Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Slawsja

AMD FX 8350 4.0 GHz / AMD R7 370 Niska wydajnosc

Rekomendowane odpowiedzi

ps. co do użytkownika @Miodnyj, też jestem ciekaw rewelacji z tym "uszkadzającym dyski"

To w branży, potocznie nazywa się tak zwanym "disk killerem". Modnyj pewnie wie ocb ;)

 

 

Dobra teraz tak powaznie. O co chodzi z tymi padajacymi dyskami na plytach z intelami bo mnie to ciekawi bardzo.

Akurat serwisuje duzo komputerow i faktycznie tez zauwazylem taka dziwna przypadlosc. Na 10 uszkodzonych dyskow z badami toto okolo 9 jest na intelu. Warto ten temat przeanalizowac.

A czekaj... Na 10 komputerow to 9 jest na intelu :E

 

Taka ciekawostka - czipsety dla Sandy Bridge miały "problem", delikatnie mówiąc. Po czasie następowała "degradacja"...wpisz to w google, wylecą Ci linki, na stronie Intela też jest o tym problemie z satami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego jeszcze jak widzę te brednie typu "bierz intela,bo amd'ki się strasznie grzeją".

To dlaczego taki 2500K potrafi rozgrzać się na box'ie do 83st/C w BIOS'ie?

Od kiedy są te śmieszne tranzystorki 3D,to już w ogóle porażka-nawet w lapkach w iddle'u taki "zimny" intel ma np 68st/C.

Na szczęście wystarczy jakiś "patch" za 150 PLN'ów i intel będzie zimny.

Intel daje box'y które nawet nie są w stanie ogarnąć ich produktów,a ja miałem wątpliwą przyjemność używać swego cepa na box'ie przez kilka dni (zmieniałem kibla i nawet nie zmieniałem parametrów OC) i w linx dovoltowany FX miał max 61st/C (latem,a było ciepło).

Chciałbym zobaczyć to na owym,"zimnym" intelu.

Mój zaś "gorący" FX ma na chwilę obecną temperaturę 16/28 jajo/cep ,a w linx dochodzi może do 44-46st.

 

Co do @ DisconnecT,to faktycznie coś Ci się kiedyś rozłączyło chyba w zwojach i teraz tylko krzyczeć potrafisz.

Co Ty żidek jesteś? "Moja prawda jest mojsza,niż twojsza"?

Zażyj coś na uspokojenie i trochę doświadczenia nabądź-nie tylko w benchmarkach.

Na gimba wielokrotnie za stary jestem,a w życiu przerobiłem kilka tysięcy jednostek i nie takie rzeczy widziałem.

Co do uwalanych dysków,to intel przyznał się otwarcie tylko do P67,a było tego dużo więcej (chociażby cała masa ICH na 775),ale o tym cicho sza-kto nie płaci,ten czas traci :D

 

AMD też miało wtopy np.błąd TLB w Phenom'ach lub felerne chipsety (głównie nForce) oraz "syndrom AM2" i gotujące się procki,ale to akurat była wina producentów mobasów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zaś "gorący" FX ma na chwilę obecną temperaturę 16/28 jajo/cep ,a w linx dochodzi może do 44-46st.

(...)

jaki vcore? 0.5v :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W iddle'u ma niecałego volcisza,a w Linx ok 1.4

Twój sarkazm był tak samo udany,jak Twoja wiedza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W iddle'u ma niecałego volcisza,a w Linx ok 1.4

Twój sarkazm był tak samo udany,jak Twoja wiedza :D

1.4v i 46 stopni, na fx...normalnie rekord świata...mam h110 i na max. rpm. na fxie 6300 dobijało po 30min. prima95 to 55 stopni - na 1.45v, dlatego ciężko mi uwierzyć w 46 stopni na h100 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam 105-kę,a ona ma większą pojemność cieplną niż Twoja 110-też ją chciałem.

Kumpel ma 2 105-ki jedną na i7 6700K i dobrze ponad 60st w stress'ie,a drugą na GTX780Ti i tam ma po 4h gry w mad maxa jakieś 55st (po delikatnym OC).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój zaś "gorący" FX ma na chwilę obecną temperaturę 16/28 jajo/cep ,a w linx dochodzi może do 44-46st.

Nie masz zielonego pojęcia, jak się odczytuje temperatury FX-ów. Do tego, czytając resztę Twoich wypocin bez ładu i składu, to naprawdę idzie się załamać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam 105-kę,a ona ma większą pojemność cieplną niż Twoja 110-też ją chciałem.

