Skocz do zawartości
Zas

Xonar DX vs Realtek S1220A vs DAC USB

Rekomendowane odpowiedzi

Bez przedłużacza musiałem rozwijać wiązkę molex z PSU, z przedłużaczem byłoby znowu dużo kabli.

Zresztą nie podepnę, bo już go sprzedałem :E

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cube jest bardzo w porządku, gra lepiej niż DX, miałem DX'a i zmieniłem na Cube kilka lat temu. Problemów z nim nie ma, wzmacniacz słuchawkowy całkiem solidny, przełączanie się kolumny/słuchawki przyciskiem na wierzchu i regulacja głośności też są bardzo przyjemne w porównaniu do DX'a. Natomiast w czasach kiedy FX Audio DAC X6 kupisz za 200zł na aliexpress raczej nie kupiłbym Cube drugi raz, a podobnych sprzętów jest dużo

 

szukanie sensownych kolumn i naprawdę sensownego DAC/AMP z wszystkimi bajerami (typu BT itp.) byłoby jeszcze trudniejsze.

Topping MX3/Sabaj A4 + używane pasywne kolumny, w okolicach tysiaka się zamkniesz a upgrade będzie całościowy i dość konkretny

Edytowane przez TrueFaith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.q21.pl/topping-d10.html

 

Masz jeszcze takiego DACa do przemyslen ;)

Ale wzmacniacza sluchawkowego tam nie ma.

 

 

Albo w stronę przenośnych:

https://www.amazon.com/dp/B01N9S3R6A/ref=sspa_dk_detail_8

 

 

Chociaż ja bym szedł w wzmacniacz kolumn w jednym.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się przymierzałem do zakupu FX Audio DAC X6 lub FX Audio DAC X3 za 200 zł najtańsza opcja żeby podłączyć pod cyfrowe z oddzielnym zasilaniem. U mnie okazało się że integra na obecnym mobo gra lepiej od sb0880. Wcześniej na alc1150 przy asrock z87 extreme4 było o wiele gorzej. Najważniejsze żeby samemu ocenić dźwięk. Każdy ma inny sprzęt u siebie i inne uszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i chyba zostaje mi ten G5, niewiele droższy od Cube, a chyba też dobry. Audiofanatyk niby nie polecał poród najlepszego sprzętu, ale z recenzji wynikało, że gra to dobrze, w każdym razie wywnioskowałem, że co najmniej tak jak Black... no i jakoś bardziej mnie do niego ciągnie. Chyba, że jeszcze ten M3, ale tak jak pisałem, czytałem, że ponoć gra raczej ciepło, a to chyba nie jest dobre do Edków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest. Chyba nie gra gorzej niż DX, na pewno nieporównywanie lepiej niż integra.

Przede wszystkim dźwięk nie jest płaski, suchy, no i słychać jakikolwiek bas, bębny bębnią a silniki w samochodówkach mruczą, gdy trzeba, fortepian wybrzmiewa poprawnie...

 

Szkoda że strzela przy wyłączaniu PC...

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spostrzeżenie po czasie - niesamowite jak "basowym" źródłem był Xonar DX. :E

W muzyce jakoś tego nie wyłapałem, nie słucham chyba aż takiej łupanki, ale...

 

Gram teraz w Heroes V i może kojarzycie, ale przy wyświetlaniu opisów po najechaniu na element/prawokliku jest tam taki basowy, niski dźwięk...

 

Gdy wymieniłem głośniki 2.1 z subem na podłodze na Edki, to przy basie na ustawionym na -1 na Edkach dźwięk wkurzał mnie tak, był tak dudniący, że musiałem dodatkowo w equalizerze Xonara zrobić specjalny profil pod Herołsów z obniżonymi basami :lol2:

 

Ku mojemu zdziwieniu, po odpaleniu Herołsów z Sound Blasterem G5 dźwięk nie wkurza i nie dudni. Ani przy basach ustawionych na -1, ani na 0... Dźwięk robi się dudniący i głęboki tak samo jak na Xonarze dopiero wtedy, na regulator basów na Edkach ustawię na +4 :E

 

No i możliwe, że nie tylko z powodu bassheadowych starych doków (były jednak słaaabe) i nieco źle dobranych kapturków moje nowe E80 wydały mi się płaskie. Teraz słyszę, że grają lepiej od basowych starych IEM-ów, grają z grubsza jak Edki z G5 jeśli idzie o eksponowanie basu, ale na DX pewnie wciąż słyszałbym jakąś różnicę. :)

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...