Skocz do zawartości
=-Mav-=

SSD - wątek zbiorczy. Przeczytaj zanim założysz nowy temat!

Rekomendowane odpowiedzi

Od 840 evo zaczęła się cała afera z z tlc, a nie ma go na liście niepolecanych bo już nie ma go w sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli szukając teraz SSD na magazyn jako zastępca HDD, to najlepiej zainteresować się crucialem mx200 500GB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli szukając teraz SSD na magazyn jako zastępca HDD, to najlepiej zainteresować się crucialem mx200 500GB ?

Ja bym się zastanowił nad SP550 480- widze na ceneo, że można go kupić za 469 z darmową wysyłką w NEO24. Cena mega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wątpliwości że MX200 to bardzo udana konstrukcja, ale jeżeli chcesz tego używać do plików typowo dyskowych, to nawet możesz nabyć BX100, chyba że masz parcie na maksymalną wydajność to bierz MX200.

 

Ja bym się zastanowił nad SP550 480- widze na ceneo, że można go kupić za 469 z darmową wysyłką w NEO24. Cena mega.

 

Patrząc na speedmap po roku używania, to żadna rewelacja do tego to szrot na TLC.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wątpliwości że MX200 to bardzo udana konstrukcja, ale jeżeli chcesz tego używać do plików typowo dyskowych, to nawet możesz nabyć BX100, chyba że masz parcie na maksymalną wydajność to bierz MX200.

 

 

Spoko... ale bx100 jest o 50 zł droższy :lol2:

 

Poczekam chyba jeszcze z niecały miesiąc aby spadek dolara wpłynął na cenę dysków i wtedy kupię. Myślałem nad MX200 lub evo, ale widzę, że mx200 tańszy + MLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha :E

 

No to bez wątpienia brał bym MX200, zresztą za miesiąc właśnie będę pakować do kompa MX200 250GB na system, a obecny OCZ 128 poleci do lapka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój link

 

Ostatnio Plextor M6V potaniał i to mocno bo aż o 40 złotych do ceny 189zł.

Rozumiem obniżkę o 10-15 złotych ale o 40?

Może coś w nim zmienili jak swego czasu Kingston w swoim V300, bo jeśli nie to naprawdę doskonała cena za ten SSD.

Chociaż i Plextor z modelem M7V poszedł w TLC także może i w tym M6V zmienili komponenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie mogę patrzeć na te wynalazki z TLC, albo prawdziwe z wydajnością czasami na poziomie HDD, albo żyłowane z mega cyferkami :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój link

 

Ostatnio Plextor M6V potaniał i to mocno bo aż o 40 złotych do ceny 189zł. Rozumiem obniżkę o 10-15 złotych ale o 40?

Możliwe że chcą się pozbyć zapasów zanim wejdą nowsze i "lepsze" m7v. W każdym razie różnica między dyskami budżetowymi typu ten m6v a wyraźnie lepszymi typu mx200 jest obecnie na tyle niewielka, że warto dopłacić te kilka dyszek do mx-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie. Koledze pod magazyn radzicie MX200, a powiedzcie co w moim przypadku. Rozglądałem się za dyskiem tylko pod system (i kilka niezbędnych pierdółek), na magazyn mam Toshibę 2TB. I teraz się zastanawiam, bo w pierwszym poście z polecanych dysków miałem zamiar wybrać coś właśnie pomiędzy Crucial'em a GoodRam'em Iridium Pro. Który byście doradzali ? Szukałem czegoś ze 120 GB pojemności, no ale chyba jednak się zdecyduję na 250, bo MXa nie widzę mniejszego a w innych przypadkach prędkość większej jednostki jest jednak lepsza. I czemu Intel tutaj nie jest polecany ? Na innym forum czytałem, że te dyski są naprawdę niezłe, tutaj są niepolecane... Przyznam, że swojego czasu już miałem brać jednego z serii 535. Budżet to około 350zł, zależy mi żeby to ze dwa, trzy lata wytrzymało bezproblemowo. Z tego co widzę, to GoodRam nie obsługuje funkcji TRIM (chyba, że źle widzę), czy to duża przeszkoda ? Niestety jestem zielony w temacie SSD, więc jak możecie to pomóżcie : )

