Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, michaelius33 napisał:

To tak nie działa.
Wymagania rosną w zależności od konsol.

Najpierw wychodzą gry crossgen i wszystko jest ok, potem developerzy w swych genialnych umysłach odkrywają, że przecież mogą wrzucić te 10-12TF mocy w grę chodzącą w 1080p@30, potem bardziej już konsoli nie docisną , więc następuje powolna odwilż w wymaganiach, a następnie nowa konsola i wracamy do punktu pierwszego

Nie do końca, na konsolach masz ustawienia high/ultra + mocno obcięty ray tracing, na PC masz ultra + path tracing. Na PC miałeś ray-tracing 2 lata przed premierą PS5/Series X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, crux napisał:

Kilka stron wcześniej ktoś wrzucał najnowsze bibliotego DLSS 3.5, poszukaj linku. 

To nie są najnowsze dll z alana waka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, crux napisał:

Damn it, wychodzi moja wada wzroku 1,25.... nie widzę żadnego gigantycznego ghostingu czy przeostrzenia ;)  Kilka stron wcześniej ktoś wrzucał najnowsze bibliotego DLSS 3.5, poszukaj linku. 

Szczęśliwi co ghostingu nie widzą

popatrz na NPC jak idą przed tobą. Ruszające się ręce zostawiają smugi jakby dymili z rękawów. Podobnie samochody. Plus do tego dochodzą rozciągające się światła czy neony i przeostrzone twarze

Co do pliku RR to podobno ten z AW2 jest nowszy niż 3.5.0 z CP2077

Jak ktoś ma AW2 to chodzi o plik nvngx_dlssd.dll

Edytowane przez koniu22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, koniu22 napisał:

Szczęśliwi co ghostingu nie widzą

popatrz na NPC jak idą przed tobą. Ruszające się ręce zostawiają smugi jakby dymili z rękawów. Podobnie samochody. Plus do tego dochodzą rozciągające się światła czy neony i przeostrzone twarze

Co do pliku RR to podobno ten z AW2 jest nowszy niż 3.5.0 z CP2077

Jak ktoś ma AW2 to chodzi o plik nvngx_dlssd.dll

Dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@koniu22 Tak, zauważyłem tą wadę podczas dopracowania optymalnych ustawień graficznych dla karty, ale nie rzucało mi się to specjalnie w oczy. Było to widać tylko na dalekim planie, o ile pamiętam ghosting też zauważyłem na broni raz podczas stania w windzie a więc ewidentnie na pierwszy planie. Teraz nie jestem pewny, ale po tym jak zauważyłem tą wadę to wyłączyłem całkowicie DLSS oraz FG by zidentyfikować, które wsparcie za to odpowiada, ale to nie pomogło, dalej go było widać natywnie na pieszych w tle. Po tym machnąłem na to ręką, nie spędza mi to snu z powiek, nie ma co się denerwować na rozrywkę jaką są gry.

Edytowane przez crux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, który model wybrać PNY RTX 4080 16GB XLR8 Gaming Verto Epix-x czy Palit GeForce RTX 4080 GamingPro?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy zapowiedzą RTX 4090Ti ale nie wierzę by dali 48GB VRAM, to nie jest jednak profesjonalna karta jak A6000 Ada 48GB. :E  ceny 4090 to około 8-10k zł, a A6000 Ada to 42-55k zł. :E  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny minus Superek to fakt że 2024 będzie pod znakiem wypuszczania ich, i 5xxx dopiero w 2025. Czyli za rok będzie można kupić 4xxx w jakieś dobrej promce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny 4090 w górę. Szybko poszło. Tydzień temu dałem za Gainward 4090 GS 8300 zł i Alan Wake 2 gratis, dziś 9250 zł🙃🙃 TUF 550 zł w górę. 

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/geforce-rtx-4090-coraz-drozszy-mocne-zawirowania-z-cenami.html

https://www.euro.com.pl/karty-graficzne/gainward-geforce-rtx-4090-phantom-gs-24gb-gddr6x-384bit.bhtml?gclid=CjwKCAjwv-2pBhB-EiwAtsQZFBOW2PLpEKldHH5R38B8yYQLzlrX-BF1IFJJfk2nCBkTgrQQxKVXZBoC0pUQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Miejsce cenowe pod 4080 Super?

