Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Minciu napisał:

To kup 2080s i sprawdź jeszcze raz, czy jak masz w pokoju 30*C to będzie generować tyle samo ciepła czy mniej jak 3080 po UV.

Twoje UV to na ile wat zrobione? Zmniejsz suwak tak aby przyciąć ją do 250wat i wtedy porównaj. Bo jak zrobiłeś UV na jakiś zegar w okolicy 1900-2000Mhz to i tak karta trzepie dalej ponad 300wat w 4K.

Przed UV robiła 370wat bez przerwy, teraz będzie to robić z przerwami. 2080S bez odkręconych kurków nie przekroczy 250wat. Jeżeli chcesz zakręcić się w okolicy 250 wat, to zegar raczej ponad 1700MHz się nie wychyli. 220wat masz już przy niecałych 1500MHz. Po maksymalnym UV karty.

Spalanie Mercedesa A klasy w dieslu pozytywnie mnie zaskoczyło, dla tego myślę nad zakupem Mercedesa S klasy V8 ;) 

 

U mnie Suprim kręci sobie 1200rpm 

Z 2080S korzystałem takze w lato i takiego generowania ciepła sobie nie przypominam. Potem była przesiadaka na 3070 i też było chłodno i przyjemnie. Na 3080 mam zrobienie uv do 0,75V zegar 1700Mhz pobór w garch to już zależy od gry ale mieści się widełkach190-230W. Niestety nadal nie jest chłodno i przyjemnie, w zimę aż tak mi to przeszkadzało, ale teraz to robi się już problematyczne. Pobór RTX 2080S na stock z tego co pamiętam to były widełki 235-250W, z czasem peak do 275W ale to naprawdę rzadko.

15 minut temu, Pitt_34 napisał:

@Hero586 

Jeśli RT nie jest u Ciebie priorytetem to jak najbardziej możesz pomyśleć nad zamianą, ja ze swojej strony polecam.

Ps. Nie mam żadnych problemów ze sterownikami, zrzucaniem zegarów na pulpicie itp. 

Na RT mi nie zależy, dla mnie lepszy efekt robi sam HDR niż RT.

7 minut temu, tomcug napisał:

6900 XT to w 4K wydajność 5% wyższa od 3080. Do tego nędza w RT, brak DLSS, zmiana bez sensu wg mnie. No ale każdy sądzi wg własnych potrzeb ;)

To jest konkrety argument na RT mi nie zależy, jedynie brak DLSS to spory minus, więc pewnie wszystko rozejdzie się o cenę RX 6900XT przy dopłacie odpadnie na starcie.

Dziękuje wyszystkim za opinie mam już rozeznanie co i jak, więc na spokojnie sobie już podejmę decyzję :).

Edytowane przez Hero586

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem problemu z kupnem karty na upgrade, aż do zepsutej współczesności.

ATI Radeon X600 XT 800 zł (UT2004 w 1280x1024 Ultra 40 fps) -> ATI Radeon 4870 800 zł -> AMD Radeon 6950 1000 zł -> Nvidia GeForce 1060 6GB 1200 zł

I co mam teraz kupić? Nie ma co.

Moi znajomi pecetowcy mają: R9 290, R9 380X, RX 480, RX 580, GTX 970, GTX 980, GTX 1070, GTX 1080 Ti, GTX 1660 Super, GTX 1650 Super

I nikomu nie mam czego doradzić w wyborze nowej karty graficznej. Cały rynek totalnie zepsuty. No bo co? Słabiutki RX 5500 XT kosztuje 1900 zł.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.06.2021 o 10:53, Minciu napisał:

TDP 2080S to 250 wat

TDP 3080 to 320 wat

TDP 3080 Suprim to 370 wat

No właśnie. TDP rośnie za bardzo. Te nowe karty są owszem szybsze ale nie aż tak szybkie by usprawiedliwić tak przesadnie wysokie TDP! Jeszcze trochę i będą rekomendować 1000 wat zasilacze do nowych kart. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie, czy kartę na PCI 16x 4.0 uruchomię na slocie pci 16x 3.0 tryb 4x?

Edytowane przez graby0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, graby0 napisał:

Panowie, czy kartę na PCI 16x 4.0 uruchomię na slocie pci 16x 3.0 tryb 4x?

Uruchomisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy myślicie, że EVGA zainteresuje się również Radeonami w najbliższym czasie? Np. przy nowej generacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z was uzywa monitora z pelnym Gsync z kartami Radeon? W przyszlosci dla czystej zabawy poszedl bym w te karty, ale nie wiem czy to ma jakis sens. Nie chcialbym przeciez by moj panel sie z taka karta marnowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja man monitor gsync only z 6900xt. Sam monitor działa bezproblemowo, z oczywistych powodów nie działa freesync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jenot napisał:

Ja man monitor gsync only z 6900xt. Sam monitor działa bezproblemowo, z oczywistych powodów nie działa freesync.

