Skocz do zawartości
Pioy

Monitory OLED - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Wu70 napisał:

Wysłałem zapytanie o pochodzenie i dystrybucję.

Nie chcą podać dystrybucji (więc nie PL) ale zapewniają że działa normalna GW LG door-to-door.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Wu70 napisał:

normalna GW LG door-to-door.

Zadzwoń do LG. Tak jak pisałem, wcześniej nie naprawiali dystrybucji innej niż PL. Nawet europejskiej. Było nie i uj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja mam małą awersję do ryzyka i kupiłem u nich wczoraj LG C4 42. Dosłownie przez pół dnia kosztował 4999 PLN, potem cena wzrosła do 6499 PLN. Tak jak pisałem, C2 też kupiłem z podobnego sklepu spoza polskiej dystrybucji i bez problemu go używałem.

TV C4 przyszedł fabrycznie zapakowany, oklejony, nie używany, z zerem na liczniku UTT. Na naklejce znamionowej oczywiście "assembled in Poland", produkcja 03/2024. Model OLED42C41LA.DEUQLJP. 

Co do obrazu to w statycznym nie widzę dużej różnicy bo C2, C3 , C4 mają te same matryce, ale chciałem mieć 144Hz, które tutaj faktycznie jest, jako dodatkowa opcja dla PC.

No i jeszcze wygrałem w loterii bandingu, bo matryca jest idealnie szara.  Na C2 miałem na początku pasek, który potem się zatarł. 

Uprzedzając dyskusję, tak, 144Hz i ogólnie zmiana na nowszy, były dla mnie warte dopłaty/zmiany. PCMR zobowiązuje :-)

 

Zrzut-ekranu-2024-04-30-114645.png

 

 

 

Edytowane przez MSky7
  • Like 4
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Keken napisał:

Jest recka asusa 32 cale qdoled a w niej, że asus pobiera prawie 28W w trybie czuwania.  Wydaje mi się, że recenzent sprawdzał w momencie kiedy monitor czyścił matrycę. Nie chce mi się wierzyć, że tyle pobiera bo nie zostałby dopuszczony do sprzedaży w UE.

https://ithardware.pl/testyirecenzje/asus_rog_swift_oled_pg32ucdm-32770.html

Poniższy screen wyjaśnia wiele. Ktoś tu różnie rozumuje "tryb czuwania" czyli "idle"

Power-Consumption-1320x924.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mam 27GS95QE-B :P dziś wieczorem znajdę czas to podłączę. Wyrwałem za 3699 zeta chyba ok ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ktoś posiada lg 27gs95qe-b ?

Właśnie przyszedł i po podłączeniu raczej nie jest bezłośny  :/ słychać jakby łożysko wentylatora.

To tak ma byc? [:|]

Zgaduje,że jest tam wentylator ? noctua to to nie jest.

 

Edytowane przez j23natala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada wentylator pewnie na kulkowych jest i stąd większy hałas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kolega 1 post wyżej, wieczorem podłączy to Ci odpowie 😁

Edytowane przez bourne2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omg ale dziadostwo

-helldivers mruga , moze zaznajomienie z pilotem i menu naprawi

-jakaś wypalona kropa na jednolitym ciemnym tle , może jak rozkminie czyszczenia to zniknie

Pierwsze wrazenia - mozna sie popłakac ^^

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Podłączę to dam znać jak to u mnie lata :cool: nie przypadnie do gustu to zwrot będzie... teraz już wiadomo dla czego Asus zastosował pasywny radiator.

Masz gwarancję 45 dni na zero pikseli :)

 

Edytowane przez sniper76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To nie jest pixel tylko wypalenie[?] 

Ide kombinowac,zeby helldivers nie mrugal,jak narazie przy adaptive sync off ustawione w monitorze nie mruga ,ale to żadne rozwiazanie.

0d14c12b1356b89b.jpg

Edytowane przez j23natala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, bourne2008 napisał:

Poniższy screen wyjaśnia wiele. Ktoś tu różnie rozumuje "tryb czuwania" czyli "idle"

 

No ja nie rozumiem. Tryb czuwania to wyłączony ekran czy jak?
Czy to jakiś dziki tryb bo każdy kolor bierze inaczej papu na oledzie.

