Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Czort z poborem prądu wydajność dla graczy się liczy :) 10% do wydajnosci a niech wali sobie i 150w wiecej ? Aby dało się to schłodzić :D

Edytowane przez Duch^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Duch^ napisał:

Czort z poborem prądu wydajność dla graczy się liczy :) 10% do wydajnosci a niech wali sobie i 150w wiecej ? Aby dało się to schłodzić :D

Przyjdzie Ci zapłacić 1.5 zł za 1 kWh i będzie płacz :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, TheMr. napisał:

Przyjdzie Ci zapłacić 1.5 zł za 1 kWh i będzie płacz :E 

no a że trzeba płacić za jakiegoś rtx 3070 6 koła to już nie ma płaczu ? :D stać na karte stać na prąd i utrzymanie tak samo jest w samochodach nie stać na serwis to nie kupujesz mercedesa lub audi  :) więc jak nie stać to się kupuje gtx 1650 i git :)

Edytowane przez Duch^
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Send1N napisał:

Po prostu zdziwilo mnie to ze zegar w zegar jest około 15% to zawsze coś już jest a nie jakieś tam 5% ?

Czasem nawet 16%. 3080ti UV robi swoje lepiej trzyma wydajność monitoring nie wyłapuje do końca throtlingu. Zrobisz UV i ten sam takt okazuje się, że jest wyższa wydajność ?

3 godziny temu, Minciu napisał:

Nowe pady XD problem z nowymi jest taki, że z miesiąca na miesiąc będą bardziej stare niż nowe. 

Jaka będzie różnica jak zrownasz TDP? Np jak zejdziesz z 3080ti na 275w ?

Nie zejdziesz w Q2 RTX z poborem do takiego poziomu ze względu na to, ze min napięcie na 3080ti to 0.75v od 50stopni. Da się zejść do 290W i nadal 12% do przodu w Q2 RTX.

Pady nie mają nic do tego na 3080 po wielu msc temp nie zmieniła się, a nie kopałem to się nic z nimi nie stało. Spadek na 3080ti to raczej kwestia lepiej odprowadzającego ciepło backplatu.

Edytowane przez sideband
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, TheMr. napisał:

Przyjdzie Ci zapłacić 1.5 zł za 1 kWh i będzie płacz :E 

ktoś kto kupuje taką kartę ma ten parametr głęboko w d... tak samo jak właściciele drogich mocnych aut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Tornado3 napisał:

ktoś kto kupuje taką kartę ma ten parametr głęboko w d... tak samo jak właściciele drogich mocnych aut

szach mat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 17.09.2021 o 15:55, Tornado3 napisał:

ktoś kto kupuje taką kartę ma ten parametr głęboko w d... tak samo jak właściciele drogich mocnych aut

Pod warunkiem, że jego kraj ma prund z elektrowni atomowych, czy tam źródeł odnawialnych, TSUE nie nałożył na jego kraj jednej banki Euro kary dziennie za Turów, nowych elektrowni jeszcze nie oddanych do użytku w jego kraju się nie rozbiera bo "nie pykło", jego kraj nie sprzedawał limitów na CO2 co by finansować pincet pulsa i teraz nie musi zatrudniać chomików w kółeczkach, co by mieć eko prund i inflacja w jego kraju nie przekroczyła wartości dwucyfrowej. Tak, wtedy może mieć cenę prundu w rzyci.:szczerbaty:

W dniu 17.09.2021 o 12:52, Duch^ napisał:

no a że trzeba płacić za jakiegoś rtx 3070 6 koła to już nie ma płaczu ? :D stać na karte stać na prąd i utrzymanie tak samo jest w samochodach nie stać na serwis to nie kupujesz mercedesa lub audi  :) więc jak nie stać to się kupuje gtx 1650 i git :)

