Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, kowallosu napisał:

wrzucam gdyby ktoś szukał niedużej obudowy, która zmieści największe karty. Dzisiaj składałem drugi PC i wyszło całkiem spoko. 

Obudowa Kolink Citadel Mesh, a w środku RTX 3080 Suprim. Jak za 210 zł, to uważam że jest warta rozważenia. Blacha cienka, ale to budżetówka. Najważniejsze, że jest całkiem mała, idealna pod płytę mATX (u mnie mortar max) 

Ja z kolei polecam przewiewną Fractal Meshify, w wersji C (tę mam) - karty do 315mm lub wersji 2 na większe karty. Mam w niej wolnoobrotowe duże wiatraki i dyski SSD (bez HDD) i dzięki temu podczas lekkiej pracy jest tylko lekki szum, a w grach też jest znośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fractal Meshify/Define C - dla mnie to fajne kompaktowe obudowy,sam jestem posiadaczem Define C i nie narzekam.Spełnia swoją funkcję przyzwoicie :D
Od zeszłego roku są już jego następcy - Define 7 Compact oraz Meshify 2 Compact.Jedyną znaczącą wadą tych obudów to ich cena,są dosyć drogie jak na ich możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Spl97 napisał:

Jedyną znaczącą wadą tych obudów to ich cena,są dosyć drogie jak na ich możliwości.

Pewnie masz rację, ale to drobnostka przy cenach GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fractal meshify C max długość karty 315 mm, a ta co kupiłem obsłuży karty o długości 342 mm, więc taki suprim wejdzie, a do fractala już nie. 


Poza tym chciałem kupić coś "egzotycznego" żeby na własnej skórze przetestować :D i wyszło ok ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Spl97 napisał:

Fractal Meshify/Define C - dla mnie to fajne kompaktowe obudowy,sam jestem posiadaczem Define C i nie narzekam.Spełnia swoją funkcję przyzwoicie :D
Od zeszłego roku są już jego następcy - Define 7 Compact oraz Meshify 2 Compact.Jedyną znaczącą wadą tych obudów to ich cena,są dosyć drogie jak na ich możliwości.

Wymieniłem  Darkbase700 na meshify compact 2 i jest super.

Zmieściłem 3090 FE - która ma 340mm długości + UWAGA na froncie mam AIO - zostało mi ok 4mm luzu.  Wg specyfikacji bez AIO na front  zmieścimy 345mm a z AIO 305mm. (bullshit :) )

Niestety podczas wpychania i walki  z kartą nie zabezpieczyłem jej i się nieco porysowała na przodzie :E  Ale tego w tym przypadku  nie widać :)

Na TOP trzeba uwazać z AIO - płyta nie może mieć sporych  radiatorów a pamięci  do 4cm.

 

Edytowane przez Z3Z3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, kowallosu napisał:

Fractal meshify C max długość karty 315 mm, a ta co kupiłem obsłuży karty o długości 342 mm, więc taki suprim wejdzie, a do fractala już nie. 

Dlatego napisałem że do większych kart Meshify (Compact) 2.

Aktualnie żałuję że mam C a nie 2 bo planuję zakup 3070 i ogranicza mi to wybór.

Edytowane przez Richard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Richard napisał:

Pewnie masz rację, ale to drobnostka przy cenach GPU.

Wiem,tyle że,gdyby Define 7 Compact kosztował 349 zł(za tyle dałem za Define C),a nie 479 zł aktualnie,to bym z chęcią zmienił swoją obecną Define C.
A tak drugie sedno,w Define C oraz Define 7 Compact (w Meshify także to występuje) jest takie jedno niedociągnięcie - mając AiO 240 mm zamontowane na topie maksymalna wysokość pamięci może wynosić jedynie 40 mm.O ile w DDR3 nie ma widocznego problemu,to o tyle przy DDR4 jest bardzo wiele modułów,których wraz z radiatorami mają wysokość pow.40 mm.Mam takie AiO 240 mm,tyle że chwilowo nieaktywne,gdyż układ się zasyfił i jednego dnia w tym roku,jak będzie mi się chciało odeślę na RMA(jak wymienią mi na nowe,to z powrotem wlatuje do kompa na top obudowy :P).
Ja powoli zaczynam myśleć nad zmianą platformy(ale najpierw grafa :E,potem reszta,czyli płyta + CPU),a w międzyczasie nabyłem G.Skill FlareX 3200 MHz CL14 na B-die(używki,nic specjalnego),które właśnie mają wysokość 40 mm,tak jak piszą w recenzjach i specyfikacji.

