Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, frisss napisał:

to wgraj bios z mojej karty kupiłem wcześniej   jak diablo dodawali jest taki jaki był ze sklepu                                                          a.gif.1a958d2ab0147d0fb5582daee3f710e0.gif

Łatwo powiedzieć ;)

A co jeśli wgrywanie z jakiś bliżej niewyjaśnionych powodów ucegli kartę?.. Zostanie ze stylowym przyciskiem do papieru w przypadku jakby serwis to wykrył :D Pas, prędzej oddam ją do sklepu i wezmę inną :)

Edytowane przez Reverse17
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wgrywać bios od jakiekolwiek 4070ti w ten sposób nie zabijesz karty.

Jedynie krzywa wentylatorów może nie pasować i któreś wyjść video może być nieaktywne. Jak były jeszcze karty z różną ilością złącz zasilających to na poziomie limitu mocy i odczytów robił się kipisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Reverse17 napisał:

Łatwo powiedzieć ;)

A co jeśli wgrywanie z jakiś bliżej niewyjaśnionych powodów ucegli kartę?.. Zostanie ze stylowym przyciskiem do papieru w przypadku jakby serwis to wykrył :D Pas, prędzej oddam ją do sklepu i wezmę inną :)

masz 2 tyg na zwrot w razie czego taką dostałeś i niech ci udowodnią ze była sprawna 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie może ktoś posiada i pomoże w wyborze taniego 4070Ti. Obecnie w podobnej cenie są Zotac Trinity (na plus 5 lat gwarancji i wygląd), MSI Ventus i w podobnej cenie Pny z którą ostatnio są przeboje, z tego co czytam. 

Z góry dzięki za podpowiedź 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, frisss napisał:

masz 2 tyg na zwrot w razie czego taką dostałeś i niech ci udowodnią ze była sprawna 

To mu wody naleją do środka, zrobią foto i odrzucone ;).

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

To mu wody naleją do środka, zrobią foto i odrzucone ;).

W ten sposób to możesz pisać o każdym zwrocie. Nie słyszałem, żeby jakiś szanujący się sklep robił takie machloje, poza tym zawsze można zrobić zdjęcia czy film kacie przed jej spakowaniem.

 Jakbym miał tę kartę, to bym powalczył ze zmianą biosu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, kola01 napisał:

W ten sposób to możesz pisać o każdym zwrocie. Nie słyszałem, żeby jakiś szanujący się sklep robił takie machloje, poza tym zawsze można zrobić zdjęcia czy film kacie przed jej spakowaniem.

Serio? Też tak myślałem.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat z ASUSem faktycznie ciekawy ale nie wpadajmy w paranoję. Jeden przykład o niczym nie świadczy.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus to śmieciowy serwis, znajomy 6 razy oddawał kartę na GW i dopiero po nagłośnieniu sprawy i poruszeniu kilku kontaktów sprawa zakończyła się pomyślnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Proxxximus napisał:

Panowie może ktoś posiada i pomoże w wyborze taniego 4070Ti. Obecnie w podobnej cenie są Zotac Trinity (na plus 5 lat gwarancji

RTX 4070Ti to GPU o świetnej wydajności, której przyszłość zostanie ostro skrócona przez ilość VRAM. Nie tylko ja jestem zdania, że za max 2lata upierdliwym problemem będzie dla tej karty ilość VRAM w grach które wówczas wyjdą (karta będzie na tyle szybka, że fps będzie dobry, ale będą np. super-rozmyte tekstury z powodów braków Vram, niczym na kartach 8GB w Forspoken czy innym Halo Infinite po dłuższej grze).

Także zastanów się, czy zamiast kupować "taniego 4070Ti" nie lepiej kupić porządnego 4070 i jeszcze zostawić pieniędzy w kieszeni. Karta zestarzeje się nie gorzej niż 4070Ti, ale przynajmniej mniej pieniędzy na tą imprezę przeznaczysz, a kartę będziesz miał z lepszą kulturą pracy.

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kola01 napisał:

Temat z ASUSem faktycznie ciekawy ale nie wpadajmy w paranoję. Jeden przykład o niczym nie świadczy.

To ja napiszę inaczej... Do rzeki zwanej ASUS, nigdy więcej nie wejdę. Kilka lat temu walczyłem z serwisem ASUSa około roku, bo mi nie chcieli uznać gwarancji na płytę główną (ASUS Z170 Deluxe), którą kupiłem do żony komputera. Coś było zrąbane z radiatorem VRM, praktycznie odpadał (pęknięte mocowanie). Taka właśnie do mnie przyszła i jak to zobaczyłem to zrobiłem zdjęcia i zacząłem walczyć ze sklepem (dużym, na Iks się zaczyna). Oni odesłali do serwisu i płyta wróciła z tą samą usterką. Dalej już bezpośrednia walka z ASUSem i lanie wody, że to żadna usterka, a płyta 100% sprawna, a to pęknięcie i latający radiator to moja wina podczas montażu. Po kolejnym razie płyta przyszła z uwalonym socketem i zafajdana topnikiem. Można? Można... Dno, dno i kilo mułu! Po roku, chyba dla świętego spokoju przysłali nową płytę, którą natychmiast sprzedałem i nigdy więcej Asusa. Nigdy! 