Trochę beka z tych co od roku piszą jak to warto czekać rok aby kupić miliony monet taniej. 

Edytowane przez PiPoLiNiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Trochę beka z tych co od roku piszą jak to warto czekać rok aby kupić miliony monet taniej. 

Za rok jak wpadnie nowa generacja to 4090 straci połowę wartości z dnia na dzień. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Smogsmok napisał:

Za rok jak wpadnie nowa generacja to 4090 straci połowę wartości z dnia na dzień. 

Z pewnością. Za darmo będą rozdawać. Zwłaszcza, że nowa generacja w 2025 🙃 Czyli od premiery warto czekać rok, rok później warto czekać kolejny rok, i tak dalej. Jezu, czemu ja tej logiki nie znałem szybciej? Siedziałbym dalej na Voodoo kupionym przez tatę w latach 90 i czekał😉

Edytowane przez PiPoLiNiO
  • Like 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, PiPoLiNiO napisał:

Z pewnością. Za darmo będą rozdawać. Zwłaszcza, że nowa generacja w 2025 🙃

4K lub mniej za używkę 4090 po wyjściu 5090. 

  • Haha 1
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie wierzysz, że 5090 wystartuje taniej niż 4090? Jak wystartuje nawet w takiej samej, to używki 4090 będą za 5-5.5, a nie 4 :)

Edytowane przez PiPoLiNiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie będzie tańsza ale nie wiadomo czy będzie wiele droższa, nie wiadomo jakie będą warunki finansowe w 2025 roku. Pisanie ze karta będzie kosztowała tyle i tyle to wożenie z fusów. Jeśli Nvidia nie podniesie za bardzo cen a przypominam ze to właśnie HE został najbardziej wywindowany i tam już jest mało pola na manewry to właśnie RTX 4090 straci najwięcej na wartości. Nie można zapominać o cudownej wtopie z nowa wersja gniazd zasilania którą ma każda 4090 a ona jest najbardziej narażona na awarie co jeszcze dodatkowo odbierze jej uroku przy sprzedaży a gwarantuje wam ze wszyscy będą o tym pamiętać jak będą szukać używek. W każdym ogłoszeniu będą zdjęcia gniazd zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie wróżymy z fusów, a jednak gwarantujesz zdjęcia gniazd za 2 lata? Okej. Brzmi logicznie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cene, za 2 lata gniazda się chyba nie zmienia nie ? Pomyśl chociaż raz człowieku.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co, Ty myślisz za wszystkich :) Teraz w używanych 4090 nie ma zdjęć gniazd, ale jak wyjdą 5090 to nagle będą, bo każdy będzie chciał zobaczyć. To ja jednak wole nie myśleć, niż myśleć w taki sposób :) Pomijając, że po zdjęciu gniazda chyba nawet nie da się stwierdzić czy to nowa rewizja czy stara. 

PS. Wystawie 4090 dzień przed premierą 5090, wtedy nie będą patrzeć jeszcze na gniazda więc luzik. Pójdzie w dobrej cenie 😎

Edytowane przez PiPoLiNiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że ty mało co ogólnie myślisz.

  • Haha 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kadajo napisał:

Zacznijmy od tego że ty mało co ogólnie myślisz.

No proszę, wirtuoz moderatorstwa obrażający innych. Dziś obrażasz, wczoraj straszysz. Winszuje 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc tych co teraz mają 4090tki w kompach zamieni je na 5090tki, a czy swoje stare karty sprzedadzą czy włożą do szuflady, to już jest ich prywatny wybór. Ile by za starą nie wziąć, to zawsze będzie mniej do dołożenia do nowej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Po co, Ty myślisz za wszystkich :) Teraz w używanych 4090 nie ma zdjęć gniazd, ale jak wyjdą 5090 to nagle będą, bo każdy będzie chciał zobaczyć. To ja jednak wole nie myśleć, niż myśleć w taki sposób :) Pomijając, że po zdjęciu gniazda chyba nawet nie da się stwierdzić czy to nowa rewizja czy stara. 

PS. Wystawie 4090 dzień przed premierą 5090, wtedy nie będą patrzeć jeszcze na gniazda więc luzik. Pójdzie w dobrej cenie 😎

Tyle, że tutaj kadajko jak najbardziej ma rację.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...