Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Musze jakiś kabel HDMI 2.1 długi na 5 metrów kupić bo tyle mam do TV żeby 4 K sprawdzić. W 1440 P RTX 4090 sie nudzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, budasty napisał:

https://www.x-kom.pl/p/722296-kabel-hdmi-unitek-kabel-hdmi-21-uhd-8k-60hz-5m.html

 

Ten u mnie bez problemu do tv przesyła 120 hz w 4k.

Z ciekawości, ten Unitek ma certyfikat? Bo na Allegro za niecałą 100 można dostać kabel z certyfikatem (czyli 100% pewności).

https://allegro.pl/oferta/przewod-hdmi-8k-4320p-wysoka-jakosc-60hz-5m-12131716012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuje mnie certyfikat a to, że działa bez zarzutu u mnie i u kilku innych znajomych, którzy mi ten kabel polecili.  4k 120 Hz z Hdr przekazuje do oleda bezproblemowo na te 5m. Starszy kabel, który mialem wczesniej do 1080p plazmy nie dawał rady z oledem Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, budasty napisał:

Nie interesuje mnie certyfikat a to, że działa bez zarzutu u mnie i u kilku innych znajomych, którzy mi ten kabel polecili.  4k 120 Hz z Hdr przekazuje do oleda bezproblemowo na te 5m. Starszy kabel, który mialem wczesniej do 1080p plazmy nie dawał rady z oledem Sony.

Jak nie interesuje Cię certyfikat? Certyfikat > opinia znajomych i twoja, bo testują każdą możliwość do 48 Gbit/s. włącznie z Atmosami, RGB/4.4.4, HDR, 4K, 120HZ i masz 100% pewności, że zadziała... Po to są te certyfikaty, żeby nie pytać znajomków czy zadziała. Jak mam wybór Certyfikat za 100zł i bez za 130 to wiadomo co wybiorę (tańszy i pewny).

Edytowane przez Bartekkx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie PNY i minimalnych obrotach wentylatora.

Wziąłem MSI Suprim do porównania i tam min. 1000RPM. Mam jednak wrażenie że przy tych 1450RPM PNY jest cichsze niż Suprim przy 1450RPM.

Aczkolwiek przez to, że PNY ma tak wysoko ustawione min. i późno się wyłącza jest to upierdliwe.

Już się cieszyłem na tego Suprima, ale jemu znowu cewki grają, nawet po UV. Gdzie PNY nawet na stocku nie wydaje dźwięków z sekcji zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, fazie_90 napisał:

W temacie PNY i minimalnych obrotach wentylatora.

Wziąłem MSI Suprim do porównania i tam min. 1000RPM. Mam jednak wrażenie że przy tych 1450RPM PNY jest cichsze niż Suprim przy 1450RPM.

Aczkolwiek przez to, że PNY ma tak wysoko ustawione min. i późno się wyłącza jest to upierdliwe.

Już się cieszyłem na tego Suprima, ale jemu znowu cewki grają, nawet po UV. Gdzie PNY nawet na stocku nie wydaje dźwięków z sekcji zasilania.

Wystarczy napisać do PNY i wysyłają stary bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fazie_90 napisał:

W temacie PNY i minimalnych obrotach wentylatora.

Wziąłem MSI Suprim do porównania i tam min. 1000RPM. Mam jednak wrażenie że przy tych 1450RPM PNY jest cichsze niż Suprim przy 1450RPM.

Aczkolwiek przez to, że PNY ma tak wysoko ustawione min. i późno się wyłącza jest to upierdliwe.

Już się cieszyłem na tego Suprima, ale jemu znowu cewki grają, nawet po UV. Gdzie PNY nawet na stocku nie wydaje dźwięków z sekcji zasilania.

u mnie jest 890RPM min. i najczęściej tyle jest, bardzo rzadko wchodzi na 1000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, rafal2364 napisał:

Wystarczy napisać do PNY i wysyłają stary bios.

Pisałem do nich tydzień temu. Zero reakcji.

