Skocz do zawartości
GierO91

Kabelek reset na MB

Rekomendowane odpowiedzi

Ta zgubiona kostka, jak czytałem ostatnio w książeczce mobo to must have przy niektórych płytach głównych. Nie wiem czy to prawda ale pomyślałem, że się podzielę. Co do niedziałające resetu to rozumiem Twoje rozżalenie i to absolutnie nie rada ale... kto dziś używa resetu? Ja u siebie w obudowie za 5 stów nie mam nawet takiego przycisku :E

 

No ja mam za 800 stów i go ma :E Ogólnie lubię jak wszystko działa skoro zapłaciłem :P Druga sprawa to jam używam czasami restartu, chociażby jak potrzebuje szybko uruchomic ponownie kompa a nie robie nic co potrzebuje jakiegoś zapisu, lub w innych gorszych przypadkach. Wygoda i tyle. Nwm czemu rezygnować z małego i pomocnego pierda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reset używa się jak windows się totalnie zawiesi. Kiedyś często się przydawał. Do tego obudowy/zasilacze AT odcinały na guziki power całkowicie napięcie jakby komputer z hebla wywalać. Było to niezbyt zdrowe dla tego reset miał sens.

 

Dyski nie traciły nieoczekiwanie zasilanie. Ale na fat32 po restarcie trzeba było skanować dysk w poszukiwaniu błędów.

 

Dzisiaj reset można sobie darować, bo przytrzymanie power kilka sekund daje podobny efekt, a sam system wiesza się sporadycznie. Najczęściej chyba przy nieudanej próbie podkręcenia.

 

Resetowanie dla fanu resetem zamiast normalnie przez opcje w windowsie to głupota i proszenie się o problemy w stylu utraty danych, czy błędów w systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...