Skocz do zawartości
Tombycz

NVIDIA RTX 50x0

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież dla kogoś kto ma 4090 dużego sensu wymiany na 5090 nie będzie.

Dopiero na model 6090 będzie to znaczny boost + ewentualnie jakieś nowe ficzery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zmieniaj nicka i nie sciemniaj :E

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to o ile 5090 będzie mocniejsza od 4090? będzie z 80%? :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie różnica  redzie około 40/50%

Tyle że to wróżenie z fusów a to i tak karta dla bogatych. Ważniejsza jest 5080 i cena bo 5090 to interesuje tylko mały procent zwykłych graczy na 5080 to już nie tak wielu będzie stać na to i większość i tak czeka na 5070.

 

Ja czekam do premiery 5080 i kiedy już będzie znana cena więc do tego czasu wstrzymuje się z upgradem kompa i mam nadzieje że w 12 tysiącach się zmieszczę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, RTX5090 napisał:

Przecież dla kogoś kto ma 4090 dużego sensu wymiany na 5090 nie będzie.

 

4090 wcale taki szybki nie jest. W zwykłym 2560x1440p trzeba się w Ratchet & Clank ratować DLSS bo bez niego na maksymalnych ustawieniach to spada do 80-90 FPS.

A to przecież wcale nie jakaś topowa gra wymagająca nie wiadomo czego.

Edytowane przez cichy45
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie 4090 jest wolny, to gry są obsrane i skopane do bólu :D Taki Rysiek and Crap to dobry przykład portu partaczy z biednej konsolki. Dla takiej spartolonej roboty to Skynet będzie mało.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, cichy45 napisał:

4090 wcale taki szybki nie jest. W zwykłym 2560x1440p trzeba się w Ratchet & Clank ratować DLSS bo bez niego na maksymalnych ustawieniach to spada do 80-90 FPS.

A to przecież wcale nie jakaś topowa gra wymagająca nie wiadomo czego.

Tyle to ja miałem na 4080 bez DLSS.

1 godzinę temu, kadajo napisał:

To nie 4090 jest wolny, to gry są obsrane i skopane do bólu :D Taki Rysiek and Crap to dobry przykład portu partaczy z biednej konsolki. Dla takiej spartolonej roboty to Skynet będzie mało.

Nic bardziej mylnego, w tej grze RT ubija wydajność, wystarczy to wyłączyć i fps jest kosmiczny. Gra ma małe wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Phoenix. napisał:

Tyle to ja miałem na 4080 bez DLSS.

 

Napisałem o spadkach do 80-90, tak to śmiga 120-130 fps. Co i tak nie daje locka na 165 Hz i trzeba się ratować albo DLSS albo FG. Jak 5090 pozwoli na swobodne granie z mocnym RT w 1440p to będzie jakiś postęp. 

Ale to przyrost wydajności w RT musiałby być taki jak 3090 -> 4090 czyli 70-100% więcej a w to wątpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, cichy45 napisał:
 

Napisałem o spadkach do 80-90, tak to śmiga 120-130 fps. Co i tak nie daje locka na 165 Hz i trzeba się ratować albo DLSS albo FG. Jak 5090 pozwoli na swobodne granie z mocnym RT w 1440p to będzie jakiś postęp. 

Ale to przyrost wydajności w RT musiałby być taki jak 3090 -> 4090 czyli 70-100% więcej a w to wątpię.

Masz spadki przez slaby cpu, 100fp w takiej grze to jest i tak komfort, fajnie miec wysoki fps i to rozumiem ale narzekac bo nie ma sie full 165fps.. :D 5800XD  to dobry cpu ale juz leciwy i chwala nie idzie w parze z wydajnoscia, to nadal zen3 i dzis ten proc to juz troche smietnik.

Edytowane przez Phoenix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jak dobrze pójdzie to może w przyszłym roku kupno nowej platformy, ewentualnie zaczekam na 10800X3D. Bo nie chciałbym kupować śmietnika jakim będzie 9800X3D ;) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam spadki do 80-90fps to i tak dobrze w ogóle 4090 w 4K bez RT w wiekszosci gier i tak ma 100fps plus jedynie kilka tytułów potrafi zajechać go gdzie fps spadnie poniżej 100 a jeszcze mniej gier jest gdzie będzie poniżej 60 fps a mamy jeszcze DLSS w 4K można go użyć i wtedy nawet RT w wiekszosci gier ładnie chodzi a chciałbym przypomnieć że swego czasu powstał taki twór jak Crysis i tak karty nawet powyżej 2 tysięcy złotych z samego topu nie dawały wyświetlić nawet 20fps6w 1080p a teraz tragedia jak spadnie poniżej 60 :E

 

Według mnie jak jest te 60fps+ to w wieku grach i tak wystarczy nie licząc jakiś dynamicznych sytrzelanek czy wyścigów gdzie warto mieć grubo ponad 100 a w takich grach RPG czy coś jak Alan Wake serio około 60fps jeszcze jak jest RT to dla mnie już jest wypas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Thimedes napisał:

Czyli generalnie 8 GB wydaje się wystarczać, może ze względu na dobrą kompresję Nvidii.

To zależy od gry, bo w Ratchet and Clank:

Cytat

Detale Ultra są oczywiście poza zasięgiem RTX 2080 Super. Chodzi głównie o ograniczenie na gruncie pamięci

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Thimedes napisał:

Czyli generalnie 8 GB wydaje się wystarczać, może ze względu na dobrą kompresję Nvidii. RT jeśli już to tylko z DLSS. 2080S zwykle daje radę 1440p 60fps ale nie warto być niewolnikiem ustawień ultra. DLSS Quality nie jest już jak na premierę Turinga, a znacznie lepszy i nie widać mydła, więc zwykle można stosować. Ale pierwsza generacja RTX nie jest dobrze dostosowana do RT, chyba że w 720p.

RTX 5080 może być w RT potencjalnie nawet 5-krotnie szybszy od 2080. 4080 już jest 3-krotnie szybszy. Jednak poziom 2080 w obliczeniach RT jest niski i w związku z tym nawet 5x raczej nie da rady z wieloma promieniami na piksel w 4K. Na pewno Nvidia będzie coś o AI nadawać, ale my powinniśmy to brać nie całkiem dosłownie i poważnie. Jednak ich DLSS stanowi jakiś krok do przodu, który bywa też traktowany jako usprawiedliwienie dla nieszczególnie dobrej optymalizacji.

Nie testował w Harrym czarodzieju optymalizacji :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, michaelius33 napisał:

@kadajo  widać , że to stary mem :E

obraz.png.e3608c9e3e215d0d9a2b9873d4fb43ac.png

To było przewidzenie przeszłości, bo to jest rozdzielczości renderingu DLSS :rotfl:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, cichy45 napisał:

4090 wcale taki szybki nie jest. W zwykłym 2560x1440p trzeba się w Ratchet & Clank ratować DLSS bo bez niego na maksymalnych ustawieniach to spada do 80-90 FPS.

A to przecież wcale nie jakaś topowa gra wymagająca nie wiadomo czego.

pamiętaj, że laptopy czyli największy rynek mają topowe rtxy 4090 mobile o wydajności desktopowej 4070S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...