Kumpel ma 2 105-ki jedną na i7 6700K i dobrze ponad 60st w stress'ie,a drugą na GTX780Ti i tam ma po 4h gry w mad maxa jakieś 55st (po delikatnym OC).

nie wiem jak to liczysz, ale nawet powierzchnią radiatora h110 jest większe (mimo grubszej chłodnicy w h105)...podajesz nierealne wartości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz zielonego pojęcia, jak się odczytuje temperatury FX-ów. Do tego, czytając resztę Twoich wypocin bez ładu i składu, to naprawdę idzie się załamać...

To masz racje fx błędnie pokazują programy temperaturę, tylko pod obciążeniem jest ok a najlepiej samemu zmierzyć laserowym term. Prawda jest taka że taki fx podciągnięty do 4.5GHz w domowy pc jest w zupełności wystarczający i wydanie na niego do 5stów jest opłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz racje fx błędnie pokazują programy temperaturę, tylko pod obciążeniem jest ok a najlepiej samemu zmierzyć laserowym term. Prawda jest taka że taki fx podciągnięty do 4.5GHz w domowy pc jest w zupełności wystarczający i wydanie na niego do 5stów jest opłacalne.

Ta i płyta za kolejne 3 stówy i chłodzenie za 1 stówę, żeby taki wynik osiągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to intela podkręcicie do kosmosu na mobasie za 2 setki :D

Szkoda że wszyscy podkęcacze inteli jadą na płytach za min. 5 setek lub droższych i takowe również polecają-no ale do intela mobo "tanie" są :E

Owszem,ale do jakiegoś śmietnika biurowego na naGxxx lub celku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 400 stówki trza dać za mobo na z97, ale jeśli chodzi o zestawy do gier, albo w dużej części odo gier a głównie o nich rozmawiamy na tym forum to po prostu w większości gier lepiej sobie radzi i3 od fx'a 8350 a taki nie podkręcony i5 4460 na taniej płycie już jest dużo wydajniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za 2 stówki masz dobrego do OC intela?

Nie mówię tu o H81.

 

A kto pisze o płycie do OC za 200zł ? Piszą ze wystarczy płyta za 160zł pod i5 4460 z boxem i ten zestaw zmasakruje wydajnością tego twojego śmiesznego AMD w grach. Ja na moją płytę wsadze i7 4790, co na to twój FX na płycie za 170zł ? Chyba się zagotował ze wstydu :E

 

PS.: jeśli "szczelasz" sobie selfie w fioletowym pokoju ze szczotka na głowie to nie można brać Cię na poważnie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to intela podkręcicie do kosmosu na mobasie za 2 setki :D

Szkoda że wszyscy podkęcacze inteli jadą na płytach za min. 5 setek lub droższych i takowe również polecają-no ale do intela mobo "tanie" są :E

Owszem,ale do jakiegoś śmietnika biurowego na naGxxx lub celku.

 

 

Za 200 nie, ale za 299 bez problemu Mój link

 

Znajdź mi płytę za 299 do OC FX która pod nim nie siądzie, skoro płyty pokroju Asrocka Extreme 4 potrafią składać się pod tym procesorem :E

 

Co do @ DisconnecT,to faktycznie coś Ci się kiedyś rozłączyło chyba w zwojach i teraz tylko krzyczeć potrafisz.

Co Ty żidek jesteś? "Moja prawda jest mojsza,niż twojsza"?

Zażyj coś na uspokojenie i trochę doświadczenia nabądź-nie tylko w benchmarkach.

Na gimba wielokrotnie za stary jestem,a w życiu przerobiłem kilka tysięcy jednostek i nie takie rzeczy widziałem.

Co do uwalanych dysków,to intel przyznał się otwarcie tylko do P67,a było tego dużo więcej (chociażby cała masa ICH na 775),ale o tym cicho sza-kto nie płaci,ten czas traci :D

Skończ ujadać, bo zrobiłeś z siebie pośmiewisko na pół forum i teraz próbujesz się ratować.

 

Doświadczenia :lol2:

 

Jak na razie to Ty nigdzie nie masz doświadczenia, no ale mówiłem już wcześniej braki wiedzy trzeba przykrywać inwektywami, nie jesteś pierwszym.