Pod warunkiem, że pol roku po zakupie merca nie dowiaduje się, że Wacha kosztuje teraz tylko 500% wincyj - no, ale zawsze może se zatankować paliwo lotnicze, zarżnąć silnik (może se odkopać) i udawać, że jest taki szprytny, bo niby wyszedl na zero.:szczerbaty::szczerbaty:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Pioneer83 napisał:

Pod warunkiem, że jego kraj ma prund z elektrowni atomowych, czy tam źródeł odnawialnych, TSUE nie nałożył na jego kraj jednej banki Euro kary dziennie za Turów, nowych elektrowni jeszcze nie oddanych do użytku w jego kraju się nie rozbiera bo "nie pykło", jego kraj nie sprzedawał limitów na CO2 co by finansować pincet pulsa i teraz nie musi zatrudniać chomików w kółeczkach, co by mieć eko prund i inflacja w jego kraju nie przekroczyła wartości dwucyfrowej. Tak, wtedy może mieć cenę prundu w rzyci.:szczerbaty:

Pod warunkiem, że pol roku po zakupie merca nie dowiaduje się, że Wacha kosztuje teraz tylko 500% wincyj - no, ale zawsze może se zatankować paliwo lotnicze, zarżnąć silnik (może se odkopać) i udawać, że jest taki szprytny, bo niby wyszedl na zero.:szczerbaty::szczerbaty:

Jak się nie ma miedzi to się na d... siedzi albo gra na komórce :) to że dziś atom jest cacy nie oznacza, że będzie cacy za 10 lat jak i "ekologiczny" lit na baterie i ilość energii potrzebna do jego wydobycia a potem utylizacji ;)  ogólnie - tanio to już było 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Morel napisał:

Jak się nie ma miedzi to się na d... siedzi albo gra na komórce :)

Do grania na komórce trzeba mieć też jakąś sensowną tą komórkę a taka  jest w cenie RTX`a  3070 wzwyż. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, blubaju napisał:

Do grania na komórce trzeba mieć też jakąś sensowną tą komórkę a taka  jest w cenie RTX`a  3070 wzwyż. :]

Bez przesady, telefony z snapem 865 i 120hz za 1200 zł da się kupić.

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajta...

Trafiła mi się 3080 Ti z piszczącymi cewkami.
Coś tam czytałem, że idzie je wygrzać i się uciszą. Prawda to?
Jeśli tak to jaką gierką najlepiej ją wygrzewać?

Idzie oddać na gwarancję taką karciochę? Wymienią ją?
Brałem w X-Komie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po UV też grają ?

Grają już od 60 fps, czy dopiero przy ponad 100 fps ?

Przejdź sobie np Metro Exodus w 4K, lub inną wymagającą grę, może coś to pomoże, ale nie musi.

Jeżeli nic nie pomoże, pozostaje ci zaakceptowanie tego, lub zwrot.

Edytowane przez Doamdor
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież na piszczące cewki gwarancja nie obowiązuje, więc zwrot nie wchodzi w grę, a jak nawet to ile będzie czekał na nową kartę ? miesiąc, 4 czy rok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Althais napisał:

Słuchajta...

Trafiła mi się 3080 Ti z piszczącymi cewkami.
Coś tam czytałem, że idzie je wygrzać i się uciszą. Prawda to?
Jeśli tak to jaką gierką najlepiej ją wygrzewać?

Idzie oddać na gwarancję taką karciochę? Wymienią ją?
Brałem w X-Komie.

Zwrot 14 dni* i nowa, ewentualnie zacząć grać z dźwiękiem to się nie będzie słyszało. 

Edytowane przez Garru
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Althais

Graj przez tydzień/dwa na wyżyłowanej karcie nawet zrób OC i podkręć pl limit max w prawo, trzeba będzie się przemęczyć z piekłem ale jest szansa że się uciszą, po tym czasie zrobisz UV,   Disconnect pisał że u niego taka akcja zdała egzamin.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Althais napisał:

Słuchajta...

