Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pavel54

Pytanie o program do mierzenia...

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o program lub cos w necie co zmierzyłoby pobór mocy. Chodzi o takie cos gdzie wpisuje jaki mam config a to pokazuje ile to W bierze grafa, proc itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chyba mam za słaby zasilacz :E

 

ale komp jakos działa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyniki z tych kalkulatorow trzeba czytac z duzym ;)

 

jak chcesz profesjonalne wyniki to miernik w lape, a w druga lape specyfikacje producentow danego sprzetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • No cena faktycznie lekko zamraża. Naprawdę nie ma routerów do domu za 500-600 pln ? To z jakich urządzeń korzystają ludzie? Tacy niewymagający userzy.
    • Obawiam się, że niestety źle zakładasz w tym konkretnym przypadku. Jak komuś przyznaję rację w związku z silnymi argumentami w jakiejś dyskusji, wyraźnie to zaznaczam. Zakładanie, że ma się racje, bo tak się napisało, zostawmy na słowne przepychanki ludziom, którzy nie potrafią rozmawiać. W telegraficznym skrócie: nie przekonuje mnie Twoje podejście, że jasne słuchawki to wprost dla ludzi z ubytkiem słuchu albo w podeszłym wieku. Nie masz po co się dowoływać do swoich recenzji, bo ja ich nie czytam. Piszę jedynie w kontekście tego forum, gdzie po raz trzeci w przeciągu kilkunastu miesięcy preferencje dla jasnych słuchawek sprowadzasz do problemów ze słuchem. Nie, zamiłowanie do hojnej góry nie jest wyznacznikiem ubytku słuchu. Może być, nie musi, więc takiego uogólniania mi nie wyperswadujesz. Wystarczy jedna osoba z dobrym słuchem i lubująca się w jasnym brzmieniu, aby takie kwitowanie "jasne brzmienie równa się ubytki słuchu" obalić. Prosty dowód przez negację. Wygoda (w kontekście indywidualnym) jest subiektywna. To akurat da się potwierdzić w pracach naukowych. Subiektywnie można stwierdzić, że X jest dla kogoś wygodniejsze od Y, tak samo ja to, że białe bardziej się komuś podoba od czarnego. Jedno i drugie jest subiektywne. Żeby mówić o obiektywiźmie, trzeba mieć fakty i stronić od opinii. Obiektywnym jest stwierdzenie, że większość ludzi uważa jakieś słuchawki za wygodne, co nie znaczy, że czyjeś subiektywne doznania pokryją się w ów większością.
    • Linie kolejowe nie powinny mieć nic wspólnego z CPK poza łącznikiem. Baranów wcale nie jest złą lokalizacją bo ułatwi dojazd do/z Łodzi.
    • masz oba takie ekrany (teraz już chyba C4 jak dobrze pamietam) i używasz na przemian? pytam, bo rozważam podobne kombo tylko się zastanawiam czy to nie przesada? co u ciebie stoi za decyzją posiadania obu?
    • Czyli medycyna i fizyka są nieeleganckie, dobrze wiedzieć. Nie, bo od tego jest lekarz. Powie też przy okazji które częstotliwości cierpią najbardziej w pierwszej kolejności zarówno od czynników zewnętrznych, jak i pod wpływem procesu starzenia się. W swoim poście nie napisałem nic, co byłoby ujmą dla czyichś preferencji. Choć często preferencje wynikają właśnie z tego, kto ile słyszy danych częstotliwości. A co też zaznaczyłem w swojej recenzji. Przy okazji, zakładam że niechcący, przyznałeś mi rację. Nie sądzę. Po prostu rozpisałeś się bardzo obszernie na prosty i oczywisty temat. Różnica między jednym a drugim polega na tym, że anatomię można określić i może być to wartość wymierna, jak np. kąt nachylenia uszu czy rozstaw głowy i co za tym idzie zmierzyć siłę docisku danych słuchawek przy określonym rozstawie. Subiektywne może być natomiast czy komuś podoba się kolor czarny tychże słuchawek, czy może czerwony. Potencjalnie. Choć przypomina mi się też takie dosyć brzydkie powiedzenie o muchach.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...