Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Procesor 7 5800X3D zostawiać czy wrzucić 7700X??

Mogę śmiało ponad 8 tysięcy wrzucić, ale to już ostatecznie, chcę zobaczyć ile wyjdzie z AM5, DDR5 Ramem 32GB i chlodzenie raczej zostanie, bo nie mam na nie pomysłu, ale wodne na obecną chwilę za drogo wyjdzie już z tym wszystkim.

Dobrałem już ten zasilacz Pure 750W, więc jeśli sądzisz, żeby wrzucić jednak 850W, to dawaj znać, zmienię. Teraz potrzebuje pomocy z płytą główną i tym ramem na AM5. Tam kolega wyżej wczoraj wrzucił chyba dobre podzespoły w tym temacie, to śmiało je dobrać?

https://www.x-kom.pl/lista/2thxfch69

 

To ta lista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/plyty-glowne/plyta-glowna-asrock-b650-pro-rs-1#instalment

 

Znalazłem coś takiego, jeśli znajdziesz coś tańszego, ale również dobrego, to podeślij, bo ja coś nie widzę, nie wiem czym się tu kierować.

Na obecną chwilę coś takiego już dobrałem, co jeszcze możesz polecić do tego?

https://www.mediaexpert.pl/carts/add-items-by-url-share?product_id={"items":{"5114072":"5114072","3085212":"3085212","4148554":"4148554","5171438":"5171438","4098628":"4098628","2769717":"2769717","3979076":"3979076"}}

Fajnie byłoby, gdyby płyta miała już WiFi, bo pod kablem będzie ciężko, wolałbym mieć możliwość połączenia się przez WiFi z siecią. Mam światłowód, więc może być to WiFi 6, 5ghz pasmo, ale 2.4ghz również będzie spoko.

Kartę zmieniłem na https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne/karta-graficzna-inno3d-geforce-rtx-4070-ti-ichill-x3-12gb-dlss-3

Podobno jest ciut lepsza, więc czemu nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Poproszę o jakieś propozycje co do płyty głównej, bo nie mam pojęcia.

Edytowane przez Kamil1995Rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Caps napisał:

Zdecydowanie w takich pieniądzach nie idź w 5800X3D na DDR4 - nonsens żeby wywlaać prawie 9k na AM4

Zasilacz pod 4070 Ti zdecydowanie ATX 3.0 z 12vhpwr a nie żeby paprać się z niewygodnymi przejściówkami i to jeszcze w nie za szerokiej obudowie. 

 

 

 

2 godziny temu, Dirian napisał:

No ale jak chcesz coś usprawniać, wymieniać, bez ulepszania wszystkiego to i tak musisz iść w AM5. 

Zestaw za 9k mocno budżetowy? :szczerbaty:

 

Panowie, co myślicie o tym??

https://www.mediaexpert.pl/carts/add-items-by-url-share?product_id={"items":{"3085212":"3085212","4148554":"4148554","5171438":"5171438","3979076":"3979076","5114060":"5114060","4098628":"4098628","4245546":"4245546"}}

 

Chłodzenie zostawię bez zmian, czyli Silentium PC Fortis. Da radę z tym prockiem?? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie

Lepiej postawić na Procesor AMD Ryzen 7 7800X3D, zamiast 7700X

Czy na Karta graficzna INNO3D GeForce RTX 4070 Ti IChill X3 OC 12GB, zamiast Karta graficzna INNO3D GeForce RTX 4070 Ti X3 OC 12GB??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

7800X3D jest wydajniejszy ale też droższy.

iChill to lepszy model od X3.

 

Ja nie brałbym MOBO od Gigabyte, dużo problemów z nimi. Raczej pewniejszy jest ASrock.

Navis będzie wydajniejszy od tego Pure Loopa i cichszy - https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/chlodzenia-procesorow/chlodzenie-wodne-endorfy-navis-f240

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale w kartach wielkiej różnicy nie ma, niby jest ichill lepszy, ale ledwo co tam się coś zmienia w specyfikacji, za to w procesorze czuć różnice już w samych fps +-10. Szukałem dobrej płyty, ale ponad 1000 zł za płytę, to przesada jak dla mnie i ten gigabyte jest dobry pod względem tego ramu, który wybrałem, bo super tam pasuje. Chłodzenie już pozostawię z be quite, bo jednak większa prędkość obrotu, dorzucają płyn chłodzący i podobnie w sumie wychodzi. No nic, zamówiłem komputer i będę się nim dobrze bawił, jak przyjdzie. Myślę, że nie ma się już o co przyczepić, choć 1500 zł poszło w górę. Dzięki za pomoc i pewnie wrócę z biosem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większa prędkość obrotowa to większy hałas. Do szczelnego AIO nie trzeba dolewać płynu.

Procek da więcej fpsów jak nie będzie wąskiego gardła ka narcie.

Względem promocji na poprzedniej stronie przepłacasz 700zł na karcie graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie ma wąskiego gardła na karcie, a procesor przyda się za parę lat pod 4090. 4070ti i ten procesor super współgrają ze sobą. Jestem zadowolony i na pewno będzie MOC. ? Karta wyniosła mnie 4099, więc żadne 700 zł na karcie nie przepłacam ?