Trafiła mi się 3080 Ti z piszczącymi cewkami.
Coś tam czytałem, że idzie je wygrzać i się uciszą. Prawda to?
Jeśli tak to jaką gierką najlepiej ją wygrzewać?

Idzie oddać na gwarancję taką karciochę? Wymienią ją?
Brałem w X-Komie.

Miałem to samo w Gigabyte 3060 Ti Pro, dosłownie orkiestra. Po trzech kilku godzinnych wygrzaniach w Division 2 z odblokowany fps stały się ledwo słyszalne. Teraz w innej karcie Z Trio cewki są słyszalne, ale od 200+ fps, więc można powiedzieć nie ma problemu. 

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Send1N napisał:

@Althais

Graj przez tydzień/dwa na wyżyłowanej karcie nawet zrób OC i podkręć pl limit max w prawo, trzeba będzie się przemęczyć z piekłem ale jest szansa że się uciszą, po tym czasie zrobisz UV,   Disconnect pisał że u niego taka akcja zdała egzamin.

Da się zwiększyć PL powyżej 100%? W MSI AB mogę max 100% ustawić.
Generalnie zrobiłem UV na 1920Mhz 0,85mV i stały się praktycznie niesłyszalne.

13 godzin temu, Doamdor napisał:

Po UV też grają ?

Grają już od 60 fps, czy dopiero przy ponad 100 fps ?

Przejdź sobie np Metro Exodus w 4K, lub inną wymagającą grę, może coś to pomoże, ale nie musi.

Jeżeli nic nie pomoże, pozostaje ci zaakceptowanie tego, lub zwrot.

Rozumiem, że piszczące cewki nie mają żadnego negatywnego wpływu na poprawne działanie karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Althais napisał:

Generalnie zrobiłem UV na 1920Mhz 0,85mV i stały się praktycznie niesłyszalne.

To spoko

 

5 minut temu, Althais napisał:

Rozumiem, że piszczące cewki nie mają żadnego negatywnego wpływu na poprawne działanie karty?

Nie ;) 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abe.png

Od wersji 0.09 biosy są edytowalne, ale ciężko dorwać tą wersje lub nowszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.09.2021 o 21:28, blubaju napisał:

Do grania na komórce trzeba mieć też jakąś sensowną tą komórkę a taka  jest w cenie RTX`a  3070 wzwyż. :]

Panie kolego żeby tak pięknie na rynku GPU było jak jest teraz z telefonami.  Od dwóch dni testuje podobno najlepiej wyceniony telefon w 2021 roku jeśli chodzi o wydajność. Xiaomi POCO 3X PRO, wersja 6/128GB kosztuje 1099zł, nie ma dzisiaj żadnej najbardziej wymagającej gry na Androida  w której ten telefon nie śmigałby bez zająknięcia w ogóle się nie grzejąc.  Snapdragon 860, 6 GB RAM LPDDR4x, 128 GB UFS 3.1 z ekranem 120Hz. Tak, że masz nowy  "gejmingowy" telefon w cenie 5 letniej karty ze średniej/niskiej półki jak GTX 1050Ti ;)

Rakieta za grosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Granie na telefonie :E jprd o czym wy w ogóle piszecie czy mi się to śni ?

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Send1N napisał:

Granie na telefonie :E jprd o czym wy w ogóle piszecie czy mi się to śni ?

Lepsze to, niż niektóra geriatria u mnie w robocie, jak mówie, że sprawdzę pocztę na skrzyżowaniu w aucie komórką.
TO LUDZI DZIWI jeszcze ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to tam nie dziwi bo nigdy nie mialem neta w komórce :E takie postanowienie że jak już wyjde z domu to chce się odcinać :E a pracuje też w domu więc to inna bajka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście rzadko mi się zdarza, chyba, że potestować dla zabawy, albo z nudów czekając na kogoś w samochodzie na parkingu :szczerbaty: Tylko chciałem kolegę wyprowadzić z błędu, bo sensowny telefon do grania jest w cenie 1050Ti a nie 3070 wzwyż ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...