Edytowane przez Cumulus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie. Koledze pod magazyn radzicie MX200, a powiedzcie co w moim przypadku. Rozglądałem się za dyskiem tylko pod system (i kilka niezbędnych pierdółek), na magazyn mam Toshibę 2TB. I teraz się zastanawiam, bo w pierwszym poście z polecanych dysków miałem zamiar wybrać coś właśnie pomiędzy Crucial'em a GoodRam'em Iridium Pro. Który byście doradzali ? Szukałem czegoś ze 120 GB pojemności, no ale chyba jednak się zdecyduję na 250, bo MXa nie widzę mniejszego a w innych przypadkach prędkość większej jednostki jest jednak lepsza. I czemu Intel tutaj nie jest polecany ? Na innym forum czytałem, że te dyski są naprawdę niezłe, tutaj są niepolecane... Przyznam, że swojego czasu już miałem brać jednego z serii 535. Budżet to około 350zł, zależy mi żeby to ze dwa, trzy lata wytrzymało bezproblemowo. Z tego co widzę, to GoodRam nie obsługuje funkcji TRIM (chyba, że źle widzę), czy to duża przeszkoda ? Niestety jestem zielony w temacie SSD, więc jak możecie to pomóżcie : )

Wszystkie SSD obsługują trim. Intel nie jest polecany bo poszedł jak leming za resztą i wydał SSD pod 15nm TLC.

 

Chcecie sobie poczytać dlaczego TLC + niski proces = kłopoty ?

 

techspot.com/article/997-samsung-ssd-read-performance-degradation/

 

Crucial MX200 oraz Iridium PRO to bardzo dobre SSD.

Pierwszy jest trochę szybszy ale ma 16nm MLC zaś drugi ma 19nm MLC (więcej = lepiej) i 5 lat gwarancji. Wybór należy do ciebie.

 

Generalnie nigdy nie kupuj SSD ,który jest na NAND TLC nawet jak cena wydaje się atrakcyjna.

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie. Koledze pod magazyn radzicie MX200, a powiedzcie co w moim przypadku. Rozglądałem się za dyskiem tylko pod system (i kilka niezbędnych pierdółek), na magazyn mam Toshibę 2TB. I teraz się zastanawiam, bo w pierwszym poście z polecanych dysków miałem zamiar wybrać coś właśnie pomiędzy Crucial'em a GoodRam'em Iridium Pro. Który byście doradzali ? Szukałem czegoś ze 120 GB pojemności, no ale chyba jednak się zdecyduję na 250, bo MXa nie widzę mniejszego a w innych przypadkach prędkość większej jednostki jest jednak lepsza. I czemu Intel tutaj nie jest polecany ? Na innym forum czytałem, że te dyski są naprawdę niezłe, tutaj są niepolecane... Przyznam, że swojego czasu już miałem brać jednego z serii 535. Budżet to około 350zł, zależy mi żeby to ze dwa, trzy lata wytrzymało bezproblemowo. Z tego co widzę, to GoodRam nie obsługuje funkcji TRIM (chyba, że źle widzę), czy to duża przeszkoda ? Niestety jestem zielony w temacie SSD, więc jak możecie to pomóżcie : )

 

Goodram Irirdium PRO, obsluguje TRIMa, wiem bo mam. Tez miałem brac cruciala mx200, a skonczycło sie na goodram iridium pro 240gb.