W panelu opcji Radeona jakie masz ustawienia pod ten monitor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro RX 6700 XT ma podobną liczbę rdzeni RT co Rtx 3060 Ti to dlaczego gorzej sobie radzi z RT? Kwestia sterowników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, pablo-8511 napisał:

W panelu opcji Radeona jakie masz ustawienia pod ten monitor?

Windowsa używam sporadycznie więc prawdopodobnie mam wszystkie opcje domyślnie, jedyne co zmieniłem to częstotliwość odświeżania na 100Hz, bo przy 120 MCLK idzie pod sufit. Pod linuksem też mam 3440x1440@100Hz.

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.07.2021 o 13:29, Daimyo napisał:

Czy myślicie, że EVGA zainteresuje się również Radeonami w najbliższym czasie? Np. przy nowej generacji?

Nie spodziewaj się,EVGA jest mocno zżyta z NV.
A zresztą te ich płyty główne to swoisty rarytas,więc w Polsce w ogóle zapomnij,nawet w Europie praktycznie się nie da ich kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 6600 XT rzeczywiście będzie mieć boost clock do 2900 MHz, TDP 130W i cenę $299, jak podają niektóre plotki, to będzie najatrakcyjniejszą kartą na rynku i ją sobie chyba kupię. No bo mowa o czymś szybszym od 5700 XT za niezłą cenę. Akurat dla posiadaczy 1060 albo 480/580. No ale jak okaże się, że będzie 2600 MHz i $349, to całkowicie zmienia postać rzeczy i takiej karty już z pewnością nie kupię i mam nadzieję, że reszta też nie, w ramach protestu przeciw oferowaniu nieopłacalnych produktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kynareth napisał:

Jeśli 6600 XT rzeczywiście będzie mieć boost clock do 2900 MHz, TDP 130W i cenę $299, jak podają niektóre plotki, to będzie najatrakcyjniejszą kartą na rynku i ją sobie chyba kupię. No bo mowa o czymś szybszym od 5700 XT za niezłą cenę. Akurat dla posiadaczy 1060 albo 480/580. No ale jak okaże się, że będzie 2600 MHz i $349, to całkowicie zmienia postać rzeczy i takiej karty już z pewnością nie kupię i mam nadzieję, że reszta też nie, w ramach protestu przeciw oferowaniu nieopłacalnych produktów.

Najlepsze wodne modele 6900XT robią stockowo ~2800MHz, a jakaś średnio-półkowa karta ma dostać chip który będzie robił ~2900MHz?
I to jeszcze z TDP 130W?
Skąd w ogóle takie informacje?
Co prawda obiły mi się o uszy plotki o specjalnie selekcjonowanych chipach dobijających do 3000MHz, ale one mają lecieć do topu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Paw79 napisał:

Najlepsze wodne modele 6900XT robią stockowo ~2800MHz, a jakaś średnio-półkowa karta ma dostać chip który będzie robił ~2900MHz?

To niech spadają.

Mój 1060 robi 2100 MHz, a jest kartą z 2016. Czy 1080 Ti tyle się kręci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekstremalnie źle jeśli to prawda. Na innej stronie czytałem $299, a tu $399!?!?

To jakiś totalny absurd! Po**bane! Aż tak źle być nie może! Czy to koszmar?

Rynek zepsuł się w 100% jeśli to prawda. I tylko niekupowanie może go odpsuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Kynareth napisał:

Ekstremalnie źle jeśli to prawda. Na innej stronie czytałem $299, a tu $399!?!?

To jakiś totalny absurd! Po**bane! Aż tak źle być nie może! Czy to koszmar?

Rynek zepsuł się w 100% jeśli to prawda. I tylko niekupowanie może go odpsuć.

No ale odkrycie. Rynek "zepsuł się" pod koniec ubiegłego roku i do czasu wyrównania "głodu" podażą niewiele się zmieni. Możesz sobie ogłaszać krucjaty, akcje wstrzymywania się z kupowaniem,  nie Ty pierwszy. Scalperzy i tak będą robić swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jakby ta karta weszła w cenie 399 dolców bez żadnych dodatkowych marż naszych rekinów biznesu to i tak byłaby przy obecnych cenach rarytasem, nie wiem o co ty Kynareth płaczesz, rynku nie śledzisz?

Ja za kastrata gtx1650 musiałem dać ponad 1300 i to była w kwietniu dobra cena za nówkę

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kochan4 napisał:

Ja za kastrata gtx1650 musiałem dać ponad 1300 i to była w kwietniu dobra cena za nówkę

Czemu musiałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kynareth napisał:

Czemu musiałeś?

Po sprzedaży 3060ti czegoś szukałem żeby móc sobie coś puknąć od czasu do czasu, a ceny używek były chore wówczas (rx570 po kopalni po 900/1000 stały)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

del.

Edytowane przez Ogider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...