12 minut temu, Z3Z3 napisał:

Na TOP trzeba uwazać z AIO - płyta nie może mieć sporych  radiatorów a pamięci  do 4cm.

Właśnie napisałem teraz o tym niedociągnięciu ze strony projektantów tych obudów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym pochwalić xkom za realizację zamówienia na ASUS GeForce RTX 3080 TUF GAMING OC zamówionego w dniu 19.09.2020, w dniu dzisiejszym karta dotarła i już bydle zamontowane :) oczywiście w cenie z dnia zamówienia.  Dodatkowo jako podziękowanie za cierpliwość bon na 50zł. 

Także po blisko 9 mc coś się urodziło :)  

a1e053bc0797b6e8e4f5c725a4884806.jpg

  • Haha 1
  • Confused 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Spl97 napisał:

 jest takie jedno niedociągnięcie - mając AiO 240 mm zamontowane na topie maksymalna wysokość pamięci może wynosić jedynie 40 mm.

Ja z kolei z wysokością pamięci nie miałem problemu przez obudowę tylko przez wielkie klasyczne chłodzenie - Noctua NH-D15 2x140mm - musiałem zrezygnować z przedniego wentylatora tej Noctuy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Richard napisał:

Aktualnie żałuję że mam C a nie 2 bo planuję zakup 3070 i ogranicza mi to wybór.

Ja jakoś Define C nie żałuję,a z 3070 jeśli stanieją do tych wielokrotnie wspominanych przeze mnie ~4000 zł,to prawdopodobnie wleci Asus TUF(cichy,chłodny i ogólnie bardzo udany model) i "tylko" 30 cm długości.Owszem mogę wziąć takiego Gaming X/Z Trio czy inny z 32/33 cm długością,ale czeka mnie wtedy ustawianie wentylatorów z przodu(mam tam u siebie 2x140 mm) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Spl97 napisał:

Owszem mogę wziąć takiego Gaming X/Z Trio czy inny z 32/33 cm długością,ale czeka mnie wtedy ustawianie wentylatorów z przodu(mam tam u siebie 2x140 mm) :P

Sam rozważam poniższe:

Karty do 325mm powinny się zmieścić po wymianie przednich wentylatorów obudowy na slimy 15mm grubości, niestety nie widzę w Polsce wersji 140mm tylko 120mm, co oznacza mniejszy przepływ lub większą głośność.

Przykłady:
https://allegro.pl/oferta/arctic-p12-slim-pwm-pst-wentylator-x130-10417524306
https://allegro.pl/oferta/wentylator-noctua-nf-a12x15-pwm-120mm-23-9-dba-10722220617

Edytowane przez Richard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Spl97 napisał:

Ja jakoś Define C nie żałuję,a z 3070 jeśli stanieją do tych wielokrotnie wspominanych przeze mnie ~4000 zł,to prawdopodobnie wleci Asus TUF(cichy,chłodny i ogólnie bardzo udany model) i "tylko" 30 cm długości.Owszem mogę wziąć takiego Gaming X/Z Trio czy inny z 32/33 cm długością,ale czeka mnie wtedy ustawianie wentylatorów z przodu(mam tam u siebie 2x140 mm) :P

Ogólnie mam  3070 TUFA i chwilę go miałem w obudowie. Konstrukcja ok, ale lepsza kultury pracy jest w X-TRIO / SUPRIM.

