Skocz do zawartości
serwkomp

Jakiej Pasty termoprzewodzącej używacie ?

Rekomendowane odpowiedzi

A Gelid przypadkiem nie zmienił składu pasty i nowe partie nie okazały się po prostu słabe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Podobno tak ale ja jeszcze chyba miałem tę starszą partię.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, kalderon napisał:

A Gelid przypadkiem nie zmienił składu pasty i nowe partie nie okazały się po prostu słabe?

Tak teraz to lepiej brać sporo tańszą GC-4 niż extreme bo wypada lepiej za grosze :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, od nowego GC-extreme lepsza jest już MX6. W tym roku kupię jeszcze GC-4 i się pobawię, jestem ciekaw wyników :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 3.04.2024 o 20:37, Pentium D napisał:

Może ktoś szuka Fluctusów 120 mm to tutaj są nowe za 25 zł sztuka. Najprawdopodobniej z demontażu z obudowów lub AIO, ale może są to też nowe pudełkowe. 

Ponownie dostępne.

https://allegro.pl/oferta/wentylator-sielntium-pc-flutcus-120-x-120-mm-spc316-15443576430

Te zachwyty nad super tanią GC-4 to jakieś fejki, opłacone recenzje podobno. Ci co porobili sami testy to szału zupełnie nie ma na tym co można kupić teraz w sklepie. Z reszta tym testem co tak super wypadła ta GC4 to się sam producent na stronie swojej chwali xD

Oprócz TPM7950 z którego jestem zadowolony to może ktoś testował. Upsiren Pcm-1 0,25mm, Thermalright helios? Jest jeszcze coś takiego jak Tpcm™ 7000. Mięknie przy 50-70 stopniach, bez pomp out. Podobno tańsze ale trudno dostępne.

W dniu 5.04.2024 o 13:52, Send1N napisał:

Po ostatnim teście Patryka z końca tamtego roku kupiłem tego gelida gc-4, 1g można kupić za 7zl a 3,5 za 15 :E pakowanie kasy na wszystko inne niż ptm czy ciekły metal jest bez sensu.

a ja po obejrzeniu zostałem przy Gd900. Wiem, że jest słabsza od innych past przy prądożernych prockach tylko kto z nas faktycznie ma takiego potworka i gra w benchmarki, które powodują max obciążenie W? a w grach to imho nawet te potworki zachorują jako taki umiar na W i nie ma sensu nic mocniejszego od GD900. Kupiłem jeszcze tylko GD2 z ciekawości.

power-games.png

Edytowane przez FranzMakamele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Lk-17  świetne smarowidło od majfrendów z tego filmiku wynika że coś ala poziom grizly extreme  :-) a jest już lk-22 , lk-17 mam zaaplikowane na 3 kompach  już kilka miesięcy , puki co nie wysycha :P GD007 to też swietna pasta ,wydajność może i niższa od topowych ale długotrwała ,grubo ponad 2 lata w kilku lapkach i zero wzrostu temp.  a i chyba u siebie na rysiu 7600x jest nałożona  ok17 miesięcy i też bez zmian :-)

 

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pytanie w jakich laptopach tzn jakie temperatury osiąga tam cpu, bo nawet tutaj na forum jest wsporo postów o tym jak 95% past po kilkunastu godzinach się degradowało i temperatura procka wracała do takich samych temperatur jak powiedzmy dzień/dwa przed zmianą :E mówię tutaj o przedziale +90c i chłopaki dopiero na np ptm7950 (oprócz ciekłego metalu) rozwiązywali tego typu problem bo 90c vs 97-98c to jest różnica jak procek nie wpada w throttling i potrafi utrzymać wyższy zegar. 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Polecam zakupy Chińszczyzny w oficjalnym sklepie GD na aliexpress https://www.aliexpress.com/store/235415
Wstępna data dostawy była długa, ale już drugi raz przyszło w około 10 dni. Teraz 12 bo święta. Dodatkowo dorzucają łopatkę i mini kondomiki do każdego osobnego itemka w koszyku. Ciekawy jestem co ta GD-2 pokaże :)

cTqL1lq.jpeg

11 godzin temu, unadarek napisał:

GD007 to też swietna pasta ,wydajność może i niższa od topowych ale długotrwała ,grubo ponad 2 lata w kilku lapkach i zero wzrostu temp

a tutaj chłop narzeka na YT xD

 