Serwisy (myślę, że każdego producenta, ale na innych tak mocno się jeszcze nie sparzyłem) czy sklepy mogą robić co im się żywnie podoba, a klient to zło konieczne. 

Edytowane przez Grandal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To muszę przemyśleć temat, zapewne zostanę przy pierwotnym wyborze czyli Gigabyte Gaming OC 4070(chyba sensowna karta) tylko podpórkę do niej dokupię.

Faktycznie z tych co wymieniłem 4070Ti są kiepskie,a z takich sensownych tanich modeli które byście polecali? Każdy z producentów ma jakieś swoje grzeszki, póki działa wszystko cacy, gorzej jak zacznie się psuć. Tylko właśnie czy dopłata pewno koło tysiaka do karty ma sens, najwyżej zejdzie się z ustawień a gier do nadrobienia mam sporo.Obecnie na gtx960 się męczę, zostawiałem Rdr2 i Cyberpunka do ogrania na nowym sprzęcie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Proxxximus napisał:

To muszę przemyśleć temat, zapewne zostanę przy pierwotnym wyborze czyli Gigabyte Gaming OC 4070(chyba sensowna karta) tylko podpórkę do niej dokupię.

Faktycznie z tych co wymieniłem 4070Ti są kiepskie,a z takich sensownych tanich modeli które byście polecali? Każdy z producentów ma jakieś swoje grzeszki, póki działa wszystko cacy, gorzej jak zacznie się psuć. Tylko właśnie czy dopłata pewno koło tysiaka do karty ma sens, najwyżej zejdzie się z ustawień a gier do nadrobienia mam sporo.Obecnie na gtx960 się męczę, zostawiałem Rdr2 i Cyberpunka do ogrania na nowym sprzęcie.

 

Brat ma MSI Gaming X Trio w 4070Ti i złego słowa powiedzieć nie mogę. Karta spora temperatury ładne, krzywe wentyli też nie są jakoś agresywne. Jedynie lekko słychać cewki, ale jemu to nie przeszkadza a wiadomo jak z tym jest. Jednemu grają drugiemu nie ogólnie loteria. Pewnie standardowo można polecić X Trio, Tufa i Gamerock od Palita, dopłacanie do Strixa i Suprima chyba nie ma sensu.

Edytowane przez Borys-Tech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze on pewnie pisze o Ventusie.

Nie patrzcie na kartę tylko przez pryzmat kasy a tego czy spełni wasze wymagania. Kupowanie taniej karty która polegnie na starcie to strata kasy. To już lepiej dopłacić do czegoś porządnego i się tym cieszyć od razu i jak najdłużej. VRamem bym się nie przejmował bo zanim to będzie poważny problem to te karty i tak już nie będą się nadawać do grania na max detalach.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, kadajo napisał:

Tyle ze on pewnie pisze o Ventusie.

Nie patrzcie na kartę tylko przez pryzmat kasy a tego czy spełni wasze wymagania. Kupowanie taniej karty która polegnie na starcie to strata kasy. To już lepiej dopłacić do czegoś porządnego i się tym cieszyć od razu i jak najdłużej. VRamem bym się nie przejmował bo zanim to będzie poważny problem to te karty i tak już nie będą się nadawać do grania na max detalach.

Kłócę się cały czas wewnętrznie ze sobą bo dla mnie już wydanie 3k na kartę to spora kasa,ale z drugiej strony chciałbym pograć sobie w sensownym 2k i zobaczyć efekty RT. Po obejrzeniu testów Zotac i MSI Ventus odpadają, no nic będę patrzył oferty może jakieś promocje się trafią na chociażby Gigabyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o 4070ti to ja bym zaryzykował tego pny pomimo tego zamieszania z wentylatorami. To nadal dobra karta a za 3800 3900 to już wogle dobra cena.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, kadajo napisał:

Jeśli chodzi o 4070ti to ja bym zaryzykował tego pny pomimo tego zamieszania z wentylatorami. To nadal dobra karta a za 3800 3900 to już wogle dobra cena.

A Ty jaki model posiadasz? Powoli bebechy na promocjach kupuję w październiku będę składał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Proxxximus napisał:

Panowie może ktoś posiada i pomoże w wyborze taniego 4070Ti. Obecnie w podobnej cenie są Zotac Trinity (na plus 5 lat gwarancji i wygląd), MSI Ventus i w podobnej cenie Pny z którą ostatnio są przeboje, z tego co czytam. 

