Skocz do zawartości
DzejC

Red Dead Redemption 2

Rekomendowane odpowiedzi

Siedzę nad tym ponad 2h i powiem szczerze, że szału nie ma. Trochę mi się udało to zniwelować wyostrzeniem ustawionym na jakieś 60% paska (czyli dość sporo), ale nie jest to duża poprawa. Więcej daje rozdziałka puszczona na 1.5x, ale za dużo to bierze fpsów. Słabo ta gra wygląda w normalnym 1080p niestety. Cały ten blur jest chyba od taa, ale bez tego gra wygląda jeszcze gorzej. No, ale nie gram w gierki dla grafiki, więc jadymy z tematem:szczerbaty:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Kelam napisał:

Siedzę nad tym ponad 2h i powiem szczerze, że szału nie ma. Trochę mi się udało to zniwelować wyostrzeniem ustawionym na jakieś 60% paska (czyli dość sporo), ale nie jest to duża poprawa. Więcej daje rozdziałka puszczona na 1.5x, ale za dużo to bierze fpsów. Słabo ta gra wygląda w normalnym 1080p niestety. Cały ten blur jest chyba od taa, ale bez tego gra wygląda jeszcze gorzej. No, ale nie gram w gierki dla grafiki, więc jadymy z tematem:szczerbaty:.

no wlasnie tez chcialem puscic sobie rozdzialje na 1.5 bo gram w 1080p ale...po restarcie gry nie zapisuje tego ustawienia i skalowanie sie wylacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Kelam napisał:

Siedzę nad tym ponad 2h i powiem szczerze, że szału nie ma. Trochę mi się udało to zniwelować wyostrzeniem ustawionym na jakieś 60% paska (czyli dość sporo), ale nie jest to duża poprawa. Więcej daje rozdziałka puszczona na 1.5x, ale za dużo to bierze fpsów. Słabo ta gra wygląda w normalnym 1080p niestety. Cały ten blur jest chyba od taa, ale bez tego gra wygląda jeszcze gorzej. No, ale nie gram w gierki dla grafiki, więc jadymy z tematem:szczerbaty:.

Ja gram w 1440p i tez nie jest idealnie dlatego mam skalowanie do 4k ustawione i wtedy obraz jest ostry jak zyleta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Eltik napisał:

no wlasnie tez chcialem puscic sobie rozdzialje na 1.5 bo gram w 1080p ale...po restarcie gry nie zapisuje tego ustawienia i skalowanie sie wylacza

Teraz sprawdziłem i u mnie to samo. Z 1.5 na def się przestawia i taa z medium na high. 

e:

W sumie dobrze nawet, że te taa się na high przestawia. Mam ustawienia z hardware unboxed i tam bazowo taa med polecają. Tymczasem teraz sprawdziłem high i na moje mniejsze mydło jest na high właśnie. Reszta ustawień identyczna z wyostrzeniem włącznie. Normalne fhd bez kombinowania.

taa high

it6RenJ.jpg

taa med

6XjSAtP.jpg

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra poczytałem i niby taa high robi większe mydło. Powtórzyłem dla pewności, ale nadal wychodzi u mnie, że taa high to mniejsze mydło jak med:hmm:.

 

taa high:

NbWvy5X.jpg

med:

Y8tRyln.jpg

 

high:

g6NmomW.jpg\

med:

KQOHe4C.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Kelam napisał:

Dobra poczytałem i niby taa high robi większe mydło. Powtórzyłem dla pewności, ale nadal wychodzi u mnie, że taa high to mniejsze mydło jak med:hmm:.

 

 

  Pokaż ukrytą zawartość

 

taa high:

NbWvy5X.jpg

med:

Y8tRyln.jpg

 

high:

g6NmomW.jpg\

med:

KQOHe4C.jpg

 

 

Oni nie robili testu w 1080p ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Póki co pass. Nie jestem fanatykiem grafiki, ale bez przesady. Nędza na natywnej 1080p. Mydło i włosy wyglądające w ruchu jak w gierce z ery ps3 na low. Dopiero na 1.5x wygląda to sensownie - dużo ostrzej, czyściej, a mydło minimalne, prawie niewidoczne, ale fps leci na pysk. Na tej początkowej pustyni w online ze 110 średnio na 65. Czyli w mieście byłby dramat. Mus widzę lepsze gpu. W przyszłym roku ogram jednak, bo chcę te 80+ fps :p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci w tej grze 80+ FPS to nie wiem :hmm:;)

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, maras2574 napisał:

Po co Ci w tej grze 80+ FPS to nie wiem :hmm:;)

Po to zeby bylo plynniej :E  Ja nie potrafie grac w 60fps nawet w tak wolna gre.

Ddoskonale kolege rozumiem.

W wielu grach mam wiekszy sens na mysze i samo obracanie kamery na niskich fps razi mnie w oczy.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maras2574Nie wiem czego tu nie rozumieć. Jest płynniej i jest lepszy feeling. Sprawdzałem okolice 60-80-100-120 fps. I jak to zwykle bywa przy 100 znacznie przyjemniej się obraca postacią i celuje niż przy 60. Ale już od 80+ da się odczuć różnicę. Gra fabularnie jest zacna, więc chcę ją ograć na tip-top. Nie na ultra grafice, ale chciałbym bez tego mydła + solidne fps. Radek 6600xt nie daje rady przy resolution scale 1.5x . Ogram więc po zmianie gpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Phoenixsuple napisał:

nawet w tak wolna gre.

