Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, zozolek napisał:

Napewno lepiej nie podłączyć 1 niż z 1 kabla podłączyć 2 ?. Wróce to sprawdzę.

Ktoś już zrobił dobre UV i podzieli się ustawieniami?. 

Godzinę temu, Captain_Hook napisał:

 ? 

Nie wiem ale ja w moim starszym kompie miałem przez rok ponad dwie karty 3080 strix z 450w I rtx 3090 strix. 3x8pin, dwa kable w tym jeden podwójny i działa do tej pory bo sprzedałem koledze. Fakt ze nie było przejściówki jak w 4090 aczkolwiek w normalnym uzytkowaniu jest to dozwolone nawet w instrukcji zasilacza. Ja nikomu nie podpowiadam tylko pisze ze swojego doświadczenia. 

Edytowane przez donlaska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, reborn409 napisał:

Czy warto brać  PNY RTX 4090 24GB XLR8 Gaming VERTO Edition za 11k?

Karta zagadka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, reborn409 napisał:

Czy warto brać  PNY RTX 4090 24GB XLR8 Gaming VERTO Edition za 11k?

Do 11k jedyne godne uwagi są Asus TUF ja trafisz na wersję ze słabo piszczącymi cewkami i Gigabyte Gaming OC, Nvidia FE, jak już ktoś wydaje takie pieniądze to powinien mieć jakieś minimalne standardy jeżeli chodzi o chłodzenie i sekcję VRM. Za więcej niż te koło 10K warte uwagi są Strix, Suprim, Suprim Liquid, Aorus Master i Waterforce.

 

37 minut temu, Semi1 napisał:

RTX 4090  od gigabyta ma 4 wtyczki , pytanie czy na 3 będzie ok ? mam tylko 3 :(

Na dobrym 750-850W zasilaczu, który ma kable PCie 16AWG(jak np. corsair RMX/RMI/HXI, adata core reactor, Seasonic gx/px) to i wystarczą 2 wtyczki(które rozgałęziają się na wyjściu na łącznie 4) na overclockers też zobaczysz, że ludzie bez problemu robią OC na takich wtyczkach, a co dopiero na 3 osobnych z jednym rozgałęzieniem na końcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mam prawo pisać krótką opinie na temat modelu Suprim po trafnym Tufie z cewkami aczkolwiek pomyślałem, że może komuś się przyda. 
Na sam początek jakość wykonania o której nie będę się rozpisywał bo jest świetna i niczego bym nie mógł złego napisać. 
Przechodząc do moich amatorskich testów.


Karta podpięta PCIE 2x pojedyńczy 1x podwójny
Bios karty ustawiony na Gaming
Procesor 12600k / Oc na 5.1 

Po wykonaniu lekkiego OC ( +150 Core clock / +1000 Memory Clock / 100% power limit ) 
- Temperatury podczas grania / 3dmark - średnio 61 stopnie
- Pobór w okolicach 330-360W ( 3dmark - 360-400W )
- Kultura pracy wentylatorów bardzo łagodna, cicha ok. 1100RPM
- Wynik w 3dmark - 37500 punktów w teście Time Spy ( wynik full stock 35600 punktów ) 


Po wykonaniu UV ( 925mV, 2700Mhz ) 
- Temperatury podczas grania / 3dmark średnio 56 stopnie
- Pobór w okolicach 290W ( 3dmark - 310-340W )
- Kultura pracy wentylatorów bardzo łagodna, cicha ok. 1000RPM
- Wynik w 3dmark - 35200 punktów  ( wynik full stock 35600 punktów ) 

 

Teraz najważniejsze CEWKI, JAK CEWKI! 
Słychać je :) Porównując do Tufa jest zauważalnie ciszej i nie bałbym się stwierdzenia, że w pewnych momentach gry kiedy przestaje się skupiać na dźwięku karty to zapominam, że piszczy bo naprawdę muszę chcieć ją słyszeć aby usłyszeć jakkolwiek to brzmi. Ale jestem pewien, że tak jak TUF po pełnym wygrzaniu lekko się uspokoił tak tutaj cicho liczę, że osiągnę pełną ciszę.  OC jak i UV nie zmienia intensywności "grania" cewek - brzmią dokładnie tak samo. 