Cytat

Nie mniej ważne jest zużycie energii w stanie czuwania, kiedy panel jest wygaszony i teoretycznie nie wykonuje żadnej pracy, ale jednocześnie nie został odcięty od gniazdka sieciowego. ASUS ROG Swift OLED PG32UCDM pobiera aż 27,8 W w trybie czuwania, a jego maksymalny pobór wynosi 86,4 W. Oznacza to, że możemy poczuć w rachunkach za prąd pracę tego sprzętu. 

Jeżeli to jest normalna sytuacja po wygaszeniu ekranu i nie czyści matrycy to jakiś debil projektował ten monitor. On bierze wygaszony więcej niż 32cale led podczas normalnego użytkowania.

Można to wytłumaczyć tym, że to sprzęt dla entuzjastów więc liczy się tylko wydajność.

Stand-by 0.2 W (34W in Always Ready)

U mnie na c2. Always ready wyłączone.

 
Cytat

standby 0.2 W (34W in Always Ready)

 

Edytowane przez Keken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, j23natala napisał:

To nie jest pixel tylko wypalenie[?]

 

Wypalenie byłoby raczej ciemniejsze a nie jaśniejsze. Wygląda jak nierównomierność świecenia wynikająca z produkcji. U mnie B1 ma 5 jaśniejszych plamek w regularnych odstępach na dole ekranu i 3 albo 4 z góry ekranu. Wygląda jak coś związanego z procesem technologicznym bo nie wierzę że przypadkowe rozjaśnienia są rozmieszczone tak równo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@KekenNo ja to właśnie rozumuję tak że ten ASUS był mierzony w czymś ala tryb "Always ready", gdzie cała elektronika działa a panel jest "wygaszony". Asus na swojej stronie podaje raczej normalne parametry dla tego monitora:

Power Saving Mode : <0.5W.

Power Off Mode : <0.3W.

 

Edytowane przez bourne2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem co to za tryb bo to jest monitor a nie telewizor gdzie jest dużo funkcji smart tv działających w trybie always ready.

Dla mnie jedyna możliwość to pomiar podczas czyszczenia albo ten asus to telewizoro-monitor jak samsung g8 ale nigdzie to nie jest napisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co niby on ma wspólnego z TV? Nawet systemu tam nie ma żadnego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
37 minut temu, Keken napisał:

No to nie wiem co to za tryb bo to jest monitor a nie telewizor gdzie jest dużo funkcji smart tv działających w trybie always ready.

Dla mnie jedyna możliwość to pomiar podczas czyszczenia albo ten asus to telewizoro-monitor jak samsung g8 ale nigdzie to nie jest napisane.

Aż zerknąłem do instrukcji.

Żeby wejść w Tryb Power Off Mode nacisnąć 2x przycisk Power

tryb Power Saving Mode różni się tylko tym że świeci się dioda.

Tryb Standbye oznacza brak sygnału (pomarańczowa dioda)

 

Czyli wniosek z tego taki że lepiej nie zostawiać monitora w tym trybie Standbye tylko wyłączać przyciskiem bo będzie napierniczał 30W.😄

Edytowane przez bourne2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zaśniesz sobie oglądając jakiś film, komp się wyłączy a to bardziewie będzie brało 30W póki nie wyłączysz z prądu.
No nie chce mi się wierzyć. To chore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

update (lg 27gs95qe-b)

Tak jak moża było sie domyslec,czyszczenie matrycy wyczyscilo kropke...

Niestety w helldivers na statku mruga,nie tak jak na filmiku z rtings część jakiegoś szarego koloru tylko wyglada jakby losowo wsadzał całą białą klatke :/

@sniper76 czekam na twoje ustawienia ^^ , szału raczej nie ma to chyba przez ten matowy filtr.

Edytowane przez j23natala
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę cacko to dam znać co i jak u mnie wyszło na start :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Keken napisał:

Czyli zaśniesz sobie oglądając jakiś film, komp się wyłączy a to bardziewie będzie brało 30W póki nie wyłączysz z prądu.
No nie chce mi się wierzyć. To chore.

