Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś chce puścić ~22A jedną wiązką to dlaczego by mu tego bronić :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi!

czy RTX 3090 Ventus 3x OC jest w miarę sensowny? Do zwykłego grania a nie pompowania wyników w benchmarkach.

Jest dostępny w sklepach praktycznie tylko on od ręki.

Karta chwilę będzie działała na powietrzu a jak będę miał czas i siły to pod LC - sprawdziłem są już do niej bloki ( https://www.alphacool.com/detail/index/sArticle/27986 ).    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba, ze ktos ma nadmiar gotowki/portfel z gumy i te 10-15% wydajnosci stanowi dla niego roznice.

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ODIN85 napisał:

Do samego grania żadna 3090 nie jest sensowna.

Nie wchodzę w polemikę na ten temat. Podobne opinie były jak wyszło 2080Ti że hur dur karta za 5+k to przerost formy nad treścią.
Wychodzę z założenia, że jeśli mogę to zrobię tak żeby przez najbliższy rok-dwa nie zastanawiać się czy 10Gb pamięci w 3080 jeszcze wystarczy czy już nie, czy mogę grać z RT na max czy nie.
Zepnę pętle od LC z nową kartą i chce mieć święty spokój z kompem, a mój bardzo ograniczony czas na granie wykorzystać z pełną satysfakcją :)
 

Jeśli chodzi o sam model to można brać czy lepiej poczekać na coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, daniello85 napisał:

Nie wchodzę w polemikę na ten temat. Podobne opinie były jak wyszło 2080Ti że hur dur karta za 5+k to przerost formy nad treścią.
Wychodzę z założenia, że jeśli mogę to zrobię tak żeby przez najbliższy rok-dwa nie zastanawiać się czy 10Gb pamięci w 3080 jeszcze wystarczy czy już nie, czy mogę grać z RT na max czy nie.
Zepnę pętle od LC z nową kartą i chce mieć święty spokój z kompem, a mój bardzo ograniczony czas na granie wykorzystać z pełną satysfakcją :)
 

Jeśli chodzi o sam model to można brać czy lepiej poczekać na coś innego?

No fajnie pięknie ale i tak będziesz się musiał zastanawiać czy możesz grać z RT na max czy nie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co chcesz osiągnąć. Do zabawy w benchmarki lepiej poszukać czegoś innego. Jeśli jesteś zainteresowany UV i (jak napisałeś) interesuje Cię granie w wolnym czasie to konkretna wersja nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Art385 napisał:

No fajnie pięknie ale i tak będziesz się musiał zastanawiać czy możesz grać z RT na max czy nie :E

Ale mniej niż w niższych modelach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, daniello85 napisał:

Nie wchodzę w polemikę na ten temat. Podobne opinie były jak wyszło 2080Ti że hur dur karta za 5+k to przerost formy nad treścią.
Wychodzę z założenia, że jeśli mogę to zrobię tak żeby przez najbliższy rok-dwa nie zastanawiać się czy 10Gb pamięci w 3080 jeszcze wystarczy czy już nie,

Czy ja dobrze rozumiem, że jesteś skłonny "dopłacić" 2.5 - 3.5K za... 14 GB VRAM?

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, daniello85 napisał:

Nie wchodzę w polemikę na ten temat. Podobne opinie były jak wyszło 2080Ti że hur dur karta za 5+k to przerost formy nad treścią.
Wychodzę z założenia, że jeśli mogę to zrobię tak żeby przez najbliższy rok-dwa nie zastanawiać się czy 10Gb pamięci w 3080 jeszcze wystarczy czy już nie, czy mogę grać z RT na max czy nie.
Zepnę pętle od LC z nową kartą i chce mieć święty spokój z kompem, a mój bardzo ograniczony czas na granie wykorzystać z pełną satysfakcją :)
 

Jeśli chodzi o sam model to można brać czy lepiej poczekać na coś innego?

Nie osłabiaj mnie. 3090 ma sens jak potrzebujesz tych 24GB i wykorzystasz je już teraz. 2022 to ta karta stanie się przepłaconym balasem i nic ci nie przyjdzie z tych 24GB w grach.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sideband napisał:

Nie osłabiaj mnie. 3090 ma sens jak potrzebujesz tych 24GB i wykorzystasz je już teraz. 2022 to ta karta stanie się przepłaconym balasem i nic ci nie przyjdzie z tych 24GB w grach.