Jeśli czegoś zapomniałem a coś was interesuje bardziej niż moje amatorskie "testy" możecie śmiało pisać i wykonam coś specjalnie dla waszych potrzeb, zainteresowań :)

 

 

Edytowane przez ArgusSamuaro
  • Thanks 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TUF na morelach już za prawie 14 tyś... 4080 będzie za lekko ponad 11 tyś o ile nie więcej . Nieliczni kupią taniej.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, AndrzejTrg napisał:

TUF na morelach już za prawie 14 tyś... 4080 będzie za lekko ponad 11 tyś o ile nie więcej . Nieliczni kupią taniej.

jednym słowe chore

 

naprawde takie sa koszta zeby dzis pograc w gry komputerowe .?

kiedys gtx 760 za 980 zł ,komp za 2900 i gry hulały na high w 100 fps.

no naprawde my tu mówimy o gierkach komputerowych a ceny jakby to były jakies luksowowe dobra.

nvidia pluje,gracze udają ze pada.

Edytowane przez Kubaś_30
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, AndrzejTrg napisał:

TUF na morelach już za prawie 14 tyś... 4080 będzie za lekko ponad 11 tyś o ile nie więcej . Nieliczni kupią taniej.

Zwróć uwagę, że tą aukcje sprzedaje sklep VIST :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawiania fabryki ciąg dalszy. Punkt startu wentylatorów przesunięty z 1000RPM@64C na 800RPM@62C. Dzięki temu w mniej obciążających grach karta zamiast przełączać się co kilka minut pomiędzy trybem pasywnym a chłodzeniem na 1200RPM, pyrka sobie stale poniżej 1000RPM.

Przykładowo Forza Horizon 5, maks detale, 120FPS, 200W poboru mocy, karta trzyma 63 stopnie i 850RPM. 

Gigabyte nadal nie ogarnął wentylatorów, które płynnie startowałyby z niskich obrotów, ale przynajmniej nie wydają żadnych dziwnych dźwięków przy włączaniu/wyłączaniu, a nawet jak ruszają od 1000 RPM to z wnętrza obudowy nie słychać. Więc jakiś postęp względem poprzednich generacji od Gigabyte jest. Nie wiem jak droższe modele, Windforce ma inne wentylatory. 

Ale co za geniusz UI Designer wymyślił sobie zrobić wykres bez skali na osiach. Dopiero tooltip pokazuje co się ustawia. :E

1942598086_Screenshot2022-10-21201640.thumb.jpg.9eea6f0a067544b25a796f9d9d29e6a8.jpg

 

Edytowane przez someI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kubaś_30 napisał:

jednym słowe chore

 

naprawde takie sa koszta zeby dzis pograc w gry komputerowe .?

kiedys gtx 760 za 980 zł ,komp za 2900 i gry hulały na high w 100 fps.

no naprawde my tu mówimy o gierkach komputerowych a ceny jakby to były jakies luksowowe dobra.

Pisałem o tych cenach ze 2-3 dni temu... Lekko 4090 dobiją do 15 tyś...

 

Ja całego kompa z i5 4690k z strixem 970 płaciłem coś koło 4 tyś... Dzisiaj to takią śrredią kartę bym kupił,a gdzie reszta hahah

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś już ma status nadane dla kart kupionych 1- 2 dni temu w x-kom ? U mnie brak informacji czy będą opóźnienia czy będzie wysyłka 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, ArgusSamuaro napisał:

Zwróć uwagę, że tą aukcje sprzedaje sklep VIST :) 

No wsumie racja, ale co się odwlecze to nie uciecze. A tak niestety będzie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, AndrzejTrg napisał:

Pisałem o tych cenach ze 2-3 dni temu... Lekko 4090 dobiją do 15 tyś...

