Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

arkadiuszxx

Monitor 144hz + laptop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Planuję zakup monitora 144hz (np. Benq xl2411zz) i jakiś gamingowy laptop. Sęk w tym, że większość laptopów posiada jedynie wejście VGA i HDMI. Z tego co wiem, połączenie takiego monitora przez w/w wejścia skutkuje jedynie obrazem w 60hz, co mija się całkowicie z celem. Jednie firma ASUS oferuje wejście mini-dispayport (mini-DP), tutaj mam pytanie czy takie połączenie monitora i laptopa (np. taki kablem ) oferuje wyświetlanie 144hz na monitorze ?

 

Czy jest może inne wyjście na połączenie laptopa i monitora 144hz ? Czy niestety w tych czasach trzeba mieć stacjonarnego pc`ta, aby cieszyć się 144hz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mini-DP oferuje to samo co DP. DP jest lepszym połączeniem niż DVI.

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2403836/display-port-dvi-cable-support-144hz.html

"You need a DP to Dual link DVI adaptor. A single link wont support that frame rate."

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2083956/displayport-120-144hz-gaming.html

"If you want to game as 120-144hz, both support it.

 

If you want to use G-sync, then you'll need Displayport. If you want to use Eyefinity, then you need at least 1 displayport connection, otherwise it does not matter.

 

HDMI is perfectly fine too, but not for 120-144hz."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie sprawa wygląda tak, jeśli chcesz mieć laptopa i podłączony pod niego monitor 144hz to musisz;

 

- mięć laptopa z wejściem mini-DP + monitor 144hz z wejściem DP + kabel mini-DP ->DP.

- mieć laptop z wejściem DVI +monitor 144hz

-mieć laptop z wejście DP +monitor 144hz z wejściem DP

 

UWAGA, przykładowo BARDZO popularny Benq xl2411z NIE MA wejścia DP. Trzeba by mieć przejściówke mini-dp ->Dual Dvi (koszt +300z).

Zaś już monitor Benq xl2420zl albo ASUS VG248QE posiada już złącze DP, wówczas wystarczy mieć kabel mini-DP ->DP który kosztuje pare groszy, aby cieszyć się 144hz.

 

Jeśli się mylę proszę mnie poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy.

- mieć laptop z wejściem DVI +monitor 144hz

dual dvi

UWAGA, przykładowo BARDZO popularny Benq xl2411z NIE MA wejścia DP. Trzeba by mieć przejściówke mini-dp ->Dual Dvi (koszt +300z).

70-150-300 zł

Zaś już monitor Benq xl2420zl albo ASUS VG248QE posiada już złącze DP, wówczas wystarczy mieć kabel mini-DP ->DP który kosztuje pare groszy, aby cieszyć się 144hz.

Oba monitory nie są flicker-free więc odradzam ich kupno. Dla przykładu Benq xl2430t ma to co potrzebujesz czyli DP i jest flicker free.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus nie jest flicker-free, zaś Benq xl2420z/xl2411z jak najbardziej jest.

 

Wracając do laptopów, to jak narazie jest strasznie kiepsko z dostępnością laptopów z porządanymi przez graczy złączami, Dziwi mnie, że w gamingowym laptopach nie ma złącz Dual-DVI. Jedynie pozostaje ten Asus z mini-DP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie pomyliło mi się BenQ XL2420T z Benq xl2420z. Ciesz się że jest w ogóle ten mini-DP i z tego co widzę to o wiele droższe laptopy nie mają DVI, ale zwykłe DP już tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...