Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

W r20 Multi masz trochę mało pkt jak na 4.55ghz , na 4.4 mialem 4038pkt . Ale i tak szacun, ze sie nie wysypał. Patrz co robi na 1.35v , i test chyba occt avx2 :P.

.

4.55ghz nie przechodził geekbencha u mnie , ale ram mialem 3733cl14 na ostro , na niżej ustawionym ramie nie próbowałem

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4120 po wbiciu 3800c14 14 14 na pamięci. Tylko zegar zmienilem. Reszta na sztywno poblokowana raczej jeszcze sporo mozna poprawić ale i tak wyszło 62ns już.

 

Generalnie 8700k wypadł słabiej :P

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W r20 Multi masz trochę mało pkt jak na 4.55ghz , na 4.4 mialem 4038pkt . Ale i tak szacun, ze sie nie wysypał. Patrz co robi na 1.35v , i test chyba occt avx2 :P.

.

4.55ghz nie przechodził geekbencha u mnie , ale ram mialem 3733cl14 na ostro , na niżej ramie nie próbowałem

 

Novi na jakim zegarze miałes wynik 4100 w multi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to juz bliżej prawdy , bo około 40pkt daje każde 50mhz na ryzenie 3600 w r20 :) . Czyli rekord geekbencha ryzenow 3600 zagrożony? :P.

 

Na 4.4 ghz mialem 4038pkt , wyżej nie katowalem go , napiecie w biosie 1.39v , pod Windowsem 1.37-1.39v

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zagrać zaraz single core w cb niech się skończy.

 

I teresuje mnie IF czy będzie wywalać czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Single 506pkt na 4.35ghz mialem , ciekawe ile Twoj wypluje. 520?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z miłą chęcią , ale nie chce przez przypadek tego gigaszrota na kolanku połamać:E . Zaczął mi sie komp resetować , tak samo jak w pierwszy dzien . Myslalem , ze sztywny nastaw wyeliminował problem . Mialem spokoj chyba 3dni i przedwczoraj 1 reset , wczoraj jeden, dziś 4 . Dowalilem 1.4v core 4.5ghz rdzen ram 3400cl16 i światło zgasło po 20minutach . Podejrzewam , ze ta plyta jest uwalona , bo takie fochy i Bugi co ona ma z ramem to jest niepojęte.

 

W ogóle coś mam pecha do gigabyte , b450m ds3h po godzinie z ryzenem 3600 padł, a ten swiruje :E . Ale jutro asrock i bede mial czarno ns białym czy to plyta, czy coś innego

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak. Twoje i5 też kiepowate jak moje byłe i7 :P

 

Trzeba jeszcze IF 3866 sprawdzić..

 

Ale wpierw potwierdzę że działa co mam teraz ;)

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda że działa, IF nie wywaliło ;D

 

2f4baf323b1e3.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa....znowu inni trafiają perełki :o

 

Tak się człowiek nakręci na te wyniki, kupi 3600 i zobaczy szarą rzeczywistość. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie skusisz na zmianę to też coś może trafisz.

 

Pierwsze wrażenie prawie 1.5V w biosie i na pulpicie nie napawało mnie optymizmem. Zamiast myśleć o testach zacząłem myśleć o rozbieraniu znowu proca, babraniu sie w paście i że jak zwykle gówno trafiłem :D Ale się złamałem na testy bo przecież już był i tak wsadzony do kompa;]

 

 

Co ciekawe, pierwszy raz bawiąc się w OC nie musiałem resetować zworką sprzętu. 4.6GHz nie działał AVX SmalFFT ale Blend już szedł;] Może pulpit dałoby się zobaczyć nawet na 4.7GHz.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lag serwera , del

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lag serwera del

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

160str geekbenchu przekopalem z wynikami i w sumie tylko 1szt 4.55 znalazlem , potem jedna 4.4 I ponizej 4.4 z 5-6 , wiec az tak dużo nie ma tych sztuk , i najlepsze to ze moje daily 8442pkt na 4.35ghz nikt poza Minciem nie przebił:)

 

Taa, zwis a cos mi net szwankuje , odświeżylem strone bo myslalem , ze neta mi znow wywaliło, a tu spam ...

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale spam ;D Znowu pewnie baza SQL forum się przywiesiła. Może TRkę trzeba jakąś kupić do servera i trochę OPTANE ? :E

 

Ide w komino:D 3maj się Stabilny Niebieski Zdrajco :D

 

i5 Pojawiam Się i Znikam Version :P

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale spam ;D Znowu pewnie baza SQL forum się przywiesiła. Może TRkę trzeba jakąś kupić do servera i trochę OPTANE ? :E

 

 

No dzisiaj to jest jakaś masakra, już kilkanaście razy się tak zrobiło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale spam ;D Znowu pewnie baza SQL forum się przywiesiła. Może TRkę trzeba jakąś kupić do servera i trochę OPTANE ? :E

 

Ide w komino:D 3maj się Stabilny Niebieski Zdrajco :D

 

i5 Pojawiam Się i Znikam Version :P

 

 

Mam nadzieję, ze to płyta broi , a nie Cpu lub jeszcze cos innego. Jak na asrocku nadal będzie mnie wyrzucać , to chyba wrócę z płaczem do ryzena . A jeszcze gorszy płacz pewnie będzie, bo znając moje szczęście to teraz wylosuje kasztana...

 

Intel śmigał Oki do czasu wysyłki ryzena ... problem z pierwszego dnia powrócił i ładnie komp zamarza po krótkim czasie . Dziś 6x już mi zawiesiło pc.

 

Zero przyjemności z korzystania z pc , nawet raz podczas zamawiania kuriera mu odbiło . Ciekawe co to broi .

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, ze to płyta broi , a nie Cpu lub jeszcze cos innego. Jak na asrocku nadal będzie mnie wyrzucać , to chyba wrócę z płaczem do ryzena . A jeszcze gorszy płacz pewnie będzie, bo znając moje szczęście to teraz wylosuje kasztana...

 

Intel śmigał Oki do czasu wysyłki ryzena ... problem z pierwszego dnia powrócił i ładnie komp zamarza po krótkim czasie . Dziś 6x już mi zawiesiło pc.

 

Zero przyjemności z korzystania z pc , nawet raz podczas zamawiania kuriera mu odbiło . Ciekawe co to broi .

 

Novi, Ty to masz przeboje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, ze to płyta broi , a nie Cpu lub jeszcze cos innego. Jak na asrocku nadal będzie mnie wyrzucać , to chyba wrócę z płaczem do ryzena . A jeszcze gorszy płacz pewnie będzie, bo znając moje szczęście to teraz wylosuje kasztana...

 

Intel śmigał Oki do czasu wysyłki ryzena ... problem z pierwszego dnia powrócił i ładnie komp zamarza po krótkim czasie . Dziś 6x już mi zawiesiło pc.

 

Zero przyjemności z korzystania z pc , nawet raz podczas zamawiania kuriera mu odbiło . Ciekawe co to broi .

Mysle ze kupno kalkulatora bylo by najlepszym rozwiazaniem, tego nie zawiesisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i teraz pasuje to porównać do i5 9400f :lol2:

 

Bez przesady, ciężko będzie znaleźć COKOLWIEK w czym i5-9400 będzie lepszy.

 

Przy okazji jakby ktoś chciał mojego starego Ryzena 3600 to jest do odsprzedania :D 4.55GHz nie zrobi, ale będzie tańszy od nowych :E

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...