Ja podchodzę do tego jeszcze inaczej.

4K = 3080.
7K = 3090.
Czyli przepłacam DZIŚ i na starcie 3K za 14GB VRAM, nie mając nawet najmniejszych podstaw (dziś), by sądzić, że coś dadzą i kiedykolwiek się przydadzą (zanim umrę, albo moje GPU). IT się zmienia, technologie się zmieniają, KONKURENCJA (nareszcie! AMD, Intel) się zmienia... i nie wiem, co będzie za 2, 3 lata. Wolałbym więc dziś kupionego 3080 pogonić wtedy "z duża stratą" za 1/3 ceny (choćby za symbolicznego "tysiaka") i mieć "wolne ręce" do zakupu nowego GPU - a strata to przecież właśnie = 3K pln - czyli tyle, ile teraz i na starcie dopłaca się 14GB vramu (a nie wiem czy go użyję kiedykolwiek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, sideband napisał:

Nie osłabiaj mnie. 3090 ma sens jak potrzebujesz tych 24GB i wykorzystasz je już teraz. 2022 to ta karta stanie się przepłaconym balasem i nic ci nie przyjdzie z tych 24GB w grach.

Naprawdę to decyzja ludzi jak dysponują swoimi pieniędzmi. Nikt nigdy nie próbował racjonalizować wyboru kart z absolutnie najwyższej półki - czy to Titanów, czy xx80Ti. Jest szybsza od 3080 o tyle, że żadne mody nie zamkną różnicy pomiędzy nimi i o to w 3090 chodzi :)

Edytowane przez michu_roztocz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gość się pyta czy wersja 3090 Ventusa jest ok, a nie czy sensownie wydaje swoje pieniądze. 

Jeśli robisz UV to każda wersja będzie ok. Bierz to co jest dostępne. 

 

Edytowane przez severall
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, michu_roztocz napisał:

Naprawdę to decyzja ludzi jak dysponują swoimi pieniędzmi. Nikt nigdy nie próbował racjonalizować wyboru kart z absolutnie najwyższej półki 

No właśnie o to chodzi. Gdy ktoś nie podchodzi racjonalnie, robi sobie koszty w firmie, albo ma kaprycho - mam już takie trzy, to kupię sobie czwartą = spoko. :) Brak sensu (kaprycho)... ma tu sens. :)

Ale kolega właśnie próbuje uargumentować zakup (tak kosmicznie przepłaconej vs możliwości vs cena 3080) karty... ilością VRAMu.

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, michu_roztocz napisał:

Naprawdę to decyzja ludzi jak dysponują swoimi pieniędzmi. Nikt nigdy nie próbował racjonalizować wyboru kart z absolutnie najwyższej półki - czy to Titanów, czy xx80Ti. Jest szybsza od 3080 o tyle, że żadne mody nie zamkną różnicy pomiędzy nimi i o to w 3090 chodzi :)

Co innym jest kaprys, a co innym rzeczywista potrzeba. Myślisz, że mnie interesuje czy to ktoś kupi 3090 czy 3060? Nie moja kasa nie moja brocha.

Napisałem co się stanie z 3090 i kolejna generacja z 2x mniejszą ilością pamięci będzie szybsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, severall napisał:

Ale gość się pyta czy wersja 3090 Ventusa jest ok, a nie czy sensownie wydaje swoje pieniądze. 

3090 i... Ventus (choć nic nie mam do niego, bo wiem, że akurat w wersjach 30xx się nieźle sprawdza), to dla mnie taki troszkę porszak z dykty. ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sideband napisał:

Co innym jest kaprys, a co innym rzeczywista potrzeba. Myślisz, że mnie interesuje czy to ktoś kupi 3090 czy 3060? Nie moja kasa nie moja brocha.

Napisałem co się stanie z 3090 i kolejna generacja z 2x mniejszą ilością pamięci będzie szybsza.

80% ludzi tutaj kupuje sprzęt komputerowy dla kaprysu :E

Powiem więcej.. Dla mnie to hobby i jeśli byłoby mnie stać i wydanie 9000 zł na karte nie nadwyrężyłoby nadmiernie moich oszczędności to kupił 3090 zamiast 3080 i niespecjalnie zastanawiałbym się czy 24GB mi się przyda. 