Ta karta niema dual bios. W razie czego nie jest po gwarancji jak się zabawa w podmianę BIOS nie uda?

8 godzin temu, wkamil73 napisał:

u mnie jest 890RPM min. i najczęściej tyle jest, bardzo rzadko wchodzi na 1000.

Sprawdziłem jeszcze raz. Nie da rady zejść poniżej 1000RPM. To ciekawe. Model mamy identyczny, RTX 4090 Suprim X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie podoba to ze w Suprimie RTX 4090 wentylatory sie zalaczaja od 60 stopni.Teraz mało kiedy tylko w wymagających grach słyszę kartę graficzna jak ustawiłem Power limit na 80% to pobór prądu jak w RTX 3080 z UV. Mam trzeci dzień cewki nie piszczą. Przetestowany dokładnie. Dwie gry najgorsze gówna Jedi Ocalały i Starfield w pierwszej musze albo RT wyłączyć albo grać z FG bo działa jak na RTX 3080 czyli kupa ale o tym pełno w necie. Starfield chodzi powyżej 60 klatek w miastach w 1440 ale przy takiej grafice powinno z 200 być. na razie te dwie gry robią problem RTX 4090 i trochę 5800X3D lekki bottleneck dla tej karty w 1440 p. np. w Jedi 40% uzycia GPU.

 

12 godzin temu, fazie_90 napisał:

W temacie PNY i minimalnych obrotach wentylatora.

Wziąłem MSI Suprim do porównania i tam min. 1000RPM. Mam jednak wrażenie że przy tych 1450RPM PNY jest cichsze niż Suprim przy 1450RPM.

Aczkolwiek przez to, że PNY ma tak wysoko ustawione min. i późno się wyłącza jest to upierdliwe.

Już się cieszyłem na tego Suprima, ale jemu znowu cewki grają, nawet po UV. Gdzie PNY nawet na stocku nie wydaje dźwięków z sekcji zasilania.

U mnie w Suprimie cewki nie grają tylko furmarku jak przyłożę uszy do karty to coś słyszę. Bałem sie tego pisku ale mi sie udało.

Edytowane przez slawinho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, wkamil73 napisał:

u mnie jest 890RPM min. i najczęściej tyle jest, bardzo rzadko wchodzi na 1000.

Hmm a robiłeś uv? U mnie przy stock i obciążeniu jest około 1180 rpm przy 430w. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, slawinho napisał:

Mnie sie podoba to ze w Suprimie RTX 4090 wentylatory sie zalaczaja od 60 stopni.Teraz mało kiedy tylko w wymagających grach słyszę kartę graficzna jak ustawiłem Power limit na 80% to pobór prądu jak w RTX 3080 z UV. Mam trzeci dzień cewki nie piszczą. Przetestowany dokładnie. Dwie gry najgorsze gówna Jedi Ocalały i Starfield w pierwszej musze albo RT wyłączyć albo grać z FG bo działa jak na RTX 3080 czyli kupa ale o tym pełno w necie. Starfield chodzi powyżej 60 klatek w miastach w 1440 ale przy takiej grafice powinno z 200 być. na razie te dwie gry robią problem RTX 4090 i trochę 5800X3D lekki bottleneck dla tej karty w 1440 p. np. w Jedi 40% uzycia GPU.

 

U mnie w Suprimie cewki nie grają tylko furmarku jak przyłożę uszy do karty to coś słyszę. Bałem sie tego pisku ale mi sie udało.

Spróbuj Returnal. To gra, w której najgłośniej grają cewki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fazie_90 napisał:

Pisałem do nich tydzień temu. Zero reakcji.

Ta karta niema dual bios. W razie czego nie jest po gwarancji jak się zabawa w podmianę BIOS nie uda?

Sprawdziłem jeszcze raz. Nie da rady zejść poniżej 1000RPM. To ciekawe. Model mamy identyczny, RTX 4090 Suprim X.

To samo jest u Ciebie?

VTKjozL.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit. Nie ta karta.

