Skocz do zawartości
T800AI

Generować każdy może, trochę lepiej, czasem trochę gorzej…- Czyli obrazki zrobione przez AI Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

A1111 też nowa wersja, ale ja tam zostaję przy ComfyUI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ca2610ef1bfa0279.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 23.02.2024 o 17:11, Ryszawy napisał:

Jeżeli wprowadzą cenzurę do SD 3 to skończy jak wersja 2.1. Nikt tego właściwie już nie używa.

Też przestałem korzystać z różnych tego typu generatorów. Za dużo cenzury. Wpiszesz, np. "wysoka pani w zielonej sukience" to potrafi taki generator to zbanować i nie wygenerować. Nie ma w tym najmniejszego sensu.

Edytowane przez sabaru
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.02.2024 o 20:36, crux napisał:

 

A tutaj abstrakcja. AI dopiero za chyba 10-tym razem załapała, że ma wygenerować królika z karabinem. Ktoś wspominał, że najciężej jest właśnie wygenerować coś czego nie ma.

 

To jest ni pies ni wydra. Za długie i zbyt szerokie uszy jak na królika. Trochę taki Jerzy Urban wśród królików wyszedł temu ej aju :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sabaru napisał:

Też przestałem korzystać z różnych tego typu generatorów. Za dużo cenzury. Wpiszesz, np. "wysoka pani w zielonej sukience" to potrafi taki generator to zbanować i nie wygenerować. Nie ma w tym najmniejszego sensu.

Ja bym na taką dowolność to już nie liczył... SD 1.5 i SDXL 1.0 to pewnie ostatnie modele w którym to osiągniesz. 

Zrozumiałbym jeszcze cenzurę celebrytów i znanych postaci - OK tu można manipulować ich zdjęciami i jest to niebezpieczne, ale banowanie wszystkiego to już przesada. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cycki są groźne 😁

Ale z  drugiej strony, jak człowiek wpadnie na Civitai z wyłączonymi wszystkimi filtrami i zajrzy do sekcji images. to właściwie dochodzi do wniosku, że 80 procent energii elektrycznej na świecie jest marnowane na generowanie lasek z cyckami, albo fiutami, co kto lubi.

Kosmos 1970

1382kzL.jpg

e8gBTPu.jpg

TMA7B5Y.jpg

nuLp5jp.jpg

tVRnJ1J.jpg

Edytowane przez Ryszawy
  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Ryszawy napisał:

właściwie dochodzi do wniosku, że 80 procent energii elektrycznej na świecie jest marnowane na generowanie lasek z cyckami, albo fiutami, co kto lubi.

Wiesz co, już nawet nie chodzi że same laski tam robią, tylko wszystko jest monotematyczne. Praktycznie każdy model to zwielokrotnienie czegoś co już istnieje. Brakuje jakieś wyjątkowości.

No i dalej to ciągle portrety w 99%... Każ zrobić poprawnie dłonie, albo jakąś pozę bardziej wymagającą to nawet ControlNet sobie nie poradzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.03.2024 o 07:29, galakty napisał:

Praktycznie każdy model to zwielokrotnienie czegoś co już istnieje.

A to liczyłeś na to że modele, które są oparte o bazę danych znanych już obrazów stworzą coś same?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21628a676c5397ed.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam rozkminę, może ktoś będzie w stanie pomóc. Otóż od jakiegoś czasu chodzę po Instagramie, obserwuję konta z treściami AI, widzę dużo podobieństw, jakby większość kont było powiązanych ze sobą i wszystkie jakby chińskie. Ale nie w tym rzecz. Poniżej trzy przykładowe konta z cyckami, powiązane ze sobą:
https://www.instagram.com/harmony_decourcy/
https://www.instagram.com/evie_scarlett_aiart/
https://www.instagram.com/sophiej_moore/

(Ta cała popularna Evie wygląda jakby jej twarz nieudolnie przeszczepili w Photoshopie, a Sophie to już w ogóle rozjazd na facjacie). Ale ogólnie zastanawiam się co to za modele AI dają tak wyrazisty efekt, pewną plastikowość postaci, mniejszy nacisk na fotorealizm, efekt malowanki, ale szczegóły i styl niespotykane w ogólnie dostępnych modelach. Żeby nie było, sam od ponad roku, w celach zarobkowych, posiadam konto z dziewczynami AI + Patreon, ale takich efektów nie udało mi się uzyskać na standardowych modelach z Civit AI (generuję w SD 1.5, Turbo oraz XL). Widzę wszędzie podobny styl, nie wiem czy są to trenowane modele, czy jakieś faceswapy, IP Adapter, itp.  Dla przykładu grafika z chińskiego profilu:

Edytowane przez GS01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Może trzeba dopisać full plastic, albo żeby wyglądało jakby miała pół sklepu budowlanego na twarzy? ;) 

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, LeBomB napisał:

Może trzeba dopisać full plastic, albo żeby wyglądało jakby miała pół sklepu budowlanego na twarzy? ;) 

nie chodzi o to. To są konta, które trzepią na nasze - po kilka tysięcy PLN miesięcznie na Patreonie. Mi do tego pułapu brakuje i zastanawiam się nad aspektem, co się ludziom podoba. Bo z tego wychodzi, że raczej nie fotorealizm, a właśnie ten przesadzony efekt na tych grafikach wygenerowanych przez nieznane mi modele. Gdybyś miał miesięcznie do wypłaty + 6000-8000 zł, to byś się sam zastanawiał ;)

Edytowane przez GS01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że ludzie płacą za takie sztuczniaki gdzie co zdjęcie to pieprzyki na rękach i cyckach w innych miejscach albo zero pieprzyków :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten lotr fajnie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@GS01 wiesz poprzednio zażartowałem, ale poważnie pisząc, to moim zdaniem na prawdę coś dodane jest w opisie do wygenerowania na temat makijażu. Stąd ta sztuczność.

To zwykły bing, ale poziomy sztuczności mogą być na prawdę różne

a photo of a gorgeous model wearing blue and purple eyeshadow look, y2k inspired, dreamy

Edytowane przez LeBomB
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam na jakąś rewolucję, bo od dłuższego czasu wszędzie to samo - portrety. SD3 może coś zmieni i spowoduje zmiany...

Obecnie to nawet dobrej foty w pozycji leżącej nie zrobisz, bo anatomia się rozjeżdża. Nuda :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem z nudów NMKD i wpisałem tylko "cat" to mi wygenerowało takie potworki XD. Program mi to chyba generuje na procu bo karta śpi a proc pod 70%.

https://imgur.com/a/9fSX6Yb

YxnOm2t.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...