 

Ja całego kompa z i5 4690k z strixem 970 płaciłem coś koło 4 tyś... Dzisiaj to takią śrredią kartę bym kupił,a gdzie reszta hahah

 

to ja w 2015 i5 4570 i gtx 760 za niecale 3 tys

ja wiem ze ceny rosną ale takim rozumowaniem to niedlugo nvidia da nam wmówic ze zeby pograc w gry trzeba miec minuimum 10 tys ,a polowa z tego to bedzie wlasnie cena karty graficznej.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kubaś_30 napisał:

 

to ja w 2015 i5 4570 i gtx 760 za niecale 3 tys

ja wiem ze ceny rosną ale takim rozumowaniem to niedlugo nvidia da nam wmówic ze zeby pograc w gry trzeba miec minuimum 10 tys ,a polowa z tego to bedzie wlasnie cena karty graficznej.

Do low lub med detali i 30 fps :D 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś graliśmy w fhd 60 fps teraz 60 fps w 4k to "mało"

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dupach nam się poprzewracało od tego dobrobytu :E

Edytowane przez DeIntegroo
  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogactwoooooo ? a mówią że w Polsce źle jest haha

Edytowane przez AndrzejTrg
  • Like 1
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz Sierant testuje, warto zerknąć: 4090 łyka nawet 1200W w peaku przy PL na 133%. 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, RTX4090 napisał:

ktoś już ma status nadane dla kart kupionych 1- 2 dni temu w x-kom ? U mnie brak informacji czy będą opóźnienia czy będzie wysyłka 

Ja zamówiłem 4090 w x-kom dnia 19 Października, wysłali pro-forma i tam było napisane 21 Października, że będzie wysłana karta. Dzisiaj pisałem do nich i odpisali, że dostawa (do magazynu) nie pokryła wszystkich zamówień i że nie wiedzą kiedy mi wyślą, więc anulowałem zamówienie.

Ogólnie to lepsza obsługa jest w media expert niż w x-kom. Tam chociaż mają produkty na stanie, a nie oszukują ludzi. (+ wysyłka na drugi dzień)

 

Edytowane przez hellothere
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, AndrzejTrg napisał:

Ja całego kompa z i5 4690k z strixem 970 płaciłem coś koło 4 tyś... Dzisiaj to takią śrredią kartę bym kupił,a gdzie reszta hahah

Tylko wiesz, że te 4 tysiące w 2015 to była całkiem inna kasa jak dziś. Wtedy dolec stał bliżej 3.5 zeta, dzisiaj prawie 5 :E Do tego od tamtego czasu inflacja delikatnie mówiąc poszła to the moon. Czyli wtedy 4k pln to jak dziś jakieś 6 - 6.5k pln.

Z ciekawości zerknąłem na zestawy z 2015 roku. Bez budy za 4k pln faktycznie i5 z gtx 970.
https://www.purepc.pl/jaki-komputer-kupic-zestawy-komputerowe-na-czerwiec-2015?page=0,16
https://www.purepc.pl/jaki-komputer-kupic-zestawy-komputerowe-na-styczen-2015?page=0,16

Dziś za 5.5k masz zestaw też bez budy z i5 i rtx 3070
https://www.purepc.pl/jaki-komputer-do-gier-kupic-polecane-zestawy-komputerowe-na-pazdziernik-2022-gotowe-konfiguracje-w-roznych-cenach?page=0,10

Czyli w zasadzie obecnie jest lepiej niż się spodziewałem. 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, hellothere napisał:

Ogólnie to lepsza obsługa jest w media expert niż w x-kom. Tam chociaż mają produkty na stanie, a nie oszukują ludzi. (+ wysyłka na drugi dzień)

 

Najwidoczniej jeszcze nie spotkał Cię magazynier kart niszczyciel xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, lukadd napisał:

Tylko wiesz, że te 4 tysiące w 2015 to była całkiem inna kasa jak dziś. Wtedy dolec stał bliżej 3.5 zeta, dzisiaj prawie 5 :E Do tego od tamtego czasu inflacja delikatnie mówiąc poszła to the moon. Czyli wtedy 4k pln to jak dziś jakieś 6 - 6.5k pln.

Przyjmując, że ogólna inflacja w 2022 wynosi 13,7%, to łączna inflacja od 2015 roku wynosi 26,6%. Także 4000 z 2015 roku to dziś 5042,40 PLN. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze różnica na kursie dolara. Wtedy w 2015 jakoś ~3.6 zeta dziś 4.9 zeta. Czyli kolejne ~35% :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...