Przerobiłeś w swoich marzeniach, nie kompromituj się bardziej, bo tysiąc to Ty widziałeś ale wstawek na demotywatorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto pisze o płycie do OC za 200zł ? Piszą ze wystarczy płyta za 160zł pod i5 4460 z boxem i ten zestaw zmasakruje wydajnością tego twojego śmiesznego AMD w grach. Ja na moją płytę wsadze i7 4790, co na to twój FX na płycie za 170zł ? Chyba się zagotował ze wstydu :E

 

PS.: jeśli "szczelasz" sobie selfie w fioletowym pokoju ze szczotka na głowie to nie można brać Cię na poważnie :lol2:

Ciebie tez nikt poważnie nie traktuje to gdzie to i7 najpierw trzeba na to zarobić, sam masz dziadowski cpu którego nawet za darmo bym nie chciał to już w moim tele Z2 jest lepszy. Sprzeczacie się o takie bzdety jak typowi fan boje każdy broni swego, co do płyt do oc pod intela też trzeba wydać minimum 3tówki a coś fajnego to koło 5 tak więc te argumenty są wzięte z dupy. Każdy ma to co lubi i na co go stać ja za swojego cpu dałem 400zł i jak za taką cenę sprawuje się świetnie na płytce od msi, zmienię na intela jak ceny będą normalne i taki i5 będzie można kupić za 5stów nowy a tak to do netu i pracy ten fx wystarczy pewno jeszcze dobrych z 5lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciebie tez nikt poważnie nie traktuje to gdzie to i7 najpierw trzeba na to zarobić, sam masz dziadowski cpu którego nawet za darmo bym nie chciał to już w moim tele Z2 jest lepszy. Sprzeczacie się o takie bzdety jak typowi fan boje każdy broni swego, co do płyt do oc pod intela też trzeba wydać minimum 3tówki a coś fajnego to koło 5 tak więc te argumenty są wzięte z dupy. Każdy ma to co lubi i na co go stać ja za swojego cpu dałem 400zł i jak za taką cenę sprawuje się świetnie na płytce od msi, zmienię na intela jak ceny będą normalne i taki i5 będzie można kupić za 5stów nowy a tak to do netu i pracy ten fx wystarczy pewno jeszcze dobrych z 5lat.

 

Ach kolejny jegomość którego nie wpuszczają do Media Markt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź gościu "ić stont".

Zaraz zaczniesz może twierdzić że Twój Pentium jest lepszy niż FX-y i w ogóle że Twój confiq niszczy każdy system AMD.

Przyda Ci się dłuższy odpoczynek od trollowania.

Co do zdjęcia z ręki,bo o nim mowa-robiłem go tak dawno,że jeszcze nie znano debilnego terminu "selfie".

Zjawi się takihomo ledwosapiens i świruje.

Jak nie wiesz co mówić,to mów niewyraźnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, poza bezsensownym ujadaniem rozżalonego fanboya AMD nie masz NIC do dodania. Core i5-4460 z tanią płytą wystarczy, żeby rozłożyć na łopaki w domowych zastosowaniach każdy zestaw AMD, nawet Centuriona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź gościu "ić stont".

Zaraz zaczniesz może twierdzić że Twój Pentium jest lepszy niż FX-y i w ogóle że Twój confiq niszczy każdy system AMD.

Przyda Ci się dłuższy odpoczynek od trollowania.

Co do zdjęcia z ręki,bo o nim mowa-robiłem go tak dawno,że jeszcze nie znano debilnego terminu "selfie".

Zjawi się takihomo ledwosapiens i świruje.

Jak nie wiesz co mówić,to mów niewyraźnie.

To chyba rozwieje wszelkie wątpliwości

Żadne oc na Intelu nie jest wymagane aby przegonić dość mocno wykręconego FX'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta i/lub zasilacz są za słabe do tej konfiguracji.

Dajcie sobie spokój z hejtem , ocenianiem zestawu i dywagowaniem co jest lepsze a co gorsze. Nie to jest tematem tego wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za 2 stówki masz dobrego do OC intela?

Nie mówię tu o H81.

Masz tanie pod AMD do oc FX'ów? Wątpię. Miałem Evo (bodaj M5A97 Rev 2 czy Rev +)? od Asusa - płyta za 500...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tanie pod AMD do oc FX'ów? Wątpię. Miałem Evo (bodaj M5A97 Rev 2 czy Rev +)? od Asusa - płyta za 500...

Asus M5A97 R2.0 płyta za 300pln,500 nie trzeba wydawać. FX 8320 podkręcony do 4.5Ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...