No właśnie, gra jest wolna. Mówisz że nie potrafisz grać w 60fps, a są tacy co im nie przeszkadza 30fps, czego ja z kolei zrozumieć nie mogę ;) RDR2 ograłem w 60fps i było git, do tego na padzie ;)

30 minut temu, Kelam napisał:

Nie wiem czego tu nie rozumieć. Jest płynniej i jest lepszy feeling. Sprawdzałem okolice 60-80-100-120 fps. I jak to zwykle bywa przy 100 znacznie przyjemniej się obraca postacią i celuje niż przy 60. Ale już od 80+ da się odczuć różnicę. Gra fabularnie jest zacna, więc chcę ją ograć na tip-top.

Co kto lubi i na ile sprzęt pozwala ;)

Tak, gra fabularnie i w ogóle jest przekozacka, pod każdym względem :) Jak zaczynałem, nie mogłem się oderwać ;) 

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a niektorzy twierdza ze podbijanie skalowania rozdzielczosci na 1080p nic nie daje ze tylko karte zyluje a jednak jest ktos poza mna kto tez uwaza ze wlasnie jest poprawa jakosci obrazu

Kelam , Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, maras2574 napisał:

do tego na padzie ;)

 

Ot cala roznica ;) Juz kiedys pisalem w innym watku gra na padzie w 60fps to co innego niz na myszcze i na padzie na konsoli nie mialem z tym problemu, na myszce musze miec te 90fps do tej samej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Phoenixsuple napisał:

gra na padzie w 60fps to co innego niz na myszcze

Tak mi po prostu wygodnie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Eltik napisał:

a niektorzy twierdza ze podbijanie skalowania rozdzielczosci na 1080p nic nie daje ze tylko karte zyluje a jednak jest ktos poza mna kto tez uwaza ze wlasnie jest poprawa jakosci obrazu

 

Siedziałem na tej początkowej pustyni online ze 3h i testowałem:szczerbaty:. 1.5x bardzo poprawia mydło, ale też ogólnie wygląd wszystkiego z włosami włącznie. Tylko masakruje to fpsy +- jak msaa na x4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kelam napisał:

W przyszłym roku ogram jednak, bo chcę te 80+ fps :p.

Miałbyś tyle spokojnie na rozsądnych detalach gdyby śmierdzące lenie ze Rockstara dodali łaskawie AMD FSR - tylko to może poratować wydajność przy budżetowej karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, caleb59 napisał:

Miałbyś tyle spokojnie na rozsądnych detalach gdyby śmierdzące lenie ze Rockstara dodali łaskawie AMD FSR - tylko to może poratować wydajność przy budżetowej karcie.

Jemu zalezy na jakosci i podnosi rozdzialke,  a ty mu polecasz smierdzace FSR, ktore wyglada jak kupsztal ?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko oczekiwać jakości po RX 6600 XT, nie sądzisz? AMD FSR to jedyne co mogłoby skutecznie zwiększyć fps ale jak wiadomo kosztem ostrości obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, caleb59 napisał:

Ciężko oczekiwać jakości po RX 6600 XT, nie sądzisz?

Jesli ktos wrzuca wyzsze rozdzialki do karty nie stworzonej do tego to wiadomo, ze gpu bedzie za slabe ale do 1080 na tej karcie nie potrzeba zadnego FSR ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie zdjąć kilka detali oczko niżej i można grać w natywnej bez FSR/DLSS(w przypadku podobnej wydajnościowo karty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do natywnego fhd z zapasem 6600xt styka. Tylko chodzi o to, żeby zniwelować te mydło od faa, to trzeba nie dośč że sporo podostrzyć obraz, to jeszcze niestety puścić grę w wyższej rozdziałce. Na mnożniku 1.5 wygląda to już dużo lepiej jak na 1080p. Minimalne mydełko w tle zostaje - ale do pominięcia. Tylko 6600xt tego nie wyrobi mocowo. Tutaj trzeba przynajmniej mocy na poziomie 6800, a może nawet 6800xt. I tak mam zamiar wymienić gpu na coś z nowej gen, więc jak już kupię, to wtedy ogram rdr2 jak należy - na odpowiednim skalowaniu no i solidnych fpsach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kelam napisał:

Do natywnego fhd z zapasem 6600xt styka. Tylko chodzi o to, żeby zniwelować te mydło od faa, to trzeba nie dośč że sporo podostrzyć obraz, to jeszcze niestety puścić grę w wyższej rozdziałce. Na mnożniku 1.5 wygląda to już dużo lepiej jak na 1080p. Minimalne mydełko w tle zostaje - ale do pominięcia. Tylko 6600xt tego nie wyrobi mocowo. Tutaj trzeba przynajmniej mocy na poziomie 6800, a może nawet 6800xt. I tak mam zamiar wymienić gpu na coś z nowej gen, więc jak już kupię, to wtedy ogram rdr2 jak należy - na odpowiednim skalowaniu no i solidnych fpsach.

Nie przesadzaj, na ustawieniach od HU gralem w to na 5600Xt w 1440p ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak było wczoraj pisałem. Ze średnich 110 fps spadło mi na 65. A to tylko początkowa pustynia* w online. Zakładam, że w miastach byloby gorzej. A ja chciałbym w tych jednak +80 grać.

e: *preria

Edytowane przez Kelam
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...