Z góry dzięki za podpowiedź 

Ja mocno biorę pod uwagę Palit Gaming Pro mimo, że mi się nie podoba w bardzo podobnej cenie miażdży takiego Ventusa, czy Trinity których nie ma co w ogóle brać pod uwagę. Mało tego w testach, jeśli chodzi o temperatury i kulturę pracy, tylko o tym mówię, wypada nawet lepiej od takiego Strixa, TUF, Suprim, Gaming X Trio, od których w zależności od modelu, potrafi być tańszy w okolicach 500-600-700zł. 

Tu możesz ją porównać do innych:

Moim zdaniem wypada wręcz rewelacyjnie, zwłaszcza jak jakiś czas temu można ją było kupić w granicach 4000zł. Teraz już jest trochę gorzej, ale w porównaniu do topowych wersji i ich cenach i tak warto. Mimo tych ostatnich akcji z PNY, mimo, że nie jest tak świetnie jak było to ludzie piszą, że na tych 1450RPM wcale nie jest tak źle, szczególnie w tej cenie. Najbardziej boli, że to jest minimalna prędkość i nic z tym sam nie zrobisz. Ja mimo tego dalej biorę ją pod uwagę, bo cena i jakość, a skoro nie jest uciążliwa na tych 1450 to czemu nie.

Edytowane przez skunRace
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Palit nawet spoko wypada, ale PNY nie biorę pod uwagę, bo nie lubię jak mi szumi coś podczas przeglądania neta. Zepsuli bardzo dobry model tym zabiegiem i według mnie zrobili to świadomie. Nie pierwszy raz jakiś producent modyfikuje swój produkt wkładając gorsze komponenty dla czystego zysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pality czy Gainwardy spoko wypadają w możliwościach chłodzenia, tych świętych tu tabelkach Techpowerup z temperaturami, biosami i dBA czy tej lepszej normalizującej hałas przy zmiennym obciążeniu. Jednak może być różnie w nagłośnionym przez kolegę od afery z PNY temacie kultury pracy w ujęciu elegancji pracy wentylatorów. I tu przychodzą nam z pomocą tabelki Techpowerup, ale takie fajniejsze od tych świętych raptem kilka centymetrów powyżej:

4070Ti Palit GamingPro OC:

clocks-and-thermals.png

Karta raptownie startuje śmigłami przy 60C z dość wysoką prędkością, raczej jej minimalną i jak ciche by te śmigła nie były, przy ~1200 rpm niemal na pewno będzie to słychać. Zwłaszcza jeśli niczego innego słychać nie będzie, np. przy przeglądaniu netu, gdy coś tam kartę zagrzeje i zwłaszcza w przewiewnych obudowach. Fajnie i ważniejsze, że wyłącza je dopiero po zejściu poniżej 40C, czym błyśnie w porównaniu z następną z ukochanej przez rodaków linii, zwyczajowym "królu opłacalności":

4070 Ti Gigabyte Gaming OC:

clocks-and-thermals2.png

Bios Silent, żeby nie było, że ,,na Gigabajcie po prostu są agresywne domyślne krzywe, ale wystarczy fajnie ustawić i jest super..." :D Karta osiąga 60C i jeb wentylatorami na 1400 rpm, później wejdziesz np. do ekwipunku, obciążenie spadnie, a w tej samej sekundzie cyk, wentylatorów już nie ma (czemu pewnie w istocie towarzyszy tradycyjny dla wentylatorów Gigusia "cyk"). I tak w kółko 🙃

A tutaj przykład opcji wzorowej w wykonaniu 4070 Ti TUF:

clocks-and-thermals.png

Karta przy 55C włącza śmigła z niskim rpm, w sposób raczej niesłyszalny, a wyłącza je dopiero gdy schłodzi się poniżej 40C, więc raczej zdecydowanym i dłuższym niż chwilowe ustaniu obciążenia. A ile było w tym wątku pierdzielenia farmazonów, że droga, a gówniana, bo w tabelce powyżej owych inne tańsze, chłodniejsze i cichsze (i większe), więc po co za TUFa płacić, kiedy możesz mieć Gigabajta czy coś tam :)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu Gainward Panther za 3999 zł to jest spoko opcja.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawodpodobnie tak samo spoko jak Palit GamingPro OC, bo to być może ta sama karta w przebraniu Gainwarda. Warto przy okazji pogrzebać za tym, czym różnią się od Palita Jetstreama, bo też stoi w Ceneo za podobną kasę i jest dość powszechnie dostepny bez większych, pewnie nadchodzących dopłat, więc jeszcze kosztem ceny możecie sobie z wyborem sklepu powydziwiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit GeForce RTX 4060 StormX 8GB GDDR6

Posiada ktoś jakieś informacje o tym maluchu? 

Przeglądałem google w poszukiwaniu jakichś informacji ale lipa 

1 wentylator więc może być to głośne ale ta seria nie pobiera dużo W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...