się stronami różnica pomiędzy obiema monitorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość b_k

Też o tym pomyślałem. Zamiana kabli nic nie dała. Różnica w kolorach występuje zarówno przy predefiniowanych jak i własnych ustawieniach.

Dodam jeszcze, że grafika to integra z Pentiuma G3220.

Edytowane przez b_k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie pewnie i inne matryce. Ehh, ciekawe czy mam z lepszej partii :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość b_k

Jednak wszystko jest ok. Winę za różnice w kolorach ponosi kąt patrzenia. Monitory są ustawione względem siebie pod kątem ok 170 st. Wystarczy, że przechylę się w lewo o kilka cm i kolory są te same. Aż mi głupio, że nie wpadłem na to wcześniej, ale cieszę się, że z monitorami jest wszystko ok i nie mają żadnych bad pixeli (odpukać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem właśnie XB2783HSU bo lepszego 27" FHD nie mogłem znaleźć do 1500zł. Ciekawe czy będzie smużył w porównaniu do mojej 6 letniej TN-ki HP w2228h...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Osobiście nie polecam tego monitora, ja miałem już 4 egzemplarze jak nie 5. Jeden miał dwa martwe piksele od samego początku, w 2 czy 3 pojawiły się po 2-3 tygodniach,obecny wytrzymał najdłużej, 2 miesiące i dzisiaj pojawił się bad pixel. Jeśli ktoś nie ma nerwów do ciągłej zabawy w wysyłanie na gwarancję to odradzam. Gdyby to było jednorazowe to bym zrozumiał, ale jednak to już 3 czy 4 raz(zgubiłem już rachubę ...) także uważam, że to raczej wada w procesie produkcyjnym tej matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...