Edytowane przez Kamil1995Rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Kamil1995Rok napisał:

Nie ma wąskiego gardła na karcie

 

15 godzin temu, Kamil1995Rok napisał:

4070ti i ten procesor super współgrają ze sobą

4070 Ti na pewno jest wąskim gardłem dla 7700X w 1440p, nie mówiąc o 7800X3D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 18.05.2023 o 23:19, kalderon napisał:

Ewentualnie za 8482zł bardziej przyszłościowy zestaw na nowej platformie AM5:
https://www.x-kom.pl/lista/2thxfch69

Można zejść z prockiem do 7600/7600X i dopłacić do płyty ATX

W linku jest 7700X, skoro jest to takie wąskie gardło, to widać, że macie tutaj świetne pojęcie o podzespołach i polecacie coś takiego. ? Moim zdaniem działać będzie dobrze i nie zamierzam się już sugerować Waszymi opiniami, bo widać właśnie tę wiedzę. Narka

Edytowane przez Kamil1995Rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, my się nie znamy bo ktoś na reddicie kupił 4070 ti do grania w 1080p i drugi ktoś odpowiedział że procek nie będzie wąskim gardłem. Rozdzielczość robi różnicę, w 1080p jest sporo więcej klatek i obciążenie dla procka rośnie.

W linku jest jak najwięcej wydajności w twoim budżecie, w niektórych grach w 1440p nawet przy Ryzenie 5600 to karta była by wąskim gardłem. Wąskie gardło jest zawsze i wszędzie, chodzi o to by je w miarę dobrze zbalansować, inny zestaw będzie dla kogoś grającego w strzelanki w 1080p (mocniejszy procek, słabsza karta), a inny dla kogoś kto będzie grał w tytuły AAA w wysokiej rozdzielczości (słabszy procek, mocniejsza karta).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, w takim razie zwracam honor i jednak się znacie. Właśnie takich odpowiedzi oczekiwałem, konkretnych i dobrze rozpisanych. Czyli moja specyfikacja w 1440p przy 120hz odświeżania jest do niczego i nie będę mógł komfortowo grać? Jak mam to rozumieć? Procesor jest taki, a nie inny ze względu na przyszłą rozbudowę o lepszą kartę graficzną, ale według kalkulatora(wiem, że nie ma sensu się nim do końca sugerować) i z 4090 pojawią się niezły bottleneck. Procesor z tego co czytałem jest ponoć bardzo dobry, szybki i oferuje super wydajność. Nie rozumiem w jaki sposób ten bottleneck ma zatem wpłynąć na komfort grania, co będzie źle? Będę wdzięczny za oświecenie.

Według kalkulatora, ten procesor z 4070 12gbVram ma najmniejszy bottleneck i radzi sobie najlepiej w 1440p i dużo lepiej w 1080p od 4070ti. Wychodzi na to, że lepiej było zainwestować w 4070 12gb Vram, niż w to 4070ti przy tym procesorze? Z drugiej strony, wątpię, żeby była to aż taka różnica między 4070, a 4070ti. Ten drugi owszem, działa lepiej, jest wydajniejszy, ale żeby tworzył aż taką ogromną różnice w bottlenecku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bierz 7800X3D, karta jest mniej ważna. Zabraknie mocy karty - zjedziesz z jakością obrazu. Zabraknie mocy proca - jesteś w ciemnej...
Jakby różnica była między 7700X + 4070 vs 7800X3D + 3050 to by było co innego, ale przy 7800X3D nadal wystarczy na jakąś kartę, która od biedy jakoś sobie da radę. Szybsze karty w tej samej cenie są bardzo prawdopodobne, ale w procach nie zanosi się na jakieś nowe modele, które mogłyby wywołać obniżki. Pozbierasz sobie i za pół roku zmienisz kartę na lepszą w lepszej cenie niż dzisiaj dana karta kosztuje.
Dolar zaczyna powoli odbijać. 7800X3D za 2130zł to jest "no brainer", bo mocno to przez następne miesiące nie stanieje na pewno, chyba, że nie doceniam debilizmu korpo-ankieterów, którzy mogą na podstawie tweetów i reddita uznać, że 7800x3d dostał za duży antyPR w związku z ostatnimi wydarzeniami, więc już wywieszą białą flagę i poprzeceniają, bo uznają, że "it's dead"

Edytowane przez Ronson
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Ronson napisał:

Bierz 7800X3D, karta jest mniej ważna. Zabraknie mocy karty - zjedziesz z jakością obrazu. Zabraknie mocy proca - jesteś w ciemnej...
Jakby różnica była między 7700X + 4070 vs 7800X3D + 3050 to by było co innego, ale przy 7800X3D nadal wystarczy na jakąś kartę, która od biedy jakoś sobie da radę. Szybsze karty w tej samej cenie są bardzo prawdopodobne, ale w procach nie zanosi się na jakieś nowe modele, które mogłyby wywołać obniżki. Dolar zaczyna powoli odbijać. 7800X3D za 2130zł to jest "no brainer"

No i tak też zrobiłem, myślę że ten procesor i ta karta dobrze sobie poradzą w 1440p/120hz, nie wspominając o 1080p w 75hz. Rtx 4070ti I Ryzen 7 7800X3D z tego co przeglądałem w internecie, to wyśmienity duet dla 1440p. Dzięki za radę ??