Meshify 2 Compact - wystaczyłby 1cm  wyżej i  byłoby idealnie.

 

Edytowane przez Z3Z3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Richard napisał:

Dlatego napisałem że do większych kart Meshify (Compact) 2.

Aktualnie żałuję że mam C a nie 2 bo planuję zakup 3070 i ogranicza mi to wybór.

Fajna buda. Ale jednak to inna półka cenowa. Ten Kolink 2,5 razy tańszy, zmieścił wielką kartę, ma mesha i dwa fabryczne wentylatory PWM. Jestem zadowolony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kowallosu napisał:

wrzucam gdyby ktoś szukał niedużej obudowy, która zmieści największe karty. Dzisiaj składałem drugi PC i wyszło całkiem spoko. 

Obudowa Kolink Citadel Mesh, a w środku RTX 3080 Suprim. Jak za 210 zł, to uważam że jest warta rozważenia. Blacha cienka, ale to budżetówka. Najważniejsze, że jest całkiem mała, idealna pod płytę mATX (u mnie mortar max) 

 

Bez-tytu-u.png

 

Do tego Suprim X trzeba mieć 3 osobne pojedyncze kable do PSU czy wystarczy jeden pojedynczy i rozdzielony podwójny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@niko222 wystarczą dwa kable.

jeden pojedynczy i rozdzielony podwójny. Pojedynczy wpinasz w pierwsze złącze od lewej (mam to oznaczone na zdjęciu taką  taśmą), a w 2 i 3 złącze wpinasz kabel, który rozdziela się na dwa 6+2 pin. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, kowallosu napisał:

@niko222 wystarczą dwa kable.

jeden pojedynczy i rozdzielony podwójny. Pojedynczy wpinasz w pierwsze złącze od lewej (mam to oznaczone na zdjęciu taką  taśmą), a w 2 i 3 złącze wpinasz kabel, który rozdziela się na dwa 6+2 pin. 

Ma to jakieś znaczenie, kolejnośc podłączenia? Ja w tym Suprimie podpięte mam dwa podwójne kable 6+2pin. Patrząc od lewej dwa gniazda podpięte są jednym podwójnym kablem i trzecie gniazdo podpięte jednym podwójnym kablem gdzie jedna wtyczka wisi luzem

Edytowane przez Meteor07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Meteor07 napisał:

 

No ja tez mam dwa podwojne kable uzyte, z tym ze zalecono mi zeby do pierwszsgo wejscia od lewej podpiac jeden kabel (czyli uzyc jednego podwojego) a w 2 i 3 wpiac drugi podwojny kabel.

Z tego co sie orientuje to pierwsze gniazdo najwiecej ciagnie. 

Edytowane przez kowallosu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś dorwał po północy  na wulkano.pl ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Pitt_34 napisał:

Ktoś coś dorwał po północy  na wulkano.pl ? 

Było potem napisane że dzisiaj tylko na Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sulejman napisał:

Także po blisko 9 mc coś się urodziło :)  

Urodziło, idealnie powiedziane :E Gratulacje, przypomnij tylko jak możesz, ile płaciłeś za kartę?

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Richard napisał:

Było potem napisane że dzisiaj tylko na Allegro.

Ok, ale było coś w ciekawych cenach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, maciekmader napisał:

aha zaczyna się, nie dogodzisz... natura narodu

Fajnie że cena niższa i na forum no jasne to + nie odbieraj tego osobiście. Ale ceny są nadal zaporowe powiedz mi czy to kwestia dystrybutorów nvidii czy kogo tam w łańcuchu ? Każdy sobie 15% dokłada i jest jak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 godzin temu, sulejman napisał:

Chciałbym pochwalić xkom za realizację zamówienia 

:rotfl::rotfl::rotfl:

Łaskawcy wysłali ci kartę prawie po roku od zamówienia i jeszcze ich chwalisz? Tak się w Polszy dba o klienta i o dobry PR sklepu...:dj:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...