 

O kontrolerze PHISON S10

http://www.tomshardware.com/reviews/toshiba-tlc-mlc-micron-mlc-phison-s10,4190.html - artykul potwierdza ze TLC sa sporo gorsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cumulus Wszystkie dyski ssd od bardzo dawna obsługują trim. Intel trafił na czarną listę bo wydawał dyski albo na stosunkowo kiepskim kontrolerze sandforce, a teraz dorzucił jeszcze dyski na tlc, dlatego należy ich unikać. Obecnie ogólnie nie warto kupować dysków mniejszych niż 240-256 gb, bo ich stosunek ceny do pojemności (ceny za gigabajt) jest kiepski. Dyski dwa razy pojemniejsze są niewiele droższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję :) Jednak zdecyduję się na polski produkt, chociaż Cruciala mam zakupiony RAM. Pewnie różnicy w prędkości pomiędzy MX200 a Iridium Pro nie odczułbym przy codziennym użytkowaniu, więc wygrywa ładniejszy wygląd i 5 lat gwarancji :P Jeszcze raz dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie za to nadal męczy MX200 250GB vs Iridium Pro 240GB, nie mam pojęcia co lepsze w codziennym użytku, goodram raczy wysokimi prędkościami w 4K, za to crucial w rzeczywistych zastosowaniach wydaje się sprawniejszy, nie mniej jednak googram to dobra kontrukcja oparta o kości MLC Toshiby 19nm, także dylemat, choć bardziej się skłaniam ku MX200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie ciekawi, kolega wyżej napisał, że MX200 jest minimalnie wydajniejszy a na pierwszej stronie gdzie są zrzuty z ASSSD widać, że to jednak GoodRam ma lepsze parametry : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są tylko wyniki benchmarka, puste cyferki, liczy się zastosowanie praktyczne, a tam MX200 prawie zawsze nad goodramem, w Iridium męczy mnie tylko wysoka wartość 4k.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba dysku dobre i warte swojej ceny.

Ktoś tu pisał, że mx200 lepiej się spiszę przy większym codziennym obciążeniu (do pracy), a iridium pro lepsze do codziennego uzytku (w domu czy małej firmie)

 

Oczywiście na korzyść Iridium Pro przemawia 5lat gwarancji i jest tańszy o jakieś 20-30zł :)

 

 

P.S. Na te cyferki z benchmarka to nie ma co aż tak patrzeć, bo pojedyncze sztuki będą się różnić nawet od siebie wydajnością, ale to nieznacznie.

Edytowane przez Tomasz4688

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi się nie podoba w iridium to zaniżona pojemność, mogli już dać te minimum 250gb, za to wysoka sprawność 4k i gwarancja to spore plusy. W sumie kierowałbym się chyba ceną jednego względem drugiego, oba dyski są bardzo dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi się nie podoba w iridium to zaniżona pojemność, mogli już dać te minimum 250gb, za to wysoka sprawność 4k i gwarancja to spore plusy. W sumie kierowałbym się chyba ceną jednego względem drugiego, oba dyski są bardzo dobre.

 

Kolego a mógłbyś podać jakiegoś linka, żebym sobie mógł poczytać który parametr do czego nawiązuje ? O co chodzi z tym 4k ? Bo ja to kojarzę tylko z rozdzielczością :P Niestety jestem zielony w temacie SSD a chętnie bym się dokształcił :)

Edytowane przez Cumulus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj zaczął padać Crucial BX100 250GB, którego pół roku temu aplikowałem do laptopa osoby z rodziny, Relocated event sector count, system wisi na bootloaderze, mam zamiar zrobić kopię posektorową po naprawie systemu i spróbować wyzerować dziada, jak nic nie da to ślę na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto brać Sandisk Plus 240GB za 280zł czy jednak dopłacić do BX100?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DisconnecT

Ile nand writes jest w smarcie?

 

2.5 TB, także malutko, po naprawie system ruszył na razie laptop działa jak burza i nic mu nie dolega, jutro klonik na stacjonarny i zrobię zerowanie może zniknie warning.

 

Tym czasem nie zniechęcam się i na 99 % MX200 250GB trafi do PC zastępując obecnego OCZ 128 który poleci do innego laptopa.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, znajomy potrzebuje dysku na którym będzie system + wideo które akurat będzie obrabiał np. w gopro studio (sam kupiłem ostatnio samsunga 850evo i trochę się podjarał jak fajnie programik u mnie śmiga), dysk będzie kupowany w niemczech, jest na przykład w tym sklepie jeszcze godnego uwagi poza BX100 za 70E czy tym EVO (który z resztą podrożał o jakieś 5 Euro)? Wersja oczywiście ~250GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...