Skocz do zawartości
jimix_20

Podkręcanie i2500K od zera

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Przejrzałem kilka tematów dotyczących OC dla tego procesora, jednak wychodzę z założenia, że każdy procesor jest inny tak więc wymaga..innego podejścia ;)

Chłodzenie jakie mam to Thermalright macho, ale niestety nie wiem, które dokładnie, ale wygląda identycznie jak to. Ogólnie temperatury w budzie mam bardzo dobre, mam dodatkowe fany na górze obudowy. Kiedyś próbowałem oc, ale miałem problemy ze stabilnością, więc wróciłem do ustawień domyślnych. Czy jest jakiś program, żebym nie wchodził ciągle do bios-a poprzez restart pc? Mam już HWmonitor-a oraz OCCT. Od czego zacząć?

Edytowane przez jimix_20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradzicie mi, co, jak i gdzie ustawić? Moja wersja BIOS to UEFI p3.20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy procesor wymaga innego podejścia jak sam zaznaczyłeś, więc jak oglądałeś filmiki to takie podejście sam musisz dobrać, każda sztuka kręci się inaczej, więc jak forum ma Ci pomóc? Nikt nie ma procka jak Ty, więc sam musisz działać, opisujesz to i zakładasz temat...

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mówiłem jak - poprzez napisanie mi co, jak i gdzie mam ustawić i zrobić. To, że na jakimś filmiku gość robi tak i tak nie znaczy, że ja mogę tak zrobić u siebie. To dlatego podałem moje podzespoły, chłodzenie oraz pytam co mam dalej zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z filmiku ustawień nie czaisz, to napisanie Ci jak co masz ustawić = jakbyś zobaczył filmik. Z filmików nie wyciągasz wniosków, a z forum będziesz?

 

Wpisz sobie nazwę swojego proca w tym subforum w wyszukiwarce i będziesz miał tyle tematów, że po ich przeczytaniu znajdziesz odpowiedź.

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile filmów i ludzi tyle opinii i ustawień, każdy mówi co innego i nie wiadomo w pewnym momencie jak powinno się ustawić. Jedni radzą wyłączyć pewne ustawienia w BIOS inni wręcz przeciwnie. Wtedy osoba taka jak ja, która nie jest specem od OC nie wie co robić i postanawia napisać na forum, bo myśli, że ktoś pomoże. Może zamiast moralizować jesteś w stanie pomóc? Jeśli nie - nie udzielaj się w temacie proszę. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw 4,5 ghz w biosie, podkręć napięcie na 1,4 jak będzie stabilnie obniżaj napięcie... itd

 

Do tego wyszukaj sobie tematy na forum z podkręcania tego proca, tam znajdziesz wskazówki, a tematów masz multum, a użytkowniką nie chce się już prowadzić za rączkę. Zrób tal jak w 1 zdaniu, a potem pisz.

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się uzyskać stabilne 4,5GHz, chociaż uważam, że napięcie jest ciągle zbyt wysokie jak na takie taktowanie. Wiem, każdy CPU inna sztuka - inaczej się kręci, ale mimo to sądzę, że za wysoko. Jakieś sugestie co do ustawień? Czytałem, że lepiej wyłączyć turbo boost, ale nie mogę na tą opcję w UEFI nawet "najechać", nie jest na szaro, że jakby niedostępna tylko przeskakuje mi na kolejną, czyli additonal turbo voltage.

f5d2b0edddfd.jpg

Edytowane przez jimix_20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • No właśnie nie jest ok, sygnał HDR ma znacznie większą rozpiętość tonalna niż te certyfikaty czy możliwości dzisiejszych ekranów, to ze ty sobie to "ustawisz" i skompresujesz sygnał kompletnie przeczy idei sygnału HDR. Jestem przekonany ze tylko ekrany które są w stanie wycisnąć z danego sygnału HDR 100% bez żadnych "sztuczek" pokazują jak ten obraz faktycznie powinien wyglądać i zapewne nie będzie tez przy nich żadnego zmęczenia wzroku czy innych problemów. A dziś jest tak ze włączasz HDR i odrazu wali po oczach jak nie zbyt nasyconymi barwami które są nienaturalne to oślepia cie w peakach bo muszą kompresować sygnał do tego co potrafi ekran. Chyba najlepszym przykładem jak źle to wszytko działa są tryby dynamicznego mapowania metadanych (nie mylić z metadanymi Dolby Vision) które TV tworzą w czasie rzeczywistym czy tam monitory ale przy tym rozjeżdża się cala dynamika obrazu bo wszytko nagle staje się dwa razy jaśniejsze nie wiadomo po co i co to ma wspólnego z dobrej jakości HDR. To jak z trybami demo w sklepach, wszystkim się podobają i nawet ludzie potem tak w domach oglądają ale dobra lub poprawna jakością obrazu nie ma to nic wspólnego. I nie mowie żeby się zaraz trzymać wytycznych jak od linijki ale włączając HDR odrazu widzę ze coś z tym obrazem jest nie tak, problem ten jest znacznie mniej widoczny przy materiałach Dolby Vision ale jako ze ekrany nadal maja zbyt słabe jasności maksymalne aby odpowiednio wyświetlić pełny zakres HDR to nawet DV jest mocno kompresowany przez co męczy wzrok. Oczywiście można sobie taka matryce przyciemnić tylko ze leci w dół wszytko a nie tylko peak wiec z HDR zostaje jeszcze mniej. I tak człowiek dochodzi do wniosku ze wali go ten cały HDR i zostaje przy SDR, który jest stały i wygląda wszędzie prawidłowo, nie trzeba nic za każdym razem kalibrować jak chcesz w coś grac albo coś ogladac.
    • Jak to może być plaskacz dla Sony? Przecież Sony jest wydawcą i chyba zależy im na dobrej sprzedaży 
    • Bo producenci płyt (ASUS, Gigabyte, MSI) nie trzymają się specyfikacji przy ustawieniach domyślnych. Domyślnie powinien być na i7 14700 PL1=65W i PL2=219W, natomiast TAU=28s (czas po którym powinien się załączyć PL1). Przy takich ustawieniach procesor też dobiłby pewnie do 100 stopni C na Fera, choć na szczęście przynajmniej na chwilę (bo później PL1=65W czyli lód). Podsumowując: producenci płyt chrzanią sprawę po całości, natomiast sam Intel zaleca absurdalne parametry pracy (PL1=65W dla i7 14700 - buahahaha ... no i oczywiście chwilowy wystrzał do 219W też od czapy przy CPU o mocy długotrwałej 65W). W przypadku i7 14700 nonK to PL2=219W. Jeśli ten CPU nie działa na standardowych, zalecanych przez Intel parametrach (PL1=150W, PL2=253W, TAU=56s) to bym go reklamował, bo po prostu jest wadliwy (powinni go pociąć i sprzedawać jako i7 14700 nonK - może by się nie zes.... 😜 przy ustawieniach ze spec.)
    • DEV może również ustalić cenę dla danego rynku osobno, a że nie zrobił tego, to też nie zobaczy mojej kasy prędko.
    • Dokładnie, coś czuję, że Szczęść Boże z drugiego miejsca przegoni Berkowicza, który będzie otwierał listę Konfy w Małopolsce i takim sposobem zdobędzie prawdopodobnie mandat.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...