Skocz do zawartości
Tombycz

NVIDIA RTX 50x0

Rekomendowane odpowiedzi

2 wtyczki w 5090? Pora kończyć tę zabawę 😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz nawet nie znajac stosunku wydajnosci i glownie ceny oraz poboru W?

Ja poczekam na testy pewnie i normowanie sie cen i wtedy bede myslal, juz na start za 12tys karty nie kupie na premiere raczej (Cena liquid x) :D

Ale jak dowala nowy prog cenowy to pewnie pozyje na 4090 i poczekam na jakieś okazje.

Inna sprawa to nie chce 550w grzalki w komputerze tez za bardzo, 450w to juz bardzo duzo, a po UV zjechalem do tych 320w, gdzie większość gier na limicie fps na 120 nie meczy tej grafy (mam niemala kupke wstydu i latem to w sumie nic nIe pogralem)

Jak beda 2wtyczki 12vhpwr to mozliwe ze spasuje :D

To idzie w zla strone.

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie od człowieka, który coraz bardziej oddala się od głównego nurtu wiedzy o współczesnych PC. Czy kabelek 12VHPWR (w zasilaczu) to na ten moment smutna konieczność jeśli chcę korzystać z karty graficznej 4070/4080/4090 lub nowszej? Muszę kupić zasilacz do kompa z sygnatury ( tak na poważnie to do low end maina 5600/32/3070/Seasonic focus 650 Gold). Czy w cenie ~700 PLN znajdę coś lepszego niż Seasonic VERTEX GX-850 80Plus Gold 850W?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zachy

Wiadoma sprawa, że czekam na testy, które pokażą wydajność, pobór mocy, cenę itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Harddrinkingman napisał:

Pytanie od człowieka, który coraz bardziej oddala się od głównego nurtu wiedzy o współczesnych PC. Czy kabelek 12VHPWR (w zasilaczu) to na ten moment smutna konieczność jeśli chcę korzystać z karty graficznej 4070/4080/4090 lub nowszej? Muszę kupić zasilacz do kompa z sygnatury ( tak na poważnie to do low end maina 5600/32/3070/Seasonic focus 650 Gold). Czy w cenie ~700 PLN znajdę coś lepszego niż Seasonic VERTEX GX-850 80Plus Gold 850W?

Możesz użyć przejściówki, 3x8 PIN. Ja mam Seasonica 650W i 4080 i użyłem przejściówki z zestawu z kartą.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak muszę kupić nowy zasilacz i się zastanawiam czy wystarczy mi Seasonic FOCUS GX-750 750W 80Plus Gold za 370 PLN czy tez wypadałoby kupić sprzęt  z tym nieszczęsnym kablem 12VHPWR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz mieć spaghetti w obudowie to 12VHPWR

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy kto sugeruje używanie tej lipnej przejściówki powinien minimum klęczeć w kącie na grochu z rękami w górze.

12VHPWR to już przestarzały szrot. I tak kupujesz nowe więc zainteresuj się przewodem w nowej, poprawionej wersji 12V 2x6 i możliwe, że nowy zasilacz będzie już taki posiadał fabrycznie.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, caleb59 napisał:

Każdy kto sugeruje używanie tej lipnej przejściówki powinien minimum klęczeć w kącie na grochu z rękami w górze.

Czysta prawda. Nie przypominam sobie brzydszego elementu w PC w przeciągu ponad 30 letniej kariery gierkowej. Piszę o rzeczach które wychodziły w danym momencie i nie pasowały totalnie do reszty. Bo wiadomo, że kiedyś PC w środku wygladały często komicznie :)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bleidd napisał:

Ja mam Seasonica 650W i 4080 i użyłem przejściówki z zestawu z kartą

Też korzystałem i korzystam z przejściówek na wszystkich swoich RTX-ach 4000. Nie zamierzam płacić producentowi zasilacza 100 zł za jeden kabel. 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A potem zaczyna się płacz że coś jest nie tak, te przejściówki nie powinny ujrzeć światła dziennego. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja próba badawcza to 5 sztuk 4070 Ti, 3 sztuki 4070 i 2 sztuki 4070 Super i dotąd wszystko działało w porządku. Nie sądzę bym musiał płakać z tego powodu. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię konkretnie o Tobie, przy takich kartach to przejdzie, zapodaj 4090 po OC na takiej przejściówce.  Nie wspominając już o kwestii estetycznej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Zhao napisał:

Zasiłko ma... od dzisiaj masz mi dać dwie dziurki a nie   jedną........