Ale Suprim też inny BIOS.

image.png.7a00f60d5aea0e3422792ff61ad8063e.png

image.png

Edytowane przez fazie_90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, wkamil73 napisał:

Wgrałeś bios PNY do Suprima?

Zły screen wkleiłem.

Zrobiłem edit poprzedniego posta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, może w nowszych rewizjach zmienili obroty jak w PNY :D 

U mnie nawet 860 jest a nie 890.

rYDPt3g.jpg

Godzinę temu, mozonek napisał:

Hmm a robiłeś uv? U mnie przy stock i obciążeniu jest około 1180 rpm przy 430w. 
 

Oczywiście, że tak. Ale rozumiem, że rozmawiamy o minimalnych obrotach a nie obrotach przy określonym poborze, przy 430W na pewno u mnie też poszedłby wyżej niż 1000RPM.

Godzinę temu, slawinho napisał:

Mnie sie podoba to ze w Suprimie RTX 4090 wentylatory sie zalaczaja od 60 stopni.Teraz mało kiedy tylko w wymagających grach słyszę kartę graficzna jak ustawiłem Power limit na 80% to pobór prądu jak w RTX 3080 z UV. Mam trzeci dzień cewki nie piszczą. Przetestowany dokładnie. Dwie gry najgorsze gówna Jedi Ocalały i Starfield w pierwszej musze albo RT wyłączyć albo grać z FG bo działa jak na RTX 3080 czyli kupa ale o tym pełno w necie. Starfield chodzi powyżej 60 klatek w miastach w 1440 ale przy takiej grafice powinno z 200 być. na razie te dwie gry robią problem RTX 4090 i trochę 5800X3D lekki bottleneck dla tej karty w 1440 p. np. w Jedi 40% uzycia GPU.

 

U mnie w Suprimie cewki nie grają tylko furmarku jak przyłożę uszy do karty to coś słyszę. Bałem sie tego pisku ale mi sie udało.

Co ciekawe, u mnie chyba startują niżej, powiedziałbym, że od 50 stopni.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, wkamil73 napisał:

 

Oczywiście, że tak. Ale rozumiem, że rozmawiamy o minimalnych obrotach a nie obrotach przy określonym poborze, przy 430W na pewno u mnie też poszedłby wyżej niż 1000RPM.

Co ciekawe, u mnie chyba startują niżej, powiedziałbym, że od 50 stopni.

A BIOS masz jaki ustawiony? Na cichym na bank długo czeka zanim podniesie wentyle. Aż sprawdzę jaki jest min i jaka mam wersje biosu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silent

https://www.techpowerup.com/review/msi-geforce-rtx-4090-suprim-x/37.html

Tutaj też widać minimalne obroty na takim poziomie jak u mnie i też startuje szybciej niż przy 65 stopniach. Może MSI też coś po cichu zmieniał w biosach...

Edytowane przez wkamil73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełączyłem w Suprim BIOS na silent i faktycznie wentylatory startują od ~850RPM.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.09.2023 o 17:14, Reverse17 napisał:

 

  Pokaż ukrytą zawartość

konsument: Dzień dobry, mam pytanie odnośnie nowej rewizji silnika XYZ który to został pozbawiony zmiennych faz rozrządu, mogę wiedzieć co wpłynęło na taką decyzje w projekcie?

Producent: Dzień dobry, poprzedni model silnika posiadał zmienne fazy rozrządu, natomiast nowa rewizja już ich nie posiada. Pozdrawiamy.

To jak panowie jest z tym Karta graficzna PNY GeForce RTX 4070Ti XLR8 Gaming VERTO EPIC-X OC T 12 GB ? Opłaca się ją brać za 3600? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te karty to nic nie tanieją, swoją 4070 Ti kupiłem jakoś 8 miesięcy temu i jeszcze podrożała xD 

Plus jedynie taki że kart jest wszędzie pełno. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mam 4070 świetnie współpracuje grafika z monitorem 144Hz Freesync działa i HDR 1440p 6jiW9Cs.png

Edytowane przez Tombycz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...