1 minutę temu, JeRRy_F3D napisał:

3090 i... Ventus (choć nic nie mam do niego, bo wiem, że akurat w wersjach 30xx się nieźle sprawdza), to dla mnie taki troszkę porszak z dykty. ;)

 

Nie wiem co masz na myśli, ale po UV będzie działał tak samo dobrze jak XTrio czy Strix .Chyba że mówisz o wyglądzie ale dla wielu nie ma to najmniejszego znaczenia. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pełni to rozumiem tylko nie lubię opowiadania bajek.

By sobie pozwolić na nieco więcej przy RT musi nastąpić kolejny skok min 2x, a nie 10-15%.

A, że w takim wypadku 3080/3090 staną balasami to co zrobić to jest elektronika.

AMD wróciło do gry to skończyły się kombinacje alpejskie ze strony NV i muszą gnieść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, severall napisał:

80% ludzi tutaj kupuje sprzęt komputerowy dla kaprysu :E

Powiem więcej.. Dla mnie to hobby

Ot tototo.

Nigdzie nie argumentowałem, że potrzebuję 24gb vramu ani że RT w 3090 wystarczy mi na 10 lat. Jedynie chciałem wyrazić, że chce top układ gdyż mogę i chce mieć top układ - na którym zakładam będzie wszystko działało lepiej niż na 3080 ;) . Nie traktuję zakupu karty w żaden sposób jako inwestycje ani coś opłacalnego bo przecież na moim 2080Ti też wszystko działa a sprzedam go co najwyżej za jakieś grosze...

Generalizując kwestie Ventusa (nie układu 3090) rozumiem, że przy założeniu że i tak idzie pod blok wodny czyli wygląd i "jakość" chłodzenia nie ma znaczenia - jest ok?
@severall Czy ten UV jest konieczny? Na stockowych ustawieniach jest z nim coś nie tak?

Edytowane przez daniello85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, daniello85 napisał:

 Czy ten UV jest konieczny? Na stockowych ustawieniach jest z nim coś nie tak?

Głównie kiepskie, głośne fabryczne chłodzenie. Więc w Twoim przypadku pomijalna wada. 

14 minut temu, sideband napisał:

By sobie pozwolić na nieco więcej przy RT musi nastąpić kolejny skok min 2x, a nie 10-15%.

 

Praktycznie wszędzie gdzie sie da to go wyłączam. W Black Opsie powoduje okropny stuttering. 

Edytowane przez severall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10 zakupiłem w x-kom Gigabyte GeForce RTX 3070 GAMING OC 8GB GDDR6 za pobraniem kwota 2879.00 zł. Karty do dzisiaj nie otrzymałem ale dzisiaj (25.11) przyszedł nowy mail z nową wyższą kwotą 2979.00 zł z tym samym nr zamówienia, też tak macie?

Edytowane przez Omegus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zamówić EVGA GeForce RTX 3080 XC3 Ultra Gaming przez niemieckiego amazona, karta ma dotrzeć do mnie 15-16 grudnia :) Sądzę, że dobrze trafiłem.

 

Edytowane przez RNGGod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, daniello85 napisał:

czy RTX 3090 Ventus 3x OC jest w miarę sensowny? Do zwykłego grania a nie pompowania wyników w benchmarkach.

Ogolnie bardzo fajnie reaguje na UV, bo bios jest tak zestrojony, ze ubija wydajnosc w kazdym mozliwym momencie jak tylko musniety zostanie power limit :) ja nie mam czasu, ani ochoty bawic sie w UV na dluzsza mete, wiec zapodalem bios od EVGA i karta dziala tak jak oczekiwalem. Tak wiec jak bedziesz sie bawil UV lub biosami, to ok. 3090 jak kazdy inny, ale jezeli chcesz zostac na stocku, poszukaj czegos innego. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, RNGGod napisał:

Udało mi się zamówić EVGA GeForce RTX 3080 XC3 Ultra Gaming przez niemieckiego amazona, karta ma dotrzeć do mnie 15-16 grudnia :) Sądzę, że dobrze trafiłem.

 

Ile razy nie wpisze coś z rtx 30xx to zawsze pelno 20xx mi wyskakuje, jak to wygrzebałeś? ile ojro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak na szybko jakie ustawienie odpowiadalo za pokazanie napięcia podczas gry w msi Afterburner? Biorę się za uv rtx 3070 tuf, może ktoś ma jakieś orientacyjne wyniki? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KFA2 Rtx 3070 jest dostępny w x-komie. Ktoś miał z nią do czynienia? 

Edytowane przez Gallagher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...