No na to wychodzi. Prawidłowo powinno być tak że monitor przechodzi z trybu standby w power off po krótkim czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyłącza się tyle w temacie na skręconej na zero matrycy jasność/kontrast pobór mocy będzie na podobnym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Wy marnujecie czas na dyskusje o monitorze który w HDR w jasnych scenach daje 130 nit? :p

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile? :E Chyba na pełnym białym ekranie jak każdy oled :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No właśnie nie. W jasnych scenach w grach. Przecież był już raz screen z recki. Myślisz, że czemu go oddałem i jadą z Asus jak z gównem na ich forum :p

Odpalasz nowego Horizon i Asus masz koło 130, MSI koło 240, Gigabyte koło 270 :)

Edytowane przez PiPoLiNiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Toshiro Mifune z Akirą Kurosawą przewracają się w grobie, widząc co ubisyf odwala.  
    • Oczywiście w pełni podtrzymuje swoje zdanie o stanowczym potępieniu wszelkich aktów terroru wobec polityków, generalnie każdego człowieka. Tak samo jak Tusk czy Ursula von der Leyen jednakże... jak teraz się dowiaduję ten Fico to był* chyba jeszcze gorszy od Orbana (co trudno sobie wyobrazić) bo on wprost popierał putlera, o UE wyrażał się gorzej niż cała SP i konfa razem wzięte... To wyglądało jakby ruskie miały na niego haki bo aż się nie chce wierzyć, że z własnej woli wygadywał takie rzeczy... Pogratulować tylko Słowakom rozumu, że wybrali sobie kogoś takiego. Nawet na wakacje już tam nie pojadę *piszę w czasie przeszłym i nie chodzi mi o jego życie i zdrowie i mam nadzieję, że wyjdzie z tego cało, a najlepiej jak w kapitalnym filmie Trzy billboardy za Ebbing, Missouri zrewiduje swoje poglądy i postawę wobec życia. Chodzi mi, że czas przeszły bo raczej nieprędko wróci do polityki.
    • Tak ja mam ten problem, kupiłem 7900XTX i były spore problemy, oddałem bo myślałem, że karta wadliwa (a to wadliwe jest całe AMD), kupiłem identyczny model i mniejsze problemy ale zdarzały się zwisy. Teraz od miesiąca czy ponad miecha cisza i moim zdaniem to kwestia sterowników. Mi się wieszał system zawsze w idle/podczas przeglądania neta. Założyłem o tym cały temat i jeszcze możesz poczytać tu: o naszych problemach Tu kolega miał problem akurat z 7900XT, miałem tą kartę i zero problemów natomiast u mnie problemy z XTX. Koledze natomiast się zawiesił system na jakichś sterach na karcie z serii RX 5xxx także na każdym radeonie się to chyba zdarza. Mój temat:  
    • Jak ma być switch po taniości i Chińczyk plastik fantastik nie straszny, to można zajrzeć na stronę servethehome.com Niedawno na stronie znaleźli całkiem niezły switch za grosze (48 dolarów): https://www.servethehome.com/ienron-hg0402xg-switch-review-4x-2-5gbe-and-2x-10g-cheap/ Wystarczy przewinąć ich główną stronę żeby kilka tego typu cudeniek zobaczyć. Nie żebym sam się miał ładować w Chińczyka, ale jak ktoś się nie boi ryzyka, to można sporo cebulionów zaoszczędzić.
    • Nie wiem czy to sarkazm czy serio, ale "max 18Nm" twierdzi napis obok tej śruby. Odkręcałem i dokręcałem śruby w aucie przykręcane nominalnie z większą siłą i szły łatwiej niż ta. Acz nie wiem, może po prostu dziś nie miałem siły lub monter dorypał ile się dało, a nie jak uczył ojciec "z wyczuciem synek, z wyczuciem". Wolałem spytać, bo już zdarzało mi się odkręcać rzeczy nieodkręcalne jak kołki naprowadzające będące stałą częścią elementu. Przed takimi kiksami zabezpieczy też zwykły towot, bo tu ani temperatury ani przesadnie złych warunków nie ma. Tylko fabrycznie przykręcają na sucho.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...