Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To jest dziwne, pisałem o resetowaniu do domyslnych ustawień. I tak na wersji 24.1.1(siedzę dalej na nich) jest ok, ale na poprzedniejszych co jakis czas resetowało ustawienia, nic nie kombinowałem w biosie, i tak od stycznia jak ustawiłem tak nie uswiadczyłem żadnych resetów... Bądź tu mądry i pisz wiersze :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo resetuje się tylko przy niestabilności systemu albo po aktualizacjach windowsa ale uwaga też nie wszystkich (i tutaj bądź mądry :E) Nigdy niczego nie zmieniałem w ustawieniach i oprócz resetów z pamiętną aktualizacją to teraz reset ustawień mam tylko w wyżej wymienionych wypadkach. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
18 godzin temu, Send1N napisał:

Te opcje są ze sobą powiązane, myślisz że szybkie uruchamianie jak działa :> po zamknięciu systemu gdy ta opcja jest włączona tak naprawdę nie zamyka się on do końca, sporo osób miało z tym problem w laptopach jak bateria mimo zamknięcia systemu podejrzanie szybko potrafiła się rozładowywać :E ale jak nie masz opcji "wyłącz szybkie uruchamianie" to pewnie dlatego że w biosie masz wyłączone, jak wpiszesz komendę w cmd(admin) powercfg /hibernate on (enter) to pewnie ta opcja się pojawi w ustawieniach zasilania.

Zapobiegawczo wyłączyłem jeszcze z poziomu CMD komendą powercfg /hibernate off, zobaczymy czy wywali po jakimś czasie ustawienia.

Edytowane przez MarioDee
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wgranie nowego BIOSu płyty głównej może też zresetować ustawienia? Zaktualizowałem bios i ustawienia w zakładce Dostrajanie się zresetowały, a i tak ostatnio przez kilka dni było ok. Chociaż może to wynika z tego że po zainstalowaniu nowego BIOSu domyślnie było włączone szybkie uruchamianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle wgranie biosu do płyty głównej resetuje ustawienia do domyślnych, przynajmniej takie jest moje doświadczenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiem, ale chodziło mi o zresetowanie ustawień zakładki Wydajność/Dostrajanie w AMD Software.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zapomniałem zdjąć klapek i wetknąłem pendrive do usb doprowadzając do wyłączenia pc (a już dawno mi się to nie zdażyło bo pamiętałem :E) no i ustawienia się zresetowały, także każdy błąd, czy nieoczekiwana utrata zasilania powoduje to że ustawienia w tej zakładce się resetują a co do biosu to u mnie się po jego zmianie nic takiego nie dzieje ale ja mam fast boota wyłączonego pod windowsem a w biosie nie mam takiej opcji :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w Biosie dwa opcje fastboot, zwykły fastboot i MSI fastboot. Ale właśnie ostatnio jak miałem bios zresetowany i domyślnie włączony ten zwykły fastboot, to i tak w Windowsie nie było tej opcji do wyłączenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dlatego u ciebie po zmianie biosu może być problem bo jak masz to pod windowsem wyłączone a nie tam to nie ma związku wtedy :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja nigdy pod Windowsem nie wyłączałem tego, a i tak nie ma tej opcji tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem pamiętam co pisałeś pare dni temu i o tym właśnie mówię że gdybyś miał to wyłączone pod windą to po zmianie biosu by ci się nic nie zrestartowało :E a jak masz w biosie to wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy to normalne , że w serii RX 6000 cewki tak grają ?? Miałem kilka sztuk używek do naprawy RX 6800/6900 głównie modele MSI Gaming X , Asrock Phantom. Nie wiem jaki te karty mają przebieg , ale na każdej grały cewki nawet przy małym obciążeniu. Obecnie mam na  testach Sapphire  RX 6900 XT  Nitro i jest tak samo . 

Edytowane przez allas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez uv na 6950XT to jest konkretna orkiestra ale ja mam kartę ustawioną do max poboru 250W więc jest znacznie lepiej mimo to je słychać ale nie ma porównania do tego jak jest przy 400W :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na szczęście jestem przygłuchy na wysokie częstotliwości i u mnie w żadnej karcie cewki nie piszczały :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, allas napisał:

 

U mnie RX 6700 XT Nitro też coś bzyczy delikatnie ale to się muszę wsłuchać, karta po UV i limit 60 fps. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ci AMD. Mój radeon dłużej zachowa wartość. Teraz to nie wiem czy topowe RDNA4 to dobije nawet do wydajności 7900XT :E Czy oni przypadkiem nie mierzą w wydajność 7900GRE + RT na poziomie 7900XT przy poprawionej sprawności energetycznej? Bo trochę to tak wygląda. Jakby zdołali to wypuścić za 400-450$ to imo i tak będzie niezły deal szczególnie jak uda im się opanować to tak do 220W. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miała być wydajność 4080 w cenie o połowę nizszej 🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z plotki na plotkę coraz gorzej z tym rdna4. Człek pierwotnie myślał, że w rasterze zapewni te okolice +- 7900xtx. Potem plotki, że n48 będzie pomiędzy xtx a xt, a potem kolejne, że bliżej jednak 7900xt. Następnie takie, że lekko poniżej 7900xt, a ostatnio już ględzą o okolicach 7900gre:szczerbaty:. Jak tak dalej pójdzie, to do premiery dojdziemy do poziomu rx 7700xt :szczerbaty:. Nie wierzę już w żadne plotki po tej kompromitacji lejkerów z rdna3, ale ogólnie rdna4 wybitnie to się nie zapowiada dla tych z n21, n32 i n31 w kompach. 

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Rdna4 ma być średniakiem i o tym było wiadomo, dopiero rdna5 ma być potworem. Ja nie narzekam mój 7900 xtx wystarczy mi na bardzo długo, mocy aż za dużo ma, także olewam rtx serii 5000 i czekam na 9900xtx. 

Edytowane przez Fikołek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RDNA4 to ma byc skok w RT i efektywnosci i na to glownie licze, dzis raster ma male znaczenie juz i bedzie miec coraz mniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ale jak chcesz sobie pyknąć w 4k to jednak ten raster musi kopać a skok ma być o całe 25% tylko w RT. AMD ma chyba 1 jednostkę RT na CU i powiedzmy, że to będzie miało z 60 CU to jak przyłożymy to do 7900 XT i 84 CU to pi razy szafa drzwi powinno się na topowym rdna4 osiągnąć wydajność RT 7900XT. Tak więc myślę, że jak skroją to z eleganckim TDP to będzie ciekawy produkt. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skad info, ze o 25% jak RT w PS5 PRO ma korzystac z RDNA4 i mowi sie ze skok bedzie 2-3x-4x w wydajnosci RT. O 25% to nikt by sobie glowy nie zawracal.

Daj zrodlo tych bajek bo widze, ze ostro wymyslasz :rotfl:

Sledze kazde info i nigdzie nie widzialem takich bajek.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale ty kojarzysz, że to rt to jest rt z rdna2 do tego małej liczby cu w konsoli gdzie zegar w porywach ma 2.2. Ja ci napisałem jaki jest boost względem rdna3 w pc do pc. Biorąc konsole pod uwagę to jednak warto odniesienie mieć. Leaki były już dawno m.in. na video cardz a jak się cofniesz to znajdziesz, że już dawno pisałem, że wydajność rdna4 topki jak dobrze pójdzie to max 7900 xt. No i tak poczekamy sobie jeszcze kilka miechów i zobaczymy jak dobrze strzelam w ciemno xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że w czystym rasterze to będą okolice 6950XT...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...