Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kojiko

Dokupienie Ramu 8-16

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam:

- GTX 1070,

- i5 4670k z chłdozeniem fortis 3,

- 8 GB ram : Kingston HyperX DDR3-1600 Mhz Dual Chanel Kit Non-ECC CL9 Grey XMP KHX1600C9D3X2K2/8Gx,

- mobo msi z87 g43.

 

Czy opłaca się dokładać ramu? do 16Gb (chodzi o wydajność w grach, np. watch dogs 2 (czy będzie wyraźny skok z 5-10 fps więcej?) )

 

Jeżeli tak poproszę o namiar na jakieś kości, które będą kompatybilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne ze sie opłaca,ja ostatnio dokupiłem 8gb i w battlefiel 1 mam miedzy 10/15 fps wiecej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne ze sie opłaca,ja ostatnio dokupiłem 8gb i w battlefiel 1 mam miedzy 10/15 fps wiecej :D

 

Jaki ram by się nadał do mojej budy? Zaznaczam, że nie może być wyższy niż obecny bo nie wejdzie

To by się nadało ? :

https://proline.pl/?p=GY1600D364L9S%2F8GDC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup takie same kości jak masz.

Nie można nigdzie trafić na te, które mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię podsumowanie, może ktoś skorzysta. Ostatecznie zakupiłem 2x8Gb 2400 Mhz oraz dodatkowo ssd.

 

Skok wydajności w testowanych grach:

- B1 trzyma teraz stałe 60 fps bez spadków na ultra,

- watch dogs 2 (ogromny skok wydajności), trzyma 60 FPS na ultra, bardzo wysokich. Wcześniej na bardzo wysokich się dławił.

 

Mała wskazówka, porada przy zmianie ramu na szybszy mogą wzrosnąć temp CPU.

 

Gdyby ktoś miał pytania proszę zadawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem napisać, żebyś kupił szybszy ram 2400MHz można tanio dostać na ta platformę. Szybszy ram podniesie FPS. Wiecej ramu ustabilizuje FPS.

 

Przy aktualnych cenach można próbować wyszarpać na allegro 16GB DDR3 2133-2400mhz za 300-400zl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto a nawet trzeba dokupić. Mi przed chwilą scrashowało W3 bo przełączyłem na ultra co zwiększyło zapotrzebowanie. Miałem do tego jeszcze włączone chrome i w sumie zajęło 7.5 gb co spowodowało crash i natchnęło mnie do napisania tutaj. Janusz z allegro już dwa tygodnie mi wysyła ramy... na początku zapomniałem, musiałem dzwonić, później się okazało że wysłał pod zły adres i kurier miał zwrócić :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, miałeś włączone chrome i się dziwisz, że Ci wciągło cały RAM? Najnowsze chromium przy 45 kartach (różnych) pobiera średnio o 30% więcej pamięci RAM od Firefoxa. Inną z kolei już sprawą jest to, że jeśli chodzi o szybkość to przy wielu kartach, najnowsze chromium rozjeżdża firefoxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to co? Życie jest zbyt krótkie żeby używać Firefoxa. Sam w3 pobierał 4 GB, system z 1.5 i chrome ze 3. 8 GB jest za mało chyba że poza graniem nic więcej nie będziesz robił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam od siebie, że w mojej konfiguracji:

i5 4670k @ 4,4 Ghz

Palit 1070 GTX

 

To ramy 2x4 gb 1600 Mhz były jak się okazało wąskim gardłem. Więc jeżeli ktoś by się kiedykolwiek zastanawiał to warto wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że będzie różnica między 1600 a 2133 albo 2400 w ddr3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jaką widzicie różnice między tymi mhz w fps oraz w stabilności chodzi mi o nagłe chwilowe spadki fps i od czego te spadki zależą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...