Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

piotrekxxx

BIOS nie wykrywa dysku SSD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z dyskiem SSD Crucial M500 120GB M.2 na płycie Gigabyte GA-Z97-D3H. Dysk ma najnowszy firmware a płyta główna BIOS (na chwilę obecną, z takimi zostały kupione).

Czasami dysk nie jest wykrywany przez BIOS (zawsze po dłuższym, kilkunastogodzinnym nieużywaniu komputera). Żeby "załączyć" dysk muszę w 100% odciąć zasilanie od dsyku (wyłączyć komputer fizycznie z sieci, włączyć przycisk zasilania i ponownie podłączyć). Wygląda to na problem z budzeniem dysku (mimo, że windowsa 8.1 wyłączam normalnie).

 

Gdzie zacząć szukać przyczyny tego stanu?

 

EDIT:

SMART:

ssd.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crucial M500 miał swego czasu pewne problemy o ktorych wlaśnie piszesz. Problem rozwiązywało update firmware, przynajmniej tak wynika z forum Cruciala. Jeśli masz najnowsze firmware i jest jak mówisz to musisz go wymienić na inny egzemplarz.

(na chwilę obecną, z takimi zostały kupione

Czy aby na pewno dysk ma najnowszy firmware? Spróbuj aktualizacji. Firmware masz na stronie Cruciala do tego dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsza aktualizacha firmware (mu05) poinformowałą mnie, że dysk zawiera tą samą wersję którą próbuje zainstalować.

 

Domyślam się, że problem dotyczy zasilania dysku. W jakiś spoosób dysk jest cały czas zasilony i po tych kilkunbastu godzinach przechodzi w stan uśpienia (lub się po prostu wyłącza). Wtedy dysk nie zauważy włączenia komputera. Teraz tylko jak doprowadzić do tego, żeby w chwili wyłączania komputera wyłączać także dysk (całkowicie)? Lub żeby dysk nie przechodził w żaden głębszy stan mimo tego, że jest cały czas włączony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, z ciekawości, w biosie, stany uśpienia - S1-S5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli? Za dużo opcji w biosie dotyczących stanów uśpienia nie widzę.

 

 

Od kilku dni zamykam komputer poprzez "shutdown /s /t 0" (Czyli omijam hybrydowe zamknięcie windowsa 8) i na razie wygląda, że problem ustąpił (ale najdłużej komputer wyłączony stał 10 godzin więc jeszcze muszę potstować).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych:

 

Problem udało się naprawić poprzez włączenie funkcji ErP w BIOSie.

Niestety pozbawiłem się tym możliwości włączania komputera klawiaturą czy przez WoL ale trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie w swoim mx100 (problem może podobny) wyłączyłem w iRST opcje zasilania i jak narazie jest okej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Czasem jest czarny ekran, czasem wychodzi od razu do Steam, ale gra potrafi jeszcze działać dobre kilkanaście-kilkadziesiąt sekund zanim się całkowicie zamknie. To pewnie anticheat jak pisałeś. Co ciekawe- w przypadku ewentualnej zawieszki ani alt+F4, ani próba zamknięcia z poziomu menadżera zadań nie pomagają. Trzeba się całkowicie wylogować z Windowsa żeby skutecznie zamknąć grę. Graficznie to nigdy nie był top. Gra broni się głównie projektem, choć i tutaj nie jest idealnie przez wielokrotne wykorzystanie tych samych assetów. Mimo wszystko widoki potrafią być bardzo ładne, choć jak ktoś wraca np. z Horizona to może poczuć downgrade. Na NG0 tyle nabiłeś? Jak się robi dosłownie wszystko, to nową grę kończy się postacią w okolicach 180 levelu (na co potrzeba łącznie ~13mln run). Sam pierwsze przejście kończyłem na 200 poziomie postaci (~18mln run), ale to tylko dlatego że często wracając po śmierci po runy zabijałm tych samych przeciwników i pod sam koniec trochę nabiłem na albinaurykach żeby móc wypróbować nowe bronie. Ale żeby dobić do 300 levelu to trzeba uciułać łącznie ok. 73mln run - ponad 4 razy tyle co dla lvl 200. To już trzeba godzinami rzeźbić na farmie w Pałacu Moghwyna. Masz trzy opcje: - Wejść do dodatku swoją postacią na ~300 levelu. Prawdopodobnie będzie za łatwo, ale z drugiej strony przez softcapy to aż tak bardzo się nie różni od przemyślanej postaci na ~150 levelu. Do tego dochodzi osobny system ulepszania postaci w DLC, co teoretycznie ma spłaszczać możliwości przelevelowanych postaci. - Przejść od nowa obowiązkowych bossów (w tym Radahna) + Mogha: 2-8h do Radagona, w zależności jak dobrze znasz grę i bossów. W swoich próbach (póki co nieudanych) przejścia bez śmierci przechodziłem tytuł w ok. 6h, ale da się zdecydowanie szybciej. Taki speedrun kończy się w okolicach 100 poziomu postaci (~2mln run), Mogh daje 420 tys. (kolejne 6-7 poziomów), na kurczaku w Pałacu Moghwyna można szybko nabić kolejne kilka-kilkanaście leveli. Łącznie 120-125 poziom + wymaksowana broń i można spokojnie wchodzić do DLC. Ogólnie najważniejsze to mieć 60 poziom zdrowia, ok. 25 wytrzymałości i co najmniej minimalne statystyki dla swoich broni. Jeszcze 12 wiary się mocno przydaje (tyle wymaga Flame Cleanse Me do ściągania szkarłatnej zgnilizny i Bestial Vitality do przywracania HP). Reszta to już wg uznania. - Skorzystać z cheatengine by wykreować nową postać pod DLC Początek coś jak endgame w podstawce, a dalej to już tylko trudniej. Jeżeli grałeś w dodatki do Dark Souls'ów to powinieneś wiedzieć jak to wygląda. Wracając do samej gry: Muszę powiedzieć że motyw z wiewiórką mnie zaskoczył. Ciekawe ile jeszcze takich detali pozostaje nieodkryte.
    • ok, to dodam instalator online i jak ktoś będzie chciał to będzie instalował, jak nie to nie  
    • By się dogadały jak dosypać kasy dla kościółka i jak sprawić żeby ich korporacje miały jak największe profity. Nie to co lewactwo, jakieś programy mieszkaniowe czy spedalone związki partnerskie, przecież to lewacki ekstremizm!
    • Ale im Żydzi przeszkadzają, muszą gdzieś te kluby grać, skoro nie mogą grać w Izraelu ze względu na wojnę z Arabami. Ten sam temat jest z Ukraińskimi klubami, Białoruskie również nie mogą grać na swoim terenie. Mało prawdopodobne, żeby stracili Małopolskę ze swoich rąk, choć kto wie . Za dużo było zastraszonego Tuskiem ciemnogrodu głosującego na PiS, żeby była koalicja tylko KO z TD. Więc trzeba przemęczyć temat rządów z Lewicą, która momentami jest zbyt skrajna. Ponadto, https://natemat.pl/560078,stan-zdrowia-zbigniewa-ziobry-ozdoba-on-sie-dusi-jak-mowi?utm_source=youtube&utm_medium=referral&utm_campaign=ownsm_ytnt Przestań kłamać świeżo upieczony europośle, Zero był w świetnym stanie w Brukseli jeszcze całkiem niedawno.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...