Edytowane przez FranzMakamele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od warunków pracy danego pc ,a tym wypadku potworek do najchlodniejszych nie należy  a i  jak sam wspomina komputerek sie nie nudził , jeden z komentujących tez dobrze zauważył że zapewne pc działał w klimatyzowanym pomieszczeniu gdzie wilgotnosc powietrza praktycznie nie istnieje :-)  W moim wypadku tak jak pisałem mam co jakiś czas wgląd w komputery,laptopy na których aplikowałem tą gd007 i autentycznie zero problemów po grubo ponad 2 latach ,tak samo na u siebie na ryżym 7600x grubo ponad rok bez zmian.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ma ktoś z was na to jakieś wytłumaczenie? :E bo ogólnie u innych Ytuberów LT-100 potrafi urwać jeszcze kilka c względem popularnego miśka a tutaj taka sytuacja wręcz niewiarygodna. Oczywiście jak zwykle proszą o komentarze a jak ktoś coś konkretnego napisze pod filmem to 0 odpowiedzi 🤣ważne aby ilość się zgadzała 🙃

 

 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypompowało mi pastę z kawałka proca :E Pierwszy raz coś takiego mi się zdarzyło, normalnie rozsmarowałem po całym ihs, powietrze nie miało ujścia i dlatego tak?
Arctic MX-4 btw

ZnVP6Yz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.05.2024 o 09:46, Send1N napisał:

Ma ktoś z was na to jakieś wytłumaczenie? :E bo ogólnie u innych Ytuberów LT-100 potrafi urwać jeszcze kilka c względem popularnego miśka a tutaj taka sytuacja wręcz niewiarygodna. Oczywiście jak zwykle proszą o komentarze a jak ktoś coś konkretnego napisze pod filmem to 0 odpowiedzi 🤣ważne aby ilość się zgadzała 🙃

Ile razy można pisać to jest galinstan, który jest ciut lepszy od inny mieszanin opartych na galu. Większa zawartość indu i cyny o większej przewodności poprawia ciut wyniki.

To już ładnych parę lat wstecz testowano i zanim sobie chinol nazwał to LT-100 🤣 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@sideband

Ja wiem co to jest i pamiętam ile razy o tym pisałeś ;) oglądałeś ten film? bo nie o to chodziło :E masło właśnie zaaplikował LT-100 i temperatury były kosmiczne i nagle zmienił metal na grizzly i nadzwyczajnie spadły o 25c 🙃

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Aaaa :szczerbaty: Nie mam czasu na oglądanie głupot :szczerbaty:

Może coś spaprał ;) Za bardzo się przejmujesz głupotami z YT :szczerbaty: Testujesz sam i wyciągasz wnioski.

Nawet leciwe ciekłego metale te najtańsze chyba od Phobya co były poniżej 20zł są tylko min gorsze od miśka ;)

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat bo on sciągał chłodzenie i poprawiał to kilka razy właśnie, wygląda jakby trafił ten metal jakiś walnięty :E albo zrobił dobrą reklame miśkowi 🤣dlatego to wrzuciłem z zapytaniem czy ktoś ma na to jakieś wytłumaczenie :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam moje wyniki bo coś mnie tknęło i kupiłem taki zestaw z chińczyka za 42zł: PTM7950 + Ramka :P
Zdjęcie folii i nałożenie ptm to mordęga, poużywałem komputera przez 2 dni żeby się trochę ułożył.
Z1zsH9X.jpeg


Dark Rock Pro 4, testy na uv -0.080v, PL253W, 307A czyli tak jak używam na co dzień, stałe max rpm wentylatorów
Cinebench loop 10 minut

iOod1j2.jpeg

Aida64 Stress CPU po 10 minutach, średnio 91°C vs 81°C

AyPTMtP.jpeg

images.jpg.522d2fbcd28e6e0c78edd903b96fabd0.jpg

Na obronę mx-4 po 8 miesiącach miał takie same wyniki jak zaraz po nałożeniu, co dobrze świadczy + był trochę wypompowany, ale nie wiedziałem o tym.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiadomo czy to ramka nie zrobiła całej roboty a ptm na ihs nie zmienił nic :P mimo wszystko różnica bardzo fajna :thumb:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ona zdziałała takie cuda to miło :E Bo generalnie planowałem wrzucić samego tpma dla porównania, ale po przemyśleniu dzień później domówiłem ją dla spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ramka potrafi urwać kilka stopni i podejrzewam że to głównie jej zasługa niż ptm'a na ihs'ie bo ten pokazuje pazur bardziej na gołych rdzeniach ;) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na IHS też robi robotę, względem świeżej MX-4 2.5 stopnia + nie powinna tracić właściwości, reszta zasługa ramki.

r/intel - Final Preview : 44 Pastes, Pads, and LM tested with an Air Cooler on Intel's i9-14900K

Edytowane przez Krisol
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.05.2024 o 12:37, FranzMakamele napisał:

 

a tutaj chłop narzeka na YT xD

 

Chłop narzekał że wyschło po roku...a sam promował grizzly wysychającego po pół roku :E 

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...