Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Odebrałem wczoraj Red Devila 5700 XT, jest to możliwe żeby nawet przy otwieraniu folderu czy instalowaniu jakiejś aplikacji piszczą mi cewki ? Jak odpalam Forze to piszczą strasznie :kwasny: Miałem poprzednio RTXa 2070 i nie było takiego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdej karcie mogą piszczeć cewki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś problem ze znikaniem obrazu przy włączonym freesync w trybie pełnoekranowym?

Przy niepełnym oknie obraz wraca lub gdy wyłączony jest freesync.

Narazie sytuacja objawia się w FH4.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam które modele kupujecie i nie widzę XFX. Ja kupiłem ten model Mój link za 1850zł i wydaje mi się, że to jedna z najlepszych ofert na 5700XT (w dodatku ultra). Chłodzenie jest naprawdę dobre - właśnie testuję podkręcanie i nie dobiłem jeszcze do 75 stopni mimo skręconych lekko wiatraków (max 75% im dałem). Podkręcony 1060 Asusa w tych samych warunkach łapał lekko 85 stopni na max wykręconych wiatrakach.

 

Cena 1850zł w porównaniu do jakiegoś sensownego 2070s jest bardzo dobra - za RTXs trzeba te 2400zł dać...

 

Oczywiście nówka sztuka, zaplombowana - żaden zwrot

 

Podobno ten model Mój link to już jest niezła kupa jeśli chodzi o chłodzenie, więc lepiej się nie pomylić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyp wczesnych testów na necie RX 5500 na podstawie wersji OEM, a tu się okaże ze trafili wszyscy kulą w płot.

Możliwe że desktopy dostaną tylko 5500XT z nieco wyższymi zegarami i z 24CU (1536) a nie 22CU (1408) jak ma OEM, jeżeli to prawda to wersja na blaszaki pewno będzie z 10% szybsza od OEM.. no może troszkę więcej.

Nie, niemożliwe. Info VideoCardz jest z tyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś problem ze znikaniem obrazu przy włączonym freesync w trybie pełnoekranowym?

Przy niepełnym oknie obraz wraca lub gdy wyłączony jest freesync.

Narazie sytuacja objawia się w FH4.

Ile masz FPS w rozdzielczości 1440p z wszystkim na ultra/ekstremalne MSAA X8 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pieprzony freesync NIE DZIALA. Jak to dokladnie powinno byc skonfigurowane. MSI Gaming X jest bardzo fajna pod katem temp i glosnosci. Dzis mi przyszla. Jest ciezka jak cholera i ma grybe radiatory, backplate z termopadami itp. Solidna

 

Mam monitor MSI Optix MAG241C i wszytskie opcje freesync aktywne a i tak to gowno nie dziala. Sterowniki z dzisiaj 19.12.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie działa jak działa.

Ustaw głębię kolorów w Wattmanie na 8bpc i zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ze mam na 8 bpc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie działa jak działa.

Ustaw głębię kolorów w Wattmanie na 8bpc i zadziała.

xD Fajne wymogi ma ten Freesync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam 8 bpc i nie dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety lepiej kupić 2070S i spać spokojnie :lol2:

 

Zainstalowałem najnowsze stery i póki co freesync działa w DX12 (sprawdzałem SOTR i Fortnite). Moje ustawienia:

- w panelu: VSYNC: Wyłączone, jeśli nie włączy aplikacja

- w grze: VSYNC: Włączony

- monitor: Freesync extended 40-60fps (przy 42 już się tnie :E )

 

I sprawa do przetestowania czyli nie włączamy programów monitorujących pracę karty. Lepiej jest też zejść trochę z ustawień graficznych bo w SOTR widziałem przycinki nawet przy 55fps a po zmianie presetu na high jest ok.

 

Battlefield 1,5 tylko i wyłącznie DX11 bo na DX12 nie da się grać :D

CS:Go: vsync off, mam około 140fps i gra się dobrze.

Edytowane przez mick.alderr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie działa jak działa.

Ustaw głębię kolorów w Wattmanie na 8bpc i zadziała.