Proste? no a jak

11 godzin temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

No i fajnie. Nowy zasiłka 1KW w kibel?
I fajnie. I już nie mogłem się doczekać takiego obrotu sprawy.

Wymaganie 2 wtyczek 12VHPWR nie skreśla przecież starych zasiłek. Wystarczy dokupić po prostu kolejny kabel, np. w moim przypadku:

https://proline.pl/kabel-seasonic-16-pin-gen-5-12vhpwr-600w-czarny-750mm-p8116026

- oczywiście trzeba mieć odpowiednią ilość złącz w zasilaczu, ale akurat mocniejsze modele np. Seasonic, mają więcej złącz i tych gniazd wystarczy. Typo sposobem nawet w 10 letnim Seasonic, można mieć dwie wtyczki 12VHPWR bez przejściówek.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PiPoLiNiO napisał:

Masz 1000W zasiłkę i nie dali Ci tam 2 wyjść 5.0? Czas zacząć kupować Niemiecką jakość :D

 

Ja mam 1500W zasilacz ale nie mam natywnego 5.0 tylko kabel z 2x 8pin do 12 pin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cichy45 moim zdaniem masz lepsze rozwiązanie, bo 2x8pin to mniejsze ryzyko grzania, niż to nowe 12VHPWR.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, ShaDow_Pro napisał:

Nie mówię konkretnie o Tobie, przy takich kartach to przejdzie, zapodaj 4090 po OC na takiej przejściówce.  Nie wspominając już o kwestii estetycznej. 

Miałem, używałem. Estetycznie kupa, ale działa jak każdy inny kabel. Recenzenci też je przecież katowali gdy wybuchła afera i jakoś nie potrafili ich zepsuć na zawołanie. Jak źle włożysz albo ma jakiś losowy defekt produkcyjny to każdy może się spalić.

Jaja były jak ludzie żeby tylko uniknąć przejściówek kupowali cablemody i chińszczyznę no-name, a tu się okazało, że one też się mogą spalić. :E Cablemod nawet miał gruby recall na kątowe kable, coś tam nie pykło.

https://www.theverge.com/2024/2/8/24029465/after-74500-in-damage-cablemod-is-fully-recalling-its-nvidia-12vhpwr-gpu-power-adapters

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dwa gniazda po 300 W niż jedno na 600.

Poza tym jeśli faktycznie będą dwa to oznacza ze RTX 5090 w standardzie będzie żarł prąd jak smok.
Czyżby szykowało się TDP ponad 600W ?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że RTX5090 będzie w standardzie żarł 550W, to już lepsze wersje "OC" będą miały/powinny mieć 2x 12VHPWR, bo nie całe 10% rezerwy to za mało na OC (widać ile taki ASUS Strix lub Gigabyte Aorus potrafi mieć podniesiony procentowo PowerLimit w trybie OC)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 4900 zł na kartę graficzną odłożone, reszta części do upgrade już kupiona, jeszcze na urodziny i na Boże Narodzenie od babci trochę wpadnie, zobaczymy, czy będę pchał się w 5090, czy 5080 wystarczy. Mam nowy zasilacz 1000 W, ATX 3.1. Będą jaja jak 1000 W nie wystarczy do RTX 5090.

Edytowane przez matfcbpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kup 5080 a za resztę nową platformę, bo na 7700K to daleko nie zajedziesz z tymi kartami. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj uważnie mój post. 

Edytowane przez kadajo
Nie cytujemy postów bezpośrednio odpowiadając na nie nizej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...