Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co nvidia wymysli ale patrzac na ich nowa archi do AI i tak potezny przeskok wydajnosci to karty pod gry beda mialy cos extra co skusi graczy wydac kazda forse :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze Nvida po cichu liczyła ze FG stanie się prawdziwa rewolucja za którą ludzie będą płacić krocie a tu się okazało ze nie wszystkim się sztuczne klateczki podobają to jeszcze konkurencja szybko nadgoniła a nawet powstały softwarowe rozwiązania. Tak Nvidii nadal działa najlepiej i ma najlepszą jakość ale nie są to jakieś różnice porażające.

1 minutę temu, Phoenix. napisał:

Nie wiem co nvidia wymysli ale patrzac na ich nowa archi do AI i tak potezny przeskok wydajnosci to karty pod gry beda mialy cos extra co skusi graczy wydac kazda forse :D

Po cichu liczę na jakieś AI które będzie w czasie rzeczywistym poprawiało ostro jakość generowanego obrazu. Taki DLSS następnej generacji. Który będzie faktycznie lepszy od natywnej rozdzielczości. I jeszcze wydajniejszy niż aktualny DLSS a prawdziwa wisienka na torcie będzie to ze działa z każdą gra bez implementacji. To by było coś. Generować obraz z 1080p albo 720p do 4K który faktycznie byłby taki jak natywna rozdzielczość.
Myślę ze wcześniej czy później doczekamy czegoś takiego w ich kartach.

  • Like 4
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe ficzery wymagają nowych gier z tymi nowymi ficzerami. A wiadomo jak jest z nowymi grami AAA i nowymi ficzerami, trzeba na to czekać, nie ma ich za dużo i większość to średniaki :E

Na premierę i jej okolicach dalej będzie się liczyła głównie wydajność w rastrze i RT i na to głównie ludzie będą patrzeć. Wydajność na Watt też. No, ale jak nie będzie ładnego przyrostu wydajności to i zainteresowanie będzie mniejsze :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może chociaż będzie dostępne demko Racer RTX 🤣

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego liczę na jakąś rewolucje w poprawie wyrenderowanego już obrazu.
Zobaczcie jak te nowe gry źle ostatnio wyglądają, Outlaws nawet Wukong kuleje poniżej 4k. Dopiero jak je uruchomimy w 8k to obraz staje się bardzo dobry.

Wyobraźmy teraz sobie technologie która dala by nam zbliżoną jakość do 8k z 1080p juz na monitorach 1440p w tych i przyszłych grach.

Bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wukong to optymalizacyjny balas i nie da się grać z RT przy takich ścinkach i tutaj nawet 320p nie pomoże ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, kadajo napisał:

Po cichu liczę na jakieś AI które będzie w czasie rzeczywistym poprawiało ostro jakość generowanego obrazu.

Jakoś mi się wydaje, że prędzej w serii 6000... 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sideband napisał:

Wukong to optymalizacyjny balas i nie da się grać z RT przy takich ścinkach i tutaj nawet 320p nie pomoże ;)

To na to niech tez Nvidia coś wymyśli,
"stutter eliminator®" by Nvidia 

🤣

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobało mi się to co próbował zrobić Intel z maskowaniem rozerwanej klatki, gdyby udało się Nvidii stworzyć coś takiego co by eliminowało na stale lub sprytnie ukrywało rozrywanie klatek to można by wyłączyć Vsync na stałe i olać wszystkie te VRR'y, vsynci, fastsync i inne bajery. A gdyby tak dodatkowo udało się interpolować ponownie przetworzony już raz obraz bez utraty wydajności ? FG tworzy nam powiedzmy 120fps a drugie przejście z tych 120 zrobiłby nam 240 bez utraty jakości i wydajności. Jak wszytko idzie w postprocesing to czemu tego nie podniesc na ultra wysoki poziom. Ciekawy jestem co oni tam nowego wymyślą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Is it good bendover boys? :szczerbaty:

Dobrze będzie? 

ybvD5W6.jpg

 

J2tysIN.jpg

Przesunalem kawałek ten tegownik co trzyma kabel bo inaczej zgięcie by było na 6centymetrze co na pewno nie weszłoby mi do budy. Tegownik jest na 3,5cm od końca wtyczki i zanim zagięcie. Ten tegownik trochę boczne przewody odchyla. Będzie ok? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z Intela 😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

OEclc8o.jpg

Dzięki za pomoc... 

Edytowane przez aureumchaos
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, aureumchaos napisał:

Dobrze będzie? 

A dla czego ma być źle? Pierwszy raz układasz kable w kompie? Tam masz jeszcze zapas na kształtowanie i układanie tego kabla :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Prawie 2 lata i nikt na pclabie nie zjarał :E Nawet Odin ma od premiery 4080 i mu do dziś działa :E Serio trzeba robić masakryczne fikołki, aby te kable wyrwać/naruszyć z wtyczki, albo dwie lewe rynce, aby jej nie docisnąć do końca i spowodować problemy :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat Odin ma do takich czynności dwie lewe ręce, więc nie mógł tego 4080 włożyć samemu :E.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ta jak zawsze dał do serwisu, podłączyli i działa :E Jak ktoś się dyga to za stówkę + koszta dojazdu podłączę kabelek :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez jaj xD nikt nigdy obcy do kompa mi lap nie wkładał i nie będzie. To tak jakbym miał dać dobrać się komuś do mojej dziewczyny. Paszoł won! :szczerbaty:

  • Haha 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja przecież ci napisałem:
Bedzie dobrze :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, aureumchaos napisał:

No bez jaj xD nikt nigdy obcy do kompa mi lap nie wkładał i nie będzie. To tak jakbym miał dać dobrać się komuś do mojej dziewczyny. Paszoł won! :szczerbaty:

To wrzucaj fotki z tym podłączonym 4080 nowym i jakieś screeny z CP z fpsami przy max poborze prundu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lukadd napisał:

Prawie 2 lata i nikt na pclabie nie zjarał :E Nawet Odin ma od premiery 4080 i mu do dziś działa :E Serio trzeba robić masakryczne fikołki, aby te kable wyrwać/naruszyć z wtyczki, albo dwie lewe rynce, aby jej nie docisnąć do końca i spowodować problemy :E

To że na pcalbie nikomu się nic nie zjarało to żaden dowód bo tu kompy nie służą do grania tylko do obgadywania producentów gier jakie gnioty robią i wytykanie jeden drugiemu żeby recenzentów nie słuchał. Tu chyba nikt prawie w gry nie gra na tych pięknych 4090 i 4080...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grają, grają. Już niektórzy Wukonga skończyli :E A wyszedł ledwie kilka dni temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przepraszam bardzo, nawet 1 minuty nie zagrałem i czekam twardo na patcha. :E 

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...