No weź :E, że trzeba z jakością kolorów zjeżdżać u AMD aby zadziałał freesync. Dalej mają skopane stery dla swojego "dziecka" freesync. Narzekaliśmy na nvidię, a jednak już oni to znacznie lepiej ogarnęli z swoim g-sync compatible niż AMD gdzie to od wejścia i od premiery u nich powinno działać tip top :E.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mialem RX 570 kiedys i w bf freesync dziala a tu rwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD zarówno w CPU jak i w GPU jest albo dla laików, którzy nic nie grzebią i nic nie zmieniają albo dla zaawansowanych hobbystów :) Wszyscy po środku powinni kupować Nvidię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pieprze teraz pes 2020 sie wysypuje bialym ekranem jak zawodnicy wyjda na murawe i sie ustawia. Co za ... te radeony. Jest grudzien karty wyszly w lipcu

Edytowane przez BlindObserver
nie klnij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam tak, idzie ta duża aktualizacja driverów, więc możecie się spodziewać fajnych funkcji, ale i pizdyliona nowych bugów. M.in. dlatego R9 280 był moją ostatnią kartą od AMD i nie zapowiada się, by miało być inaczej w przyszłości. Najlepiej mają ci, którzy kupili Radeona 7, tak tragicznego wsparcia sterowników to ja nie pamiętam dla żadnej karty. Nawet Pro Duo było lepiej "traktowane".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No weź :E, że trzeba z jakością kolorów zjeżdżać u AMD aby zadziałał freesync. Dalej mają skopane stery dla swojego "dziecka" freesync. Narzekaliśmy na nvidię, a jednak już oni to znacznie lepiej ogarnęli z swoim g-sync compatible niż AMD gdzie to od wejścia i od premiery u nich powinno działać tip top :E.

 

Śmieszki śmieszkami ale 10bit zarezerwowane jest dla HDR a tego mój monitor nie obsługuje. 8bit to SDR.

Ustawić sobie mogę w Wattmanie na 10 ale co z tego - w takim BF5 i tak nie mogę odpalić HDR.

Widocznie przy ustawieniu na 10 coś się gryzie z moim monitorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie freesync działa. Wczoraj przetestowane w RDR2, zero tearingu. Monitor 1440p, 144Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w RDR2 dziala ale juz w innych grach niekoniecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech AMD wydaje szybciej te 5500XT bo karta padła, a najlepszym wyjściem chyba będzie jakiś tanioszek jako opcja "zapasowa" na przyszłość, później przesiadka na Ampere/Navi20 w zależności co jak komu wyjdzie

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech AMD wydaje szybciej te 5500XT bo karta padła, a najlepszym wyjściem chyba będzie jakiś tanioszek jako opcja "zapasowa" na przyszłość, później przesiadka na Ampere/Navi20 w zależności co jak komu wyjdzie

Kup sobie GTX1650 Super za 700zł i spokojnie rok przeczekasz, a potem jeszcze z małą stratą odsprzedasz. RX5500xt na razie to fatamorgana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możę was oświęcę jeśli chodzi o freesynca. To nie jest tak, że każdy monitor z feesync będzie bez problemu działał na kartach AMD. To nie jest wina sterowników a samego monitora, który jest po prostu za wolny/ma złą implementacje adaptive sync. Nie bez powodu nvidia certyfikuje tylko niektóre monitory z freesync jako g-sync compatibile. Jeżeli macie problemy z monitorem przy włączonym freesyncu to te same problemy będziecie mieć na kartach nvidii. I żeby nie było, że g-sync jest świetny to wiedzcie, że są monitory które też mają problemy kiedy jest włączony. Przerobiłem wiele monitorów z freesync i g-sync oraz dużo czytałem o ich problemach i wiem co mówię :)

Edytowane przez Noa3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezli monitor ma freesync to powinien bez problemu dzialac. Niby na podstawie jakich kryteriow mam wybierac monitor skoro takich amd nawet nie podaje?. Na jakie parametry niby mam zwracac uwage? Albo monitor jest z freesync albo nie i tyle. Jesli jest to na kartach amd powinno normalnie dzialac. W przypadku nvidii to co innego

 

Mam MSI Optix czyli nie jakas tandete tylko normalny monitor z fressync. Gsync compatible dziala lepiej niz freesync

 

Na tym samym monitorze korzystalem z RX 570 i w BF V czy BF 1 freesync normalnie dzialal. Teraz mam RX 5700XT i freesync nie dziala w tych grach a monitor jest ten sam. Wiec kolego Noa3 zastanow sie najpierw i przeanalizuj pewne rzeczy a potem zwalaj wine na monitor

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...