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.05.2023 o 11:05, Kamil1995Rok napisał:

W linku jest 7700X, skoro jest to takie wąskie gardło, to widać, że macie tutaj świetne pojęcie o podzespołach i polecacie coś takiego. ? Moim zdaniem działać będzie dobrze i nie zamierzam się już sugerować Waszymi opiniami, bo widać właśnie tę wiedzę. Narka

Rozróżnij pojęcia kiedy co jest ograniczeniem - kiedy CPU jest ograniczeniem dla GPU, a kiedy GPU dla CPU. 

To, że GPU będzie Ci ograniczać wydajność CPU - to znaczy że karta będzie latać bez problemu na full wydajność, ale CPU nie pokaże w tym momencie pełni swoich możliwości - do tego będzie potrzebny wydajniejszy układ. 

W dniu 20.05.2023 o 15:36, Kamil1995Rok napisał:

No i tak też zrobiłem, myślę że ten procesor i ta karta dobrze sobie poradzą w 1440p/120hz, nie wspominając o 1080p w 75hz. Rtx 4070ti I Ryzen 7 7800X3D z tego co przeglądałem w internecie, to wyśmienity duet dla 1440p.

Tak, to jest dobry wybór. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

https://www.x-kom.pl/lista/u9g8g2lnc

Skończyło się na tym zestawie, został zamówiony i czekam. To mój pierwszy składak, więc przyłożyłem się jak mogłem, posłucham Was w pewnych kwestiach, trochę wszystko zmixowałem i myślę, że będzie śmigać bardzo dobrze, oraz jest dobrą podstawą pod Rtx4090 za 3-4 lata. A Wy, jak myślicie? Coraz więcej rozumiem hehe

Edytowane przez Kamil1995Rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działa link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • W ogóle nikt nie zwalcza, bo ściganie takich historii przy niedoborze policjantów jest mega ciężkie. O czym wiedzą przede wszystkim kombinatorzy i naciągacze, więc w myśl zasady złap mnie jeśli potrafisz będą się ciągać miesiącami po komendach a i tak im nic nikt nie będzie miał czasu udowodnić. No chyba, że poleci proceder na większa skalę to wtedy tak. Co do zakupów, od lat wielu nawet na allegro, o ile nie kupuję od FIRMY, to nie kupuję nic z wysyłką. Wszystko OO, tak samo na OLX. Widzę nawet super ofertę na grafikę z drugiej strony Polski - no trudno, nie będę gnał 500km  ale nie dam się naciągnąć jak pierwszy naiwny. Nie sprzedaję też nic, prócz może płyt na PS5/XBX, przez allegro z wysyłką - bo jeżeli ktos przy mnie odpali, sprawdzi czy wszystko działa - super, zabieraj i idź co dalej z tym zrobisz Twój problem. Jakieś 4 lata temu wymieniałem się gościem ze śląska na laptopy - ja Macbooka pro jeszcze na i5, on ASUSa ROG G15. Spotkaliśmy się w pół drogi, jakoś na A4 na jakiejś stacji - pół godziny testów po każdej ze stron, pasuje, biere  Co się okazało? Majster wziął i dzień później spartolił przywracanie ustawień do 0 w macbooku i później pisał do mnie z 2-3 dni, ale wziął na klatę i musiał oddać do apple spotu na przywracanie ori systemu - bo przy mnie działało wszystko. Co namieszał  w bootloaderze, jego sprawa. Gdybym wysłał? Diabli wiedzą, mógłby się wykpić.
    • Chyba się IGN kliki przestały zgadzać, że wypuścili taki poradnik  Co jak co ale stroje w takiej jakości to ja bym chciał zobaczyć w GTA VI bo Stellar Blade naprawdę nie ma się czego wstydzić.
    • @l3wap Nie no jak pracujesz to mowy nie ma żebyś bazę miał przed nosem, to zrozumiałe. Ja niedzielnym może nie jestem, ale w wyścigi też nie gram cały czas Jak miałem G27 poprzednio, to przesuwałem na bok biurka bo przeszkadzały mi mocowania bazy w korzystaniu z klawiatury, którą mam wysuwaną spod blatu. Teraz luzik bo jak pisałem mam przykręconą Ale..., jak grałem w Forza Motorsport i używałem standardowej obręczy, to trochę przeszkadzało i kierę odczepiałem, ale jak gram w ACC lub F1 i w bazie siedzi SF1000, to nie ma problemu A tym bardziej sama baza  
    • Może i kolekcjonerka droga a zawartość uboga ale